Як зміцнити м’язи піхви?

Здоров’ю в інтимній сфері деякі жінки майже не приділяють уваги, оскільки ця тема все ще, незважаючи на прогресивність сьогоднішнього часу, висвітлюється вкрай скудно. З цієї причини, коли у відкритих джерелах або навіть простій бесіді заходить мова про вправи Кегеля, більша частина жінок реагує здивовано, не розуміючи, про що йдеться.

У той час як не тільки знати, а й виконувати таку інтимну гімнастику рекомендовано навіть тим, хто ще не веде активне статеве життя. Чому, навіщо і як це робити?

Що дають вправи для м’язів піхви?

Нижньою частиною живота в цілому жінки майже не займаються, і це стосується не тільки інтимної зони, але і черевних м’язів.

У той час як опрацювання всій цій галузі потрібна для правильної підтримки матки, прямої кишки, сечового міхура та інших органів тазу. Відповідно, поганий м’язовий тонус тут загрожує опущенням матки, нетриманням сечі. З урахуванням того, що сучасна людина часто є офісним працівником, тому веде малорухливий спосіб життя, ризик отримання таких внутрішніх порушень підвищується в рази. Посилюють його і патології попереку, остеохондроз, структурні зміни хребта.

 • Якщо говорити про більш значущу для більшості жінок моменті, то міцні м’язи нижньої частини живота – це комфортна вагітність, а піхви – спокійні пологи.
 • Не менш приємний нюанс пов’язаний з статевим життям жінки: здатність управляти м’язами піхви робить секс більш яскравим і для жінки, і для її партнера з позиції відчуттів. Крім того, регулярне виконання таких вправ підвищує лібідо і ймовірність отримання оргазму.

Лікарі радять перевірити стан м’язів інтимної зони наступним чином – якщо на будь-який з перерахованих нижче питань Ви зможете дати позитивну відповідь, варто зайнятися собою. Якщо ж підтвердження отримають всі 3, пора терміново почати вивчати інтимну гімнастику. Питання такі:

 • Чи відчуваєте Ви труднощі при сечовипусканні?
 • Чи трапляється Вам при сильному кашлі або чих відчувати відтік сечі?
 • Чи є у Вас відчуття тяжкості внизу живота, не пов’язаний з менструальним циклом?

Варто сказати, що це не єдині моменти, які можуть вказувати на слабкість м’язів піхви, однак вони вважаються найбільш очевидними. Додатково навантаження для цієї зони рекомендують жінкам, що перенесли пологи, а також тим, хто знаходиться в клімактеричному періоді, відчуває проблеми з менструальним циклом.

Як зміцнити м’язи в інтимному місці?

Лікарі радять звернути увагу відразу на 2 виду фізичної активності. Що особливо важливо – кожен з них має мінімальну кількість протипоказань, тому навіть при повній відсутності спортивної форми Ви можете сміливо пробувати ці способи зміцнення м’язів піхви і нижнього таза.

Корисні жінкам наступні варіанти:

 • пілатес;
 • вправи Кегеля.

Якщо про пілатесі, хоча б у мінімальному обсязі, більшість людей інформовано, то вправи Арнольда Кегеля викликають чимало непорозумінь хоча б своєю суттю. Перш ніж перейти до вивчення комплексу, який відповість на всі Ваші запитання щодо того, як зміцнити м’язи піхви після пологів або до них, потрібно чітко зрозуміти, де вони розташовані. Дивно, але, намагаючись виконати описані вправи, жінки найчастіше працюють внутрішньої частини стегна, а не тією зоною, яка повинна бути включена в процес.

 • Перевірити, чи правильно Ви пізнаєте м’язи піхви, можна так: у момент сечовипускання постарайтеся припинити цей процес на 8-10 секунд. Якщо вдалося зробити це з першої спроби, все вірно.

Тепер можна перейти безпосередньо до комплексу, який в дійсності дуже короткий і не передбачає складних вправ:

 • Перший і основний елемент, з якого починають усі жінки: методичне скорочення і розслаблення м’язів піхви точно так само, як це було зроблено на тесті. На кожну пару виділяють 10 секунд, всього потрібно провести 50 скорочень і розслаблень. Зручність такої вправи в тому, що робити можна, навіть сидячи перед телевізором.
 • Альтернатива попередньому варіанту – ввести палець в піхву і виконувати ті ж скорочення і розслаблення. Плюс такої версії в можливості більш чітко контролювати кожен рух.
 • У положенні сидячи або лежачи на спині, підніміть таз, одночасно з цим напружуючи і стискаючи м’язи піхви. Замріть на 10-15 рахунків, опустіться і розслабте м’язи. Повторюйте ці дії 10-12 разів.
 • Для наступної вправи потрібні спеціальні вагінальні кульки, які вводяться аналогічно тампоном. Деяким дівчатам необхідно використовувати змазку. Кульки вводять по одному, після чого затискають м’язами піхви. Ваше завдання – ходити з ними до 15 хвилин в день, щоб вони не випадали. Для вилучення кульок потрібно потягнути за нитку або (більш прості моделі) чхнути/кашлянути, тобто випробувати скорочення черевних м’язів.

На закінчення варто ще раз сказати, що вправи для зміцнення м’язів піхви корисні кожній жінці, як в сексуальному аспекті, так і для хорошої пологової діяльності. При регулярному виконанні перші результати вдасться відчути вже через 30-40 днів, а якщо потрібна реабілітація після природних пологів, то вона займе 3 місяці. Самі ж вправи рекомендовано робити щодня на постійній основі, тим більше що вони практично не забирають Вашого часу.

Залишити коментар