Як зліпити поні з пластиліну?

У маленьких дітей з’явилися нові улюблені герої – різнобарвні чарівні поні з мультфільму My Little Pony. Добрі й кумедні, ці тварини зачаровують кожного, тому пропонуємо спробувати разом зі своїм чадом зліпити з пластиліну таку симпатичну іграшку. А може, зробити відразу кількох героїв?

Як зліпити мультяшного поні з пластиліну?

Для пробного заняття з дітьми пропонуємо зробити маленьку фігурку, помещающуюся в долоньці. На неї потрібно зовсім небагато пластиліну, колір якого Ви вибираєте самі – це мультяшний істота, тому експериментуйте з фарбами. Для гриви рекомендовано підібрати більш темний відтінок, щоб вона не зливалася з тулубом. Також знадобиться зовсім небагато білого пластиліну, який піде на очі, чорного – на зіниці. Для дрібних деталей потрібен ніж (стек), а для самого процесу – дошка. Або Ви можете просто застелити стіл клейонкою, щоб потім не довелося його довго і болісно відмивати.

  • Відірвіть від бруска пластиліну великий шматочок, зігрійте і розімніть його в руках, щоб він став податливим. Розкачати в ковбаску, довжина якої становить приблизно 3-4 см, а товщина в 1,5-2 рази менше. Якщо в процес включений дуже маленька дитина, можете робити іграшку більшого розміру, оскільки з дрібними деталями йому буде незручно працювати.
  • Будь-решт цієї «ковбаски» злегка потягніть вгору, щоб сформувати шию для тваринки. Обов’язково зберігайте звуження до її закінчення, інакше потім буде складно м’яко поєднати з головою. Пальцем отгладьте спину, роблячи перехід акуратним, саму шию не ставте вертикально – нехай вона буде йти трохи вперед.
  • Візьміть ще шматочок пластиліну, об’ємом меншим, ніж на тулубі, в 2,5-3 рази. Скачайте в кулю, попередньо розім’явши, трохи сплющена у однієї з сторін. Поклавши на неї 4 пальця і звівши їх разом, тягне рухом зробіть мордочку. Не згинайте її занадто сильно, інакше вона схожа на качиний дзьоб. Обов’язково сгладьте «ніс» вертикальною лінією.
  • Вуха можна витягнути з того самого шматочка пластиліну, який став головою, а можна зробити з окремого матеріалу. Вони трикутні, маленькі, досить тонкі, стоять чітко вгору. Враховуйте, що до основи вухо має товщати і плавно переходити в голову, а не стояти перпендикулярно до неї.
  • Візьміть новий шматочок пластиліну того ж відтінку, розімніть в руках, поділіть на 4 рівних частини. Кожну з них потрібно скачати в конус з не надто вузькою вершиною, але товстим і рівним підставою. Це будуть ніжки нашого поні. За допомогою стека або ножа кінчик кожної з них потрібно зрізати під невеликим кутом.
  • З протилежного боку внизу поставте половинку зубочистки або зробіть поглиблення: так буде простіше з’єднати голову і шию. В круп поні також введіть половинку зубочистки – до неї кріпляться тонкі ковбаски, з яких складається хвіст. Гриву можна зафіксувати і без додаткових пристосувань.
  • З’єднайте тулуб, ноги і голову, приділяючи особливу увагу плавного переходу пластилінової маси в цих ділянках. Фігурка повинна виглядати цілісною, гладкою. На цьому ж етапі можна зайнятися повним оформленням мордочки: шліфуванням всіх ліній, додаванням «усмішки» пензлем або кінчиком ножа, розкосих очей з білого пластиліну і зіниць з чорного.
  • Тепер залишилися тільки грива і хвіст. Для цього потрібно взяти вже брусочки більш яскравого або темного кольору, скачати 3-5 тоненьких соломинок різних відтінків, поєднати їх у полотно. Добре, якщо серед цих відтінків буде і основний колір тулуба. Стеком відріжте потрібну довжину полотна, прикладіть його кінець до голови і шиї або до крупу фігурки, пріладьте пальцями. Поні з пластиліну готовий!

Якщо Вам не вистачає відтінків, завжди можна їх зробити самостійно: підмішати до червоного трохи синього і білого – з’явиться м’який рожевий, а після додавання чорного з синім – насичений фіолетовий. Професіонали запевняють: для домашнього творчості досить купити набір базових кольорів і обов’язково мати чорний і білий бруски – дитина розів’є дрібну моторику, але й отримає художній смак, знання колористики, вміння створювати кольору.

За описаною технологією, можна зробити фігурку практично з будь-якого піддається ліпленню матеріалу, однак не можна не звернути увагу на одну з її модифікацій. З нею вже краще працювати дітям старшого віку (середня школа), оскільки використовуються гострі дрібні деталі для з’єднання. Це дуже зручно, якщо Ви хочете без зайвих зусиль скріпити важкі шматочки.

  • Хвіст і грива у іграшки можуть бути виконані не тільки з пластиліну, а й з більш підходящого м’якого матеріалу: наприклад, ниток муліне, які попередньо распушают, щоб вони лежали більш пишно, а потім голкою вводять в пластилін, щоб закріпити. Для хвоста їх рекомендовано зв’язати в мітелко.

Як Ви могли переконатися, зробити поні з пластиліну чи іншого пластичного матеріалу дуже просто. Обов’язково запропонуйте таке заняття своєму малюкові і складіть йому компанію в цьому захоплюючому процесі – веселий продуктивний вечір гарантований.

Залишити коментар