Як жити з алкоголіком: поради психолога

Алкоголізм — серйозна проблема суспільства, яка зачіпає всі сфери нашого життя: соціальну, психологічну, біологічну. Що вже говорити, рідко зустрінеш людину, яка зовсім не вживає спиртних напоїв та пива.

На думку психіатрів, алкоголізм — це хвороба, що характеризується пристрастю до містить спирт напоїв, фізичної та психоемоційної залежністю. Але на відміну від звичайних захворювань, наприклад, цукрового діабету або пневмонії, пристрасть до зеленого змія призводить не тільки до порушення багатьох функцій організму, ураження органів, але і серйозної психологічної залежності, позбутися якої дуже складно.

Як жити з алкоголіком: рекомендації психолога

Найчастіше від цієї проблеми страждають представники сильної статі, а точніше, не вони, а їхні близькі — дружини, діти, батьки.

Часто перебувати під одним дахом з питущим чоловіком нестерпно як морально, так і фізично. До того ж алкоголізм глави сім’ї віднімає сили, час, призводить до фінансових труднощів і навіть бідності. Ну а про вплив запоїв улюбленого тата на дітей годі й говорити — напружена, болюча атмосфера призводить до спотвореного сприйняття дитиною інституту сім’ї і навіть відбивається на його моральне здоров’я.

Що ж робити в цьому випадку?

Як жити, якщо в сім’ї є алкоголік? Чи варто боротися з пияцтвом чоловіка або ж краще, поки не пізно, розлучитися з ним і почати нове життя з іншим чоловіком або присвятити усе своє життя тільки дітям?

У цій статті ми поділимося порадами психолога про те, як жити з чоловіком-алкоголіком і що робити, щоб допомогти коханому позбутися згубної звички.

  1. Проаналізуйте події.

Як правило, всіх людей, що захоплюються спиртним, можна умовно розділити на дві категорії:

  • «тихі». Після прийому алкоголю такі люди поводяться не агресивно, досить спокійно, швидко засинають. П’ють не кожен день, але дуже часто — не менше 2-3 разів на тиждень. Найчастіше узливання відбуваються вдома, а не на стороні;
  • «буйні». Під впливом етилового спирту чоловік стає агресивним, втрачає самоконтроль, піднімає руку на дружину і дітей, ламає меблі, виносить цінні речі з дому і продає їх. Запої тривають довго і часто повторюються.

Якщо ваш чоловік належить до другої категорії, на жаль, роздумувати над питанням, як зберегти життя з чоловіком, не варто — у цій ситуації необхідно негайне розлучення і роз’їзд, оскільки перебування під одним дахом з агресивним і буйним людиною, що знаходиться під впливом алкоголю, просто небезпечно. В першу чергу ви повинні дбати про збереження життя і здоров’я як фізичного, так і емоційного своїх дітей, потім себе, а лише потім — чоловіка.

Часто дружину, що зважилася на такий радикальний крок, терзають докори сумління: вона відчуває свою провину в тому, що залишила близьку людину наодинці з бідою у важкий період життя і таким чином прирекла на нещасне існування і повільну загибель.

Масла у вогонь можуть підливати і родичі, найчастіше з боку чоловіка, і друзі, звинувачуючи жінку в егоїзмі і жорстокості.

Якщо ви опинилися в такому стані, ні в якому разі не картайте себе і не приносьте свою і життя дітей в жертву — такі відносини в родині ніяк не можна назвати здоровими, вони більше схожі на гонки за виживання, в яких не буває переможців. А ось якщо пияцтво знаходиться ще в початковій стадії, запої не відрізняються тривалістю, а чоловік не проявляє агресії, вам обов’язково варто поборотися за сімейне щастя.

  1. Почніть з себе.

За статистикою, найбільш поширеними причинами чоловічого пияцтва вважаються невпевненість у собі, невдачі на роботі, а також конфлікти в родині і моральний тиск подружжя.

Перше, чим ви можете допомогти — неупереджено поглянути на саму себе з боку. Наскільки ви ласкаві, делікатні до чоловіка, виявляєте свою ніжність, турботу, розуміння, чуйність? Чи ви Ведете себе з ним як справжня жінка або ваш шлюбний союз більше нагадує стосунки начальника і підлеглого?

Часто чоловіки пускаються «у всі тяжкі» в результаті нескінченного бурчання дружини, докорів, нерозуміння, оскільки під дією етилового спирту проблеми, на час, звичайно ж, зникають або стають незначними.

Спробуйте подивитися на чоловіка, перш за все, як на коханого чоловіка, главу сім’ї, дайте йому зрозуміти словами і вчинками, що ви його любите, потребуєте, зрештою, від нього залежите! Навіть слабкі морально люди досягають значних висот у житті тільки в результаті впевненості в собі і моральної підтримки близьких.

Якщо ви бажаєте висловити своє невдоволення, чим завгодно — невимитий посуд або низькою зарплатою, скажіть про це делікатно, м’яко, такі моделі спілкування, як крик, бурчання, а тим більше нецензурна лайка абсолютно неприйнятні, особливо в сімейних відносинах.

Не забувайте також про догляд за собою — будьте для чоловіка завжди королевою. Не ходіть з дому в засмальцьованому халаті, бігуді і з недоглянутими нігтями.

Пам’ятайте, що прекрасно виглядати в першу чергу ви повинні не для перехожих на вулиці та колег, а для другої половинки.

  1. Поговоріть з чоловіком відверто.

Звичайно ж, починати серйозну розмову, коли милий знаходиться під впливом зеленого змія не потрібно. Почекайте, коли він виспиться і буде готовий до конструктивної розмови. Поясніть чоловікові, чим саме ви незадоволені, дайте зрозуміти, наскільки ранить вас та інших членів сім’ї така поведінка і спосіб життя. Якщо в сім’ї є діти, обов’язково розтлумачте, наскільки згубно впливає його пристрасть на спадкоємців.

М’яко, але в той же час впевнено заявіть, що якщо він не в змозі відмовитися від алкоголю, ви будете змушені подати на розлучення. В обов’язковому порядку запропонуйте свою допомогу, переконайте його в тому, що завжди будете підтримувати його і допоможете не зламатися, але виключно в тому випадку, якщо він сам захоче вибрати сім’ю, а не алкоголь.

  1. Зверніться до фахівців.

На якій би стадії алкогольної залежності перебував ваш чоловік, обійтися без допомоги медиків не вийде.

Дуже важливо, щоб чоловік сам погодився на цей крок, адже силоміць відвести його в наркологічний центр ніяк не вийде.

А для того щоб переконати коханого в цьому, дайте зрозуміти чоловікові, наскільки серйозно її сьогоднішній стан.

Наприклад, зніміть його п’яні «концерти» на відеокамеру або сфотографуйте його п’яним, а після, коли милий протверезіє, продемонструйте йому докази.

В обов’язковому порядку необхідна консультація психолога. Розкажіть про проблему фахівця наодинці — він дасть вам цінні поради і змоделює вашу подальшу стратегію поведінки, і лише потім порекомендуйте поспілкуватися з лікарем дружину.

Зверніть увагу. Фахівець, до якого ви звернетеся, повинен мати високу кваліфікацію і досвід — тільки такий психолог зможе дати дійсно слушну пораду, як жити з алкоголіком і чи варто це робити в даному випадку. Дуже важливо, щоб лікар був приємний вам як людина і викликав довіру, оскільки навряд чи ви зможете повністю розкрити душу і сказати саме те, що необхідно під час сеансу, неприємного вам людині.

Чого робити не варто?

Для того щоб розвинути в собі співзалежність, не допускайте банальних помилок багатьох жінок, а саме:

  • кричати на алкоголіка, особливо коли той перебуває в стані сп’яніння;
  • ховати спиртні напої, виливати їх в унітаз безглуздо — це може лише призвести до спалахів гніву чоловіка;
  • вступати в суперечки, намагаючись довести свою правоту;
  • у пориві гніву карати чоловіка фізично, оскільки це не тільки безрезультативно, але і небезпечно.

У період запою намагайтеся убезпечити себе і дітей — закрийтеся в ізольованій кімнаті або переїдьте на час до друзів або родичів;

Ну і, нарешті, пам’ятайте, що вирішувати цю проблему слід якомога швидше — чим раніше ви звернетеся за допомогою до фахівця, тим більше буде шансів на те, що ваша сім’я знову набуде здоров’я і щастя.

Залишити коментар