Як зробити чокер з навушників в домашніх умовах

Чокер – це модний аксесуар, популярність якого не зменшується протягом вже декількох років. Являє собою незвичайне прикраса на шию, виконане з ліски або тонкого дроту.

Зовні воно нагадує татуювання, тому його називають чокер-тату. Високою популярністю виріб користувалося ще в 90-х роках, а після про нього забули на довгі роки. Зараз же прикраса знову користується бувалим успіхом.

Історія чокера

Вперше подібне виріб з’явилось у стародавніх індійців, корінних жителів Північної Америки. Притому одягали його переважно чоловіки, коли йшли в бій.

А тонкий джгут, зав’язана на шию, виступав для них в якості оберега. Найчастіше для його виконання використовувалися червоні нитки. Іноді чоловіки прикріплювали до них талісмани. Так що, першим з’явився саме чоловічий чокер.

Але зараз не багато хлопці носять подібне фарбування. Хоча в продаж воно все-таки зустрічається. Вироби для хлопців мають чорний колір, вони не прикрашені декором або ажуром, зовні нагадуючи звичайний шнур. Особливість виробу в тому, що можна зробити чокер своїми руками з навушників.

Використовувані матеріали

У результаті високої популярності виріб коштує досить дорого, тому багато дівчат хочуть зробити його своїми руками. Притому за рахунок простої структури, його можна без проблем створити самостійно, використовуючи для цього мінімум матеріалів.

Щоб виконати чокер з навушників на шию своїми руками, необхідно взяти наступні деталі:

  • Обов’язково знадобляться старі неробочі навушники будь-якого забарвлення. Але, звичайно, є класикою чокер чорного кольору, та й виглядає він дуже цікаво.
  • Також знадобляться манікюрні ножиці, за допомогою яких можна акуратно різати навушники.
  • Крім того, рекомендується взяти канцелярський затиск і тверду основу, в якості якої може бути використана книга або дощечка.

Поради щодо вибору матеріалів

Але правильний чокер з навушників може вийти лише в тому випадку, якщо підібрати відповідні матеріали. Адже не всі навушники можна для цього використовувати.

Щоб сплести гідне прикраса, потрібно дотримуватися кількох простих порад при виборі матеріалу:

  • Шнури в навушників повинні бути тонкими і круглими. Адже з плоских шнурів буде важко сплести чокер, а виріб на виході вийде не таким привабливим.
  • Також необхідно пересвідчитися, що навушники можна розділити на два шнура по всій довжині.
  • Найчастіше роблять прикраси чорного кольору, так як в результаті виходить універсальна штучка, яка підійде до будь-якого вбрання. Так що краще вибирати саме чорні навушники. Хоча цілком допустимі і різнокольорові чокеры.
  • Як зробити чокер з навушників на шию? Для цього потрібно взяти найдешевші навушники, у яких немає мікрофона. В іншому випадку ту частину, в якій мікрофон, потрібно буде видалити, а що залишилися дротів не вистачить для того, щоб зробити довге виріб своїми руками. Хоча можна виконати чокер на руку, і він буде схожий на браслет.

Плетіння чокера

У багатьох дівчат виникає питання, який порядок дій при виготовленні чокера своїми руками з навушників? Є стандартна схема, по якій плетуть вироби. У результаті виходить найбільш поширена форма прикраси.

Спочатку від навушників відрізаються всі непотрібні деталі (штекер і головки, які ставляться у вуха). Потім необхідно акуратно видалити засувку, яка з’єднує навушники. Після цього їх можна буде легко розділити на два шнура по всій довжині. Має вийти два окремих проводка.

Їх потрібно скріпити канцелярським зажимом. Відразу після цього можна почати плести чокер своїми руками. Правий провід потрібно обернути навколо лівого шнура, щоб вийшла петелька. Потім лівий провід обертається навколо правого. Далі потрібно зробити багато таких петельок, поки не закінчаться навушники. Якщо чокер вийде довше обхвату шиї, його потрібно трохи обрізати.

Виходить дуже симпатичний чокер, виконаний своїми руками. Петельки розтягуються, тому виріб легко надівається через голову. А на шиї вони знову беруть отриману в процесі плетіння форму.

Як зробити застібку?

Сплести чокер на шию своїми руками з навушників – це нескладно, набагато важче зробити застібку. Створити її набагато складніше, ніж, наприклад, у чокера з волосіні. Там потрібно просто розплавити кінчики вироби з обох сторін сірником і склеїти їх. А ось з навушниками все буде набагато важче.

Потрібно спробувати зробити так, щоб застібка була маленькою, непомітною, але надійною. Розглянемо кілька варіантів застібок для чокера.

При цьому потрібно враховувати, що вихідний матеріал у всіх різний, тому потрібно вибрати для себе той тип застібки, який можна зробити у вашому конкретному випадку:

  1. Застібка з вузликів. Найбільш проста техніка скріпити виріб своїми руками – зав’язати кінці з обох сторін вузликами. Але вони повинні бути дуже тугими, щоб не розв’язалися. При цьому важливо зробити їх акуратно, обрізавши всі кінчики. Якщо у дівчини волосся довге, які зможуть закрити застібку чокера, то цей варіант – саме те. Просто потрібно спробувати максимально затиснути вузлики, щоб чокер можна було одягати і не боятися, що він впаде.
  2. Скручування проводів. Цей варіант також виконується легко. Для цього потрібно з 2-3 см кінчиків шнурів зняти верхнє покриття, щоб лишилися тільки оголені проводки. Після цього їх треба зчепити один з одним і скрутити максимально туго. Бажано, щоб всі проводки були добре скручені. Якщо залишиться лише кілька дротів, вони будуть сильно поколювати шию. Але недолік такого варіанта в тому, що через деякий час застібка деформується.
  3. Застібка, виконана з використанням мікрофону. Щоб зробити її своїми руками, слід акуратно розділити його на дві частини. На кінчиках вироби слід зав’язати вузлики. В принципі, їх можна і не пов’язувати, а просто скріпити мікрофоном, але так буде ймовірність того, що проведення выскользнут при спробі надіти чокер на шию. Вузлики вкладаються в основу мікрофона і добре затискаються пальцями. Зверху ставиться друга деталь, яка легко фіксується при натисканні на неї. Однак щоб застібка була більш надійною, рекомендується нанести на стінки мікрофона суперклей, і тільки після цього – з’єднати обидві частини. Така застібка виглядає одночасно і акуратно, і досить грубо. Тому такий варіант має місце бути тільки тоді, коли мікрофон невеликий.

Також можна зробити застібку з головок навушників своїми руками. Потрібно відрізати присоску і трубочку, і з обох бічних сторін проколоти отвори, використовуючи для цього викрутку або ножиці. У кожну отриману дірку слід помістити кінчики чокера.

Щоб вони не виходили з отворів, слід зробити вузлики. Їх потрібно сховати в голівці навушника, притиснувши їх пальцями або потягнувши за плетений чокер. Обов’язково потрібно враховувати, щоб розмір застібки не був надто великим, інакше буде незручно і негарно виглядати.

Таким чином, сплести виріб в домашніх умовах своїми руками – це цілком реальне завдання. Притому можна використовувати не тільки навушники, але і волосінь, тонкий дріт, щільні нитки.

Виконати чокер можна і за допомогою гачка, якщо є відповідні навички. В результаті вийде красивий виріб, який можна використовувати для повсякденної носки.

Залишити коментар