Як зняти сережки гвоздики після проколу пістолетом?

Серед різновидів пірсингу самим безпечним і поширеним є прокол мочок вух: його роблять навіть маленьким дітям. А самим простим і надійним способом провести процедуру лікарі називають прокол за допомогою спеціального пістолета, який фіксує мочку, робить моментальний постріл, що знижує ступінь хворобливості, і відразу ж ставить сережку-гвоздик.

Через деякий час виникає необхідність замінити прикраса, і тут виникає питання – як це зробити правильно?

Коли і як зняти медичні гвоздики після проколу пістолетом?

У першу чергу потрібно розібратися, як довго повинні носитися перші сережки. Їх виготовляють з медичної сталі, яка не є алергеном, внаслідок чого вона краще для відкритої рани, ніж будь-який дорогоцінний метал або біжутерія.

З позиції безпеки носити ці гвоздики потрібно до повного загоєння місця проколу, тому даний термін індивідуальний – хто може спокійно зняти їх вже через 3 тижні, а кому-то доводиться ходити 1,5-2 місяці, а то й півроку.

 • Визначити стан проколу можна, злегка поворухнувши сережку у вусі. Якщо виділяється сукровиця (або кров), він ще не зажив.

Однак при цьому є один важливий нюанс: проколоті канал з першого дня і до моменту повного загоєння виділяє кров, так чи інакше, стикається з брудом в повітрі. З нього може з’являтися сукровиця, а іноді і гній. Як би добре Ви не доглядали за місцем проколу, найменша помилка призводить до того, що на стрижні гвоздика починають накопичуватися всі виділені субстанції, при контакті з повітрям вони розкладаються, і, якщо їх не прибрати, все потрапить назад, що і призведе до нагноєння. З цієї причини лікарі радять через 2-3 тижні обов’язково зняти сережки гвоздики, обробити їх спиртом і поставити назад. І тут-то питання, як це зробити, теж стає актуальним.

Фахівці рекомендують дотримуватися наступної простої схеми, що дозволяє провести цю процедуру максимально безпечно і безболісно:

 1. Прийміть запобіжні заходи: добре вимийте руки з милом (бажано, щоб воно було позбавлено ароматизаторів, барвників та інших «зайвих» хімічних компонентів), старанно витріть паперовою серветкою. Поставте поруч відкритий флакон «Хлоргексидину», «Мірамістину» або простого медичного спирту. Можна скористатися і перекисом водню слабкої концентрації (1,5-2%). На крайній випадок підійде горілка, але без добавок. Покладіть поруч складену в кілька разів чисту марлю, кілька ватних дисків.
 2. Основна складність у знятті медичних цвяшків – туга застібка. Візьміть однією рукою за «капелюшок» спереду, а інший почніть прокручувати застібку, поступово стягуючи її до кінчика. Намагайтеся робити це дуже плавно і максимально утримувати сам стрижень на місці: якщо Ви сильно смикнете, можете пошкодити ще не до кінця рану.
 3. Змочіть ватяний диск дезинфікуючим засобом, пройдіться нею по мочці, видаляючи можливу кров, сукровицу та інші виділення. Походіть хоча б півгодини (краще годину-півтора), не надягаючи ніякі сережки, щоб дати місцем проколу відпочити. Для першого зняття медичних цвяшків це обов’язковий пункт.
 4. Іншим ватним диском, теж змоченим дезінфікуючим препаратом, пройдіться не тільки по стрижнях медичних цвяшків, але і за застібці, теж збирає на себе бруд. Можете навіть прополоскати їх у спирті, набравши його в маленьку ємність.
 5. Якщо Ви плануєте не просто зняти сережки гвоздики, а замінити іншою прикрасою, попередньо обробіть його спиртом (або іншим дезинфікуючим засобом), нанесеним на ватний диск, і дайте стержнів підсохнути.

Одягаючи назад сережки-гвоздики, ні в якому разі не намагайтеся щільно притиснути застібку до мочки вуха: залиште невелику відстань. Вона повинна щільно сидіти на стержні, потрапивши на ризику, але не більше того.

Якщо Ви зібралися зняти сережки гвоздики після проколу пістолетом дитині, а прикраса не піддається, візьміть манікюрні ножиці і, не распарывая їх, кінчик леза введіть між круглими дужками на застібці. Вони розійдуться і дозволять їй м’яко зіскочити зі стрижня. Загальна ж схема дій для дорослих і дітей ідентична.

Як доглядати за проколотими вухами?

Незалежно від того, чи Ви плануєте міняти сережки вже після першого зняття, або зовсім намір ходити з медичними гвоздиками кілька років, потрібно пам’ятати про деякі базові правила:

 • Перші тижні спати бажано на спині, щоб не відбувалося тиску сережками на рану.
 • Відвідувати лазню і сауну, а також занадто довго перебувати в душі протягом 3-4 тижнів з моменту проколу вух небажано. Те ж стосується активних водних процедур, під час яких на рану може потрапити вода, і плавання.
 • Не забувайте 2-3 рази за день обробляти зону проколу Хлоргексидином, а раз на добу прокручувати сережку в каналі.
 • Якщо Ви не плануєте носити сережки постійно, після того, як канал заживе, надягайте гвоздики на півгодини-година щодня – так Ви уникнете його повне заростання.
 • У разі запалення каналу необхідно звернутися до майстра, який робив пірсинг, або до лікаря.
 • Перш ніж одягти нові сережки, навіть якщо з моменту проколу минуло кілька місяців, обов’язково обробляйте їх спиртом і очищайте канал.
 • Пам’ятайте, що нові сережки повинні мати той же розмір штифта або трохи менший, що і медичні гвоздики, інакше Ви розтягнеться прокол.

Якщо Вам не вдасться самостійно зняти сережки гвоздики після проколу (як собі, так і малюкові), нанесіть візит майстра, у якого робили цю процедуру в будь-якому хорошому салоні процедуру зняття, обробки і заміни проводять безкоштовно.

Залишити коментар