Як знайти своє призначення в житті

Багато відчувають незадоволеність життям або внутрішній дискомфорт. Чогось не вистачає, немає почуття гордості за свої справи. Немає відчуття і впевненості, що займаєшся дійсно важливим, має сенс, справою. Багато хто з нас не можуть знайти своє призначення, реалізуватися, розкрити свій потенціал. Знайти себе і взагалі багато хто сприймає ці фрази як красивий зворот і не більше того.

Надихаючі книги та тренінги говорять нам про те, що: «Треба знайти своє покликання і бути щасливим!». Але куди дивитися і як знайти? І чи треба взагалі шукати своє призначення, щоб бути щасливим?

Шукаємо справа всього життя

Як знайти справу свого життя, яке наповнить її змістом, а душу гармонією та щастям. Справа, яка наповнить ваше життя багатством і достатком, якщо ви будете слідувати йому, і відповідати своєму призначенню.

До пошуку і визначення свого призначення потрібно підготуватися. Вам знадобитися вільний час для того, щоб провести його наодинці з собою. Щоб зупинитися і з повним усвідомленням підійти до питання призначення. Дуже часто буває так, що в гонитві за грошима, званням, положення в суспільстві, ми перестаємо помічати сьогодення. Або, навпаки, своїми думками застреваем в минулому, не можемо знайти того самого призначення.

Дуже важливо зупинитися, прийти в стан тут і зараз, зупинити хід своїх думок. Перестаньте думати про своїх планах на майбутнє, про своїх цілях, які ви собі поставили. Якщо вас турбують думки про минуле (можливо, це сильні образи, розчарування або невдачі і провали. Можливо, це конфліктні ситуації з близькими або колегами по роботі), залиште їх хоча б на один день, щоб знайти своє призначення.

Якщо ви схильні до самокритики і засуджуєте поведінку оточуючих людей, то залиште в спокої себе та інших, перестаньте оцінювати і порівнювати себе з ними. Дозвольте собі просто існувати, бути тут і зараз, щоб спробувати знайти своє призначення. Саме таким, яким ви є насправді, з усіма своїми достоїнствами і недоліками.

Трохи роздумів

Коли ви відчуєте, що хід думок зупинився, що немає внутрішнього неспокою про що-небудь, можна приступати до роздумів.

Подумати про те:

  • Чим би ви хотіли займатися?
  • Що вам подобається робити?
  • Якою справою ви б пишалися і відчували, що воно має сенс вашого життя?

У кого-то роздуми на тему свого призначення вперше. А хтось вже неодноразово замислювався і навіть пробував шукати себе у різних сферах життя. Але так і не знайшов.

Постарайтеся при виборі роду занять не думати про гроші, про те, що подумають і скажуть ваші родичі, друзі, що оточують. Ще краще, якщо ви представите себе фінансово заможною людиною, що у вас все бажане, чого хотілося б, досягнуто. Де б хотіли побувати, вже побували, вам не потрібно ходити на роботу. Сконцентруйтеся на собі і своїх відчуттях. Чи відчуваєте ви себе абсолютно щасливою людиною? Чи вважаєте ви, що ваше життя наповнене сенсом чи є ще що-то чого вам не вистачає, що-то що ви хотіли б можливо дати цьому світу, людям? Чим би тепер стали займатися?

Призначення на ділі

Отже, якщо у вас є кілька варіантів улюбленої справи, то давайте кожне з них перевіримо окремо.

  • Припустимо ваше призначення фотографія, дизайн інтер’єру та припустимо стрибки з парашутом. Тепер уявіть, що у вас вже є договір з великою компанією на кілька мільйонів доларів. Вам платять гроші вперед і з великим запасом, що 2/3 від суми ви можете витрачати на себе, на облаштування свого життя всім бажаним. Від вас потрібно, припустимо, розробляти, креслити дизайн якогось великого масштабного об’єкта або фотографувати. А також, шукати потрібні композиції, вишукувати цікаві рішення, проводити довгий час за комп’ютером, обробляючи знімки в спеціальних програмах і багато іншого рутинної роботи.
  • Або кожен день по кілька разів стрибати з парашутом. Тобто необхідно представити щоденну рутину, вибраного вами улюбленої справи, то чим вам треба займатися кожен день. Уявили? Як вам така рутина за мільйони доларів, подобається? Або ж ви готові заплатити іншому лише б цього не робити, або ж взагалі відмовитися від справи і грошей.
  • Якщо ж якесь із справ вам припало до душі, вам цікава і захоплююча рутина цієї справи, то ось вам наступна перевірка на стійкість, на те, що це дійсно справа вашого життя. Наприклад, є масштабний грандіозний проект, але з фінансами справи йдуть туго. Чи погодитеся ви взятися за проект за копійки або взагалі безкоштовно? Якщо так, то швидше всього це воно – справа вашого життя, ваше життєве призначення.

Якщо не виходить знайти себе

Якщо ж ні одна справа не пройшло перевірок або ж у вас не було жодного варіанту, що стосується призначення. Тоді почніть з міркування про те, яким повинен бути ваш день. Де ви знаходитесь, що робите, про що думаєте, які емоції відчуваєте? Придумайте і опишіть докладно свій розпорядок дня.

Наприклад, ви прокинулися, зробили легку пробіжку, поснідали, сіли на телефон і почали обдзвонювати людей, вирішувати якісь нагальні питання. А може бути ви сіли в машину і поїхали на зустріч розмовляти з людьми.

Не думайте про певний рід занять, уявляйте лише окремі дії і оцінюйте по внутрішнім відчуттям: подобається – не подобається.

Отже, далі. Про що ви розмовляєте з людьми? Ви щось пропонуєте, продаєте чи пояснюєте та діліться досвідом, виступаєте з лекцією. Чи контролюєте їх діяльність і направляєте, керуєте процесом виробництва. А може бути, ви залишилися вдома, зручно влаштувалися в кріслі з ноутбуком і пишіть статті або книги?

Як наблизити своє призначення?

Треба знайти себе в роботі. Що ви робите з величезним задоволенням і азартом кожен день. Які дії ви робите, рухаючись до своєї мети, до своєї мрії. Є мрії різні, а є щоденні нагальні справи, через які вони досягаються. Вам треба знайти те призначення, яке має для вас значення. Дії, які надихають і наповнюють вас енергією.

Що приносить вам задоволення, що ви відчуваєте, які емоції ви відчуваєте, коли займаєтеся справою свого життя (виконуєте рутинні дії)? Подумайте над тим, що ви хочете дати людям своїми діями? Коли визначитеся з діями, спробуйте зіставити їх з якоюсь з професій.

Ще є дуже важливий момент – це страх. Якщо ви відчуваєте сильне почуття страху, вас страшенно лякає та сфера діяльності, той рід занять, які і є призначення. Але при цьому вони шалено цікаві, то це, швидше за все і є ваша справа життя. Вам шалено страшно навіть уявити, що буде, якщо знайти і слідувати своєму призначенню. Як ви будете заробляти їм на життя (повну звершень та здійснення бажань).

Незважаючи на це вам шалено цікаво і вас тягне туди. Це, швидше за все і є ваше життєве призначення. Випробуйте, перевірте його на практиці. Делатель всередині вас завжди підкаже вам, як знайти правильний шлях. Підкаже через лінь, небажання, швидку втому від рутини або ж через почуття азарту, ентузіазму, задоволення.

Залишити коментар