Як зробити будинок безпечним для дітей?

Найбезпечнішим у світі місцем для дитини вважається будинок. Однак уперта статистика говорить про те, що це, на жаль, не так. Без належної уваги та нагляду дорослих квартира перетворюється для малюка в зону підвищеного ризику.

В будь-якому житловому приміщенні знайдуться потенційно небезпечні предмети і об’єкти, і далеко не всі з них можна прибрати в недоступне місце. Що загрожує дитині в будинку і як максимально знизити фактори ризику?

Кухонне приміщення

Саме в кухні відбувається більшість нещасних випадків, пов’язаних з дитячим травматизмом. Серед них трапляються і справжні трагедії з важкими непоправними наслідками.

Перелічимо те, що повинно потрапити в зону особливої батьківської уваги.

  • Гарячі каструлі і сковорідки. Необхідно виключити навіть короткочасну можливість того, що малюк до них дотягнеться. Використовуйте далекі пальника. Якщо необхідно перенести посуд з окропом, дитини в кухні не повинно бути взагалі, і можливість його раптової появи також повинна бути виключена.
  • Газові пальники. Якщо у плити немає газ-контролю, а дитина дотягується до вентилів конфорок і любить їх крутити, їх (ручки) краще взагалі зняти і прибрати, використовуючи по мірі необхідності. Розумно вчинити так само і вимикачами електричних пальників.
  • Миючі і чистячі засоби завжди повинні бути поза доступу. Навіть якщо це створює незручності в їх використанні. Найкраще — під замком, оскільки діти часто залазять на стільці і дістають предмети, поставлені вище.
  • Ножі, ножиці, виделки та інші небезпечні колючо-ріжучі предмети.
  • Сипучі продукти мають бути надійно завинчены кришками. Особливо небезпечні горох, квасоля і дрібні макаронні вироби, так як діти часто засовують їх у ніс і вуха.
  • Поліетиленові пакети. Надівши їх на голову, малюк може задихнутися.
  • Сірники та запальнички.
  • Відро для сміття завжди повинно бути закрито і заховано за щільно закривається дверцятами з блоком. Як правило, діти знаходять в ньому для себе багато цікавого.
  • Не використовуються в даний момент електричні прилади типу чайника, м’ясорубки, міксера або соковижималки завжди повинні бути висмикнуті з розеток. У включеному стані вони повинні стояти якомога далі від краю стільниці.

Вікна та балкони

Трагічних випадків, пов’язаних з відкритими вікнами і балконами, за статистикою менше, ніж в кухні, але по тяжкості наслідків це небезпека номер один!

У пластикових і сучасних дерев’яних вікон передбачається встановлення замків на поворотні ручки, а також спеціальні блокатори — обов’язково використовуйте їх в будинку, де є маленькі діти. Замки ці повинні бути замкнені завжди — і при закритою, і при відкритій по верхньому краю стулки. Відкривати вікна навстіж при дітях не варто взагалі ніколи.

Біля підвіконня та поручнів балкона не має стояти нічого, що може дозволити залізти на них дитині.

Особливо часто нещасні випадки трапляються через ілюзію безпеки, створюваної москітною сіткою. Дитина, навіть розуміє, що висота небезпечна, приймає сітку за надійну опору і спирається ліктем на неї.

Домашня аптечка

Ліки, мікстури, термометри та інші предмети з домашньої аптечки дітям потрапляють до рук виключно через батьківський недогляд. Немає ніякої необхідності тримати це все «під рукою». Слід пам’ятати, що дитина може дістати таблетки з маминої сумки, дверці холодильника або іншого місця, де лежать щодня використовуються медикаменти. Якщо він вже встиг щось засунути в рот, особливо у великій кількості, негайно викликайте лікаря. Навіть якщо це були нешкідливі з вигляду вітаміни.

Електрика

Про цю небезпеку навіть не варто нагадувати, настільки вона очевидна. Шнури, розетки, включені прилади — все це повинно бути максимально захищене від цікавості дитини.

Кімнатні та садові рослини

Нешкідливі з вигляду рослини можуть виявитися отруйними, особливо для дитячого організму, якщо їх пожувати або проковтнути. Найчастіше токсичні листя і квіти бувають гіркі на смак, і дитина випльовує їх, але часом буває досить і цього. При будь-яких незрозумілих проявах на тілі або в роті після контакту з рослинами (висипаннях, пухирях, распуханиях, почервоніння і т. д.) постарайтеся вирвати блювоту і терміново телефонуйте в невідкладну допомогу.

Спеціальні засоби захисту

Зверніть увагу на имающиеся в продажі різні блоки захисту від дітей. В даний час дружній Китай з його всюдисущими виробниками надає величезну різноманітність цього товару. Блоки, плити, дверцят шаф, вхідних та міжкімнатних дверей, розеток, силіконові накладки на гострі кути меблів і т. д. Однак тут теж є свої небезпеки. Наприклад, діставшись до блокування дверей з кодовим замком, діти випадково можуть замкнути самі себе в кімнаті.

Коли в будинку з’являється дитина, доводиться дивитися зовсім іншими очима на звичайні речі. Небезпечними стають гудзики, ножиці, спиці, предмети декору, пороги і навіть земля у квітковому горщику. Приходячи з малюком в чужий будинок, ми змушені наводити «порядок» і там, оскільки люди, що не мають маленьких дітей, не здатні бачити в звичайній обстановці будинку небезпеки для дитини. І пам’ятайте: карати малюка за необережні вчинки безглуздо і марно. Відповідальність за них цілком і повністю лежить на батьках.

Залишити коментар