Як зробити динозавра з паперу своїми руками?

Яка ймовірність зустріти динозавра в квартирі? Песимісти скажуть, що шанси рівні нулю, а оптимісти з посмішкою скажуть — 50 на 50. А ось ті, хто знають, як зробити динозавра з паперу, абсолютно впевнені у такій зустрічі. Якщо раніше ви відносили себе до першої або другої категорії, то прийшов час переходити на новий рівень.

Варіанти та особливості роботи

Динозаври завжди привертали до себе чимало уваги і з боку не тільки дітей, але і дорослих. Ці дивовижні тварини існували на планеті Земля ще за багато століть до появи першої людини, а потім раптово зникли. Сьогодні ж в різних музеях світу ми можемо спостерігати скелети динозавроподобных тварин на всю величину та зростання. Не дивно, що багато хто намагається відтворити цих рептилій власними руками, хай і з паперу.

Такі вироби можуть стати прикрасою інтер’єру або виступити в якості сувеніра. Дуже часто динозавриків роблять і для гри з дітьми, особливо коли купити іграшку хорошої якості немає можливості. Як же зробити динозавра з паперу своїми руками?

Існує лише два варіанти, і кожен з них відрізняється не тільки за технікою виконання, але і набором необхідних матеріалів:

 • Перший спосіб — склеїти забавну фігурку тварини, попередньо роздрукувавши і вирізавши паперовий шаблон. Такі моделі краще виглядають і міцніше тримаються, якщо склеєні з щільного картону. А зробити динозавра барвистим можна як за допомогою олівців та фломастерів, так і заздалегідь купивши картонку потрібного кольору.
 • Другий спосіб — за допомогою японської техніки складання паперу, відомої як орігамі. В цьому випадку краще заздалегідь придбати готовий аркуш паперу для орігамі. Якщо ж такого у вашому магазині немає, використовуйте папір підвищеної міцності, інакше дрібні деталі в процесі складання будуть рватися.

Готова фігурка динозавра, звичайно, буде всього лише здалеку схожа на справжню тварину і істотно поступатися йому в розмірах. Але кому потрібна в квартирі рептилія у весь зріст? У всьому ж іншому виріб виходить чудовою. А освоїти обидві техніки роботи з папером вам допоможуть наші докладні майстер-класи.

Клеїмо тиранозавра Рекса

Перед тим як зробити з паперу розбірного динозавра, вам знадобиться схема. Її потрібно буде роздрукувати на кольоровому принтері, а потім залишиться тільки вирізати і склеїти деталі. Якщо ж такої можливості у вас немає, роздрукувати малюнок можна і за допомогою звичайного чорно-білого пристрою, але тоді в додаток до всього вам ще знадобляться фарби, олівці або фломастери.

Необхідні матеріали:

 • щільний кольоровий картон;
 • ножиці;
 • клей.

Опис процесу:

 1. На щільному картоні або двосторонній кольоровий папері роздруковуємо з допомогою принтера заготовки для тіла тиранозавра.

 1. Це будуть основні частини нашого виробу. Але крім них, знадобляться ручки і ніжки.

 1. Тепер гострими ножицями акуратно вирізаємо отримані заготовки. Почнемо з ніжок.

 1. Потім вирізаємо верхню частину мордочки і склеюємо для неї з’єднувальний клапан.

 1. Приклеюємо клапан на внутрішню частину мордочки під язиком.

 1. Вирізаємо нижню частину голови, не забуваючи при цьому зробити динозавра гострі зубки і прорізати дрібні деталі.

 1. Тепер настав час для формування основної частини тіла. Вирізаємо її і складаємо за схемою.

 1. Приєднуємо до тіла заздалегідь приготовані ноги і руки, вставивши їх у відповідні отвори.

 1. Збираємо мордочку воєдино і приєднуємо до тулуба.

 1. Ви вже практично на фініші. Залишилося тільки вирізати і приклеїти очі.

 1. Милий тиранозавр Рекс готовий до гри.

Будьте уважні: створення рептилії за описаним методом потребує особливої посидючості, уважності і добре розвиненою дрібної моторики рук. Працюючи разом з маленькими дітьми, всі деталі краще вирізати самостійно, а дитині залишити найбільш прості етапи складання.

Барионикс в японському стилі

Наступний майстер-клас розповість, як зробити динозаврів з паперу по техніці орігамі. При бажанні готову фігурку ящера ви можете декорувати додатковими елементами, наприклад, намалювати на тілі луску або приклеїти більш правдоподібні очі. У будь-якому випадку, як буде краще, вирішувати тільки вам.

Необхідні матеріали:

 • папір для орігамі розміром 15 на 15 см;
 • ручка.

Опис процесу:

 1. Складіть папір в трикутник за стандартною схемою і переверніть підстава вниз так, як показано на фото.

 1. Потім складіть модель навпіл уздовж самої довгої осі і розгорніть її на 180 градусів.

 1. Далі підніміть складку «В» до верху так, щоб утворився практично прямий кут.
 2. Загніть куточок складки, щоб сформувати мордочку.

 1. Тепер розправте основу і зробіть невеликий згин матеріалу під головою. Так ви сформуєте передні лапи.

 1. Поверніть папір у вихідну площину. Поверніть верхній і нижній шар хвоста перпендикулярно основі.
 2. Підігніть отримані прямі так, щоб сформувалася задня лапа.

 1. Динозавр практично готовий, залишилося лише сховати всередину випирає черевце і домалювати оченята.

Тепер ви знаєте все про те, як склеїти або скласти паперового динозаврика. Сподіваємося, що наші уроки стали для вас дуже корисними. На завершення залишилося лише побажати вам творчих успіхів у всіх подальших починаннях!

Залишити коментар