Як здавати аналізи калу на яйцеглист: поради

Так як аналізи – це медична процедура, для достовірності результатів необхідно слідувати певним правилам. Адже беручи медичні препарати, необхідно слідувати інструкції і рекомендації лікаря, а роблячи ін’єкцію – дотримуватися правил гігієни. Так ж ситуація і зі здачею калу.

Існують конкретні приписи, яким необхідно слідувати, щоб результати лабораторних досліджень були точними. Здати аналіз і покладати при цьому відповідальність за достовірність результатів на лікарів, звичайно, можна, але і забувати про те, що потрібно безпосередньо від пацієнта, теж не варто.

Правила здачі аналізів на яйцеглист і ентеробіоз інвітро

Існують певні правила збору матеріалу для аналізу:

  • лабораторний фермент, який здається пацієнтом, повинен бути здобуто природним шляхом. Це означає, що не можна вдаватися до допомоги медичних проносних препаратів або клізмі. Клізму можна ставити не менш ніж за дві доби до здачі, а приймати проносні варто припинити за три доби. Дотримуватися дане розпорядження необхідно для того, щоб фермент був сформований природно. Вищезазначені кошти змушують їжу перетравлюватися швидше, а значить, і переходити через кишечник у прискореному режимі. Внаслідок прискореного метаболізму змінюється склад і консистенція стільця, що неприйнятно для достовірності аналізів калу на яйцеглист. Справа в тому, що в зданим ферменті можуть виявлятися неперетравлені залишки їжі або інші компоненти. При їх виявленні у лабораторії можуть помилково визначити у пацієнта панкреатит або інше шлунково-кишкове захворювання;
  • здається фермент повинен бути свіжим. Причому чим свіже, тим точніше будуть результати лабораторного дослідження. Але в такому разі, скільки ж дійсні аналізи на яйцеглист і ентеробіоз? Найбільш правильний час, протягом якого буде здійснюватися аналіз калу – від 4 до 6 годин з моменту стільця. Справа в тому, що, чим більше проходить часу, тим більше змінюється склад досліджуваної тканини, так що результат може значно відрізнятися від початкового. Виконання цього припису ускладнюється тим, що лабораторії по перевірці працюють тільки рано вранці, і то протягом 1,5-2 годин. У всіх індивідуальні особливості організму, і сходити в туалет саме з ранку виходить не в кожного. Особливо складно змусити сходити на горщик дітей. Тому в таких випадках найбільш актуальний варіант – нести вечірній кал раніше вранці. Можна також спробувати затримати стілець, тоді вранці сходити в туалет буде набагато легше;
  • щоб здати кал в тій формі і консистенції, в якій це необхідно для дослідження, лікарі рекомендують дотримуватися певного режиму харчування. Наприклад, на кілька днів повністю виключіть з раціону продукти, які сприяють здуття живота і газоутворення. Не вживайте також скріплюють і, навпаки, продукти, що викликають проносний ефект. Так як здаючи аналіз на яйцеглист, необхідно отримати максимально точні результати, то перед лабораторною перевіркою також не рекомендують вживати сильно ферментирующие продукти – наприклад, буряк;
  • намагайтеся не вживати і фарбуючі медикаменти, а також проводити рентгеноконтрастні дослідження травних органів;
  • вкрай не рекомендується подавати фермент на ентеробіоз інвітро під час менструацій.

Як правильно здавати аналіз на яйцеглист

Так як існують приписи за правилами, щоб здати кал, також існують і певні правила його збору.

Насамперед, необхідно сходити в туалет по-маленькому, а також зробити водні процедури промежини.

Витерти насухо тіло. Провести всі ці процедури вкрай бажано, так як вода і сеча можуть пошкодити здається на аналіз фермент. Те ж стосується і процедури особистої гігієни, так як мікроби на епідермісі також можуть потрапити в аналіз і спотворити лабораторні результати.

Збирати кал необхідно попередньо ретельно вимиту і насухо витерту ємність.

Варто враховувати, що збирати кал з унітазу не варто, так як цей випадок аналогічний ситуації з невымытым або мокрим тілом. Краще підготуйте скляну ємність заздалегідь. Також можна обтягнути стілець товстим шаром плівки і випорожнюватися туди, а потім згорнути і перемістити в ємність.

Один з головних питань пацієнтів, скільки ж потрібно калу для аналізу на яйцеглист? Насправді, не потрібно нести в лабораторію повну банку. Цілком достатньо сірникової коробки, тобто, 5 грам. Закриваємо герметично і несемо в лабораторію. Пам’ятайте, що від того, скільки ви принесете продукту в лабораторію, результати аналізу не залежать.

Як скоро робиться аналіз на яйцеглист? Як правило, дізнатися результат можна вже на наступну добу.

Як потрібно здавати бактеріологічні матеріали на інші захворювання?

Якщо ви здаєте кал на перевірку не на яйцеглист, а на наявність прихованої крові, то слід дотримуватися певного типу харчування. За 3-4 доби до здачі рекомендується не вживати їжу з високим вмістом заліза.

До таких продуктів відносять м’ясні вироби та субпродукти різних типів. Крім того, в цей період також не варто піддавати шлунково-кишковий тракт різноманітному втручання сторонніх тіл, наприклад, найближчим перед аналізом час не робиться гастроскопія. У цей день не варто і чистити зуби.

Кишковий продукт обов’язково збирайте в простерилизованную ємність.

Залишити коментар