Як збільшити жирність грудного молока – прості поради та рекомендації

Коли новонароджене немовля тільки з’являється на світ, у його молодої матусі виникає маса приводів для нових тривог і хвилювань. Всі батьки дуже сильно переживають, якщо у дитини спостерігаються які-небудь проблеми зі здоров’ям, а також якщо він відстає від своїх однолітків у фізичному чи інтелектуальному розвитку.

З моменту народження дитини спостерігає дитини лікар-педіатр, та й сама молода мама, не раз вимірювати масу його тіла. На першому році життя малюка щомісячна надбавка цієї величини має особливе значення, адже недобір ваги може свідчити про наявність серйозних проблем зі здоров’ям.

Якщо новонароджене немовля з зростанням свого тіла не набирає вагу або набирає його дуже повільно, практично всі молоді мами відразу ж починають думати, що це пов’язано з недостатньою жирністю молока, яким вони годують своє чадо. Насправді, такий стан речей спостерігається вкрай рідко, адже материнське молоко практично завжди має ідеальну жирністю для немовляти.

Тим не менш, в деяких випадках годуючій мамі варто подбати про склад і поживну цінність цього продукту. Саме в таких ситуаціях і допоможуть корисні поради та рекомендації, викладені в нашій статті.

Можна визначити жирність грудного молока, і як це зробити?

Єдиний спосіб з високою точністю визначити цей показник – це здати аналіз на жирність молока, імунологічні показники та деякі інші параметри. В даний час такий тест є не дуже затребуваним, тому його пропонує лише мала частина лабораторій у великих містах Росії та інших держав.

Приблизно визначити жирність молока можна і в домашніх умовах, проте, результат такого дослідження буде недостатньо точним. Тим не менш, виконавши подібний тест у себе вдома, ви зможете хоча б приблизно зрозуміти, чи може недолік ваги малюка бути пов’язаний з малою жирністю живильної рідини, яку він їсть.

Для цього необхідно зцідити своє молоко в маленьку пляшечку або пробірку. Робити це найкраще руками, без використання електричних молоковідсмоктувачів і інших подібних пристроїв. Заповнивши ємність до певного рівня, вам слід зробити на цьому місці спеціальну мітку за допомогою олівця або фломастера. Висота сцеженной рідини в даній ємності повинна становити близько 10 сантиметрів.

Після цього посуд з грудним молоком необхідно залишити на столі або у будь-якому іншому місці і дочекатися того моменту, коли на його поверхні утворюється шар вершків. Протягом усього цього часу струшувати ємність з рідиною і просто переміщати або брати в руки категорично не можна, адже в цьому випадку навіть приблизний результат буде абсолютно недостовірною.

Коли на поверхні рідини утворюється стійкий шар вершків, а станеться це приблизно через 6 годин, необхідно виміряти його товщину. При цьому приймається, що кожен міліметр отриманого шару отстоявшихся вершків відповідає одному відсотку жирності. Звичайно отриманий таким чином показник становить близько 4%.

Як підвищити жирність грудного молока?

Отже, ви змогли визначити жирність свого молока з високою або більш низькою точністю.

Але що ж робити, якщо результат, на вашу думку, дійсно недостатній, і ваш малюк не насичується пропонованої йому живильною рідиною?

В першу чергу, провівши подібний тест в домашніх чи лабораторних умовах, необхідно звернутися до кваліфікованого лікаря-педіатра або фахівця з грудного вигодовування. Тільки досвідчена людина зможе визначити, чи дійсно недобір ваги дитини пов’язаний з недостатньою жирністю вашого молока, або причина такого стану речей криється абсолютно в іншому.

Щоб покращити лактацію і домогтися того, щоб малюк отримував виключно жирне і поживне молоко, скористайтеся наступними рекомендаціями:

  • чергуйте груди кожне годування. Якщо ви будете постійно міняти молочні залози, дитина зможе «дістатися» до «переднього» молока, яке абсолютно не відрізняється високою жирністю;
  • частіше прикладайте сина чи доньку до грудей. Всупереч широко поширеній думку, чим рідше ви годуєте свого малюка, тим менш жирну і живильну рідину він висмоктує, і навпаки;
  • забезпечте собі збалансований і повноцінний щоденний раціон. Обов’язково з’їдайте порцію супу та каші. Стежте, щоб загальна частка жирів у вашому щоденному меню не перевищувала 30%, а білків – 20%;
  • збільште споживання продуктів, збагачених кальцієм, а саме – сиру, капусти, риби, квасолі, молока, моркви і морквяного соку, свіжої зелені і родзинок;
  • випивайте не менше 2 літрів рідини щодня. При цьому перевагу слід віддавати звичайної негазованої води, натуральним сокам і морсам, а також зеленого чаю з додаванням молока;
  • їжте капусту брокколі і волоські горіхи – ці натуральні продукти особливо сильно сприяють збільшенню лактації і дуже корисні для новонароджених діток;
  • приблизно за півгодини до годування випивайте склянку будь-якого теплого напою.

Існує ще досить багато порад і різних рекомендацій, як збільшити жирність грудного молока, однак, в більшості випадків вони не приносять бажаного результату, адже склад материнського молока і його поживна цінність закладені від природи.

Як правило, параметри цього продукту виявляються підібрані таким чином, що нічого краще молока власної матері запропонувати дитині просто неможливо.

Намагайтеся якомога частіше і більше думати про свою дитину і усвідомлювати, що грудне вигодовування йому необхідно, і в цьому випадку ваша лактація буде збільшуватися сама собою. Що ж стосується жирності поживного продукту, який отримує ваше чадо – не варто турбуватися, в 99% випадків не існує жодних об’єктивних причин, щоб намагатися її змінити, але, незважаючи на це, слід завжди дотримуватися правильний порядок годування немовляти, щоб у нього з’явилася можливість «дістатися» до «заднього» молока.

Крім того, не варто забувати, що занадто жирне грудне молоко також несприятливо позначається на стані здоров’я новонародженого немовляти.

Якщо дитина буде отримувати в їжу надмірно жирну рідину, його недосконала травна система не зможе з нею впоратися, а значить, у нього може виникнути дисбактеріоз кишечника та інші недуги.

Залишити коментар