Як зробити фігурки з солоного тіста?

Вироби із солоного тіста – це швидко, цікаво і дуже практично. На відміну від глини, воно не так складно ліпиться і сушиться. До того ж, воно більш безпечно за своїм складом, що робить його чудовим матеріалом для дитячої творчості.

Як зробити з солоного тіста кота, зайця або більш просту фігурку, якщо раніше не було досвіду роботи з таким продуктом?

Як працювати з солоним тістом?

Для початку слід зазначити, що існує кілька рецептів, в яких варіюються компоненти, і частина з них не підходить для роботи з маленькими дітьми, оскільки готовий продукт не зовсім безпечний в якості харчового. Найбільш натуральним складом є набір з борошна, солі і води, проте співвідношення цих інгредієнтів зазвичай вибирається на око. Обсяги залежать від якісних параметрів кожного: в основному це стосується борошна, яка може мати занадто дрібний помел, добре чи не дуже вбирати вологу, володіти високою або низькою часткою білка. Професіонали радять використовувати пшеничне борошно, хоча можна працювати і з житнього, але вона грубіша і готова маса не так швидко приймає потрібну форму.

  • Приступаючи до роботи, переконайтеся, що у приміщенні не жарко: тісто легше всього замішувати при температурі повітря не вище 20 градусів. В іншому випадку зростає ймовірність швидкого пересихання суміші.
  • Враховуйте, що вода повинна бути холодною. Якщо з крана біжить струмінь кімнатної температури, наберіть воду в будь-яку ємність і поставте в холодильник на 1-1,5 ч.
  • Для посилення міцності в тісто рекомендовано ввести клей ПВА – всього 1-2 ч. л. значно поліпшать його якісні характеристики.

Деталі фігурки зазвичай садять на клей, оскільки самі шматочки тіста погано поєднуються між собою і в процесі запікання можуть відвалитися. Сушити ж їх рекомендовано тільки після складання, при температурі 80-90 градусів, оскільки це саме внутрішня тривала просушування, а не запікання.

Як зробити фігурки з солоного тіста?

Незалежно від того, що Ви плануєте ліпити, слід подбати про наявність всіх інструментів і пристосувань: ємності з холодною водою, в якій Ви будете періодично змочувати руки, спеціальних пластикових ножів з дуже гострим краєм, дошки або просто чистою легко миється поверхні. Бажано знайти і невелику качалку, або замінити її скляною пляшкою на 0,5 л. Для оформлення готових виробів можуть знадобитися акрилові фарби, пензлі, лак. Для дрібних деталей – манікюрні ножиці із закругленими тонкими кінцями.

  • З метою розігріву спробуйте почати з чого-небудь нескладного: наприклад, зробити з солоного тіста підкову – фігурка дуже проста, вимагає лише правильного рівного шаблону, а також ідей щодо її оформлення, оскільки саме воно додасть їй родзинку. Спочатку намалюйте форму на картоні і виріжте її.
  • На дошці розкачайте тісто, прикладіть до нього шаблон, окресліть контур стеком. Праворуч і ліворуч вгорі товстою голкою позначте отвори для ниток або стрічок, на яких буде висіти підкова.
  • З одного шматочка тіста, розкотив трохи тонше, виріжте теж намальовані на шаблоні листя. З ще більш дрібних шматочків сформуйте ягоди і фрукти. Прикріпіть на підкову, саджаючи їх на клей.

Підсушіть готовий виріб в духовці, розігрітій до 75-80 градусів: ставити його рекомендовано в холодну духовку, а після розігріву почекати 80-90 хв. Якщо фігурка дійшла до готовності, на стукіт нігтем або кісточкою пальця вона буде відгукуватися дзвінким звуком, не продавиться при натискуванні. Залишиться лише розмалювати її фарбами та покрити лаком при необхідності.

 

  • У такій же техніці плоскої можна виконати і кота, для якого шматочок тіста розкочується і сплющується так, щоб вийшов конус. Знизу ножицями намітьте неглибоку лінію до середини. З сплющенного кульки тіста зробіть голову, вылепите з нього ж вушка. Окремі ковбаски – лапки, вперті в боки. З такою ж маленькою ковбаски виконується хвіст. Сушка тесту проводиться за описаною вище технологією.

По тому ж алгоритму можна зробити з солоного тіста зайчика, пташку або будь-яку іншу фігурку, якщо Ви розумієте принцип роботи. Професіонали радять подбати про хороше шаблоні, який можна знайти в мережі, а не малювати від руки: від нього залежить половина успіху.

Залишити коментар