Як зберігати свіжі огірки в холодильнику і без до зими

Часи суворого дефіциту пройшли, і свіжі огірки можна придбати в будь-який час року. Але смак і аромат саме річних місцевих плодів не зрівняється ні з чим. Тому інформація про те, як зберігати свіжі огірки в холодильнику довше, буде корисна не тільки дачникам, що збирають влітку великий урожай, але і просто любителям поласувати овочем у холодну пору.

Огірок — вологолюбний овоч, так як складається з води більш ніж на 90%. При кімнатній температурі він починає сохнути, втрачати вологу, зовнішній вигляд і смакові якості. До того ж млявий плід втрачає свої корисні властивості. Щоб свіжі огірки не в’янули, зберігати їх потрібно в прохолодному місці з підвищеною вологістю. Причому температуру зберігання бажано підтримувати на одному рівні, так як овоч відразу реагує на її перепади.

Які плоди вибирати

Салатні огірки з тонкою шкіркою і соковитою м’якоттю, краще з’їдати відразу, так як вони не придатні для тривалого зберігання.

Щоб довше зберегти свіжі огірки до зими, при виборі плодів потрібно звернути увагу на наступні моменти.

 • Сорт. Здатні «полежати» навіть до наступного року огірки сортів «Ніжинський», «Конкурент», «Парад». Крім того, відмінно зберігаються всі сорти корнішонів.
 • Розмір. Необхідно вибирати плоди невеликого розміру, до 10-12 см в довжину. Крім того, перевагу краще віддати тонким або середньої товщини овочів.
 • Зовнішній вигляд. Шкірка повинна бути без видимих пошкоджень, насиченого зеленого кольору з темними гострими «пухирцями».
 • М’якоть. Найдовше зберігаються огірки з щільною м’якоттю і маленькими насінням всередині. Великі переросли примірники, пухкі і з великими насінням швидко псуються.
 • Плодоніжка. Важливо вибирати огірки з плодоніжкою, тоді м’якоть плоду буде надійно захищена з усіх боків від проникнення гнильних бактерій, а сам овоч зберігатися довше.

Як і скільки можна зберігати свіжі огірки в холодильнику

При кімнатній температурі свіжі огірки можна зберігати до трьох днів. При цьому важливо не мити плоди, щоб не пошкодити природне захисне покриття, що оберігає від передчасного гниття. Так як огірки — «водяні» плоди, їх краще не тримати в поліетиленовому пакеті, щоб овочі не «задихнулися» в процесі випаровування вологи.

Якщо ж є необхідність в довшому збереженні свіжості овочів, варто визначити їх у прохолодне місце. Відповідь на питання, скільки можна зберігати свіжі огірки в холодильнику, залежить від багатьох факторів.

 • До п’яти днів. Без будь-якої додаткової обробки термін зберігання свіжих огірків, куплених або вирощених влітку на дачі, становить близько п’яти днів. По закінченню цього часу плоди починають жовтіти, а після утворення слизу на шкірці овочі краще викинути.
 • До десяти днів. Якщо немиті плоди обернути вологою тканиною і не давати їй пересихати, то зберігання свіжих огірків будинку в холодильній камері можна продовжити до двох тижнів. Причому упаковані таким чином овочі можна скласти в целофановий пакет, так і в скляну тару. Головне, відкрити банку або зробити отвори в пакеті, щоб дати плодам можливість «дихати».
 • 30 днів і більше. Щоб зберегти свіжість літніх огірочків до зими, необхідно ретельно відібрані плоди скласти в глибоку каструлю гострою частиною вниз. Ємність заповнити крижаною водою на пару сантиметрів і прибрати в холодильник. Воду потрібно міняти щодня.

Краще зберігати огірки в так званій «зоні свіжості», де підтримується оптимальна температура для овочів і фруктів. Причому уважно слід поставитися до можливих «сусідів»: яблука і банани активно «роздають» етилен, який сприяє швидкому дозріванню і згодом гниття огірків.

Інші способи, щоб овоч довше не псувався

Так як довго зберігати свіжі огірки при кімнатній температурі, а в холодильнику не завжди є місце для тривалого розміщення величезних ємностей з плодами, існує ряд способів, що дозволяють ласувати хрусткими огірочками, не захаращуючи холодильну камеру.

Вакуум

Вакуумна упаковка дозволяє продовжити термін придатності багатьох продуктів, огірки теж не стали винятком. Створивши безповітряний простір можна зберігати плоди в будь-якому темному місці. Головне, подалі від опалювальних приладів і прямих сонячних променів.

Зберегти огірки на строк до трьох місяців допоможе наступний спосіб, який передбачає чотири основних дії.

 1. Очистити овочі від забруднень. Діяти потрібно обережно, намагаючись не зачепити шкірку.
 2. Визначити в тару. Переважно — у чисту скляну ємність, залишивши приблизно чверть вільного простору.
 3. Запалити свічку. Її слід поставити на плоди і залишити горіти чверть години.
 4. Закрити кришкою. Це робиться, коли весь кисень «згорить» і полум’я згасне сама собою.

Вуглекислий газ, навколишній плоди, перешкоджає утворенню гнилі. Судячи з відгуків, оброблені таким чином плоди можуть пролежати з осені до весни. Однак після відкриття кришки, овочі потрібно вжити протягом двох днів.

Яєчна оболонка

Крім того, можна зробити індивідуальну вакуумну оболонку кожному примірнику. Для цього слід зробити чотири кроки.

 1. Очистити овочі від забруднень.
 2. Змастити кожен плід яєчним білком.
 3. Дати висохнути.
 4. Скласти в неметалічну тару.

Перед вживанням плід слід ретельно вимити. Яєчний білок створює захист на поверхні овочів, через яку не проникає кисень. Заготовлені цим способом овочі можуть зберігатися кілька місяців.

Якщо залишити в погребі

Щасливим володарям льоху або підвалу, можна порадити наступні способи зберігання.

 • За допомогою піску. Овочі складаються в ємність, пересипаються піском і забираються у прохолодне місце. Строк зберігання огірків в такому випадку збільшується мінімум до місяця.
 • За допомогою паперу. Кожен примірник обертається паперовою серветкою, складається у відкриту тару і забирається в прохолодне місце. Після такої обробки є шанс прикрасити новорічний стіл хрусткими літніми огірками.
 • З допомогою оцтової есенції. Неметалічна каструля заповнюється оцтовою есенцією приблизно на один палець. Зверху встановлюється решітка, на яку укладаються плоди. Потім ємність закривається кришкою. Випаровування оцту продовжать термін придатності овочів.

У старовину свіжість овочів зберігали до весни наступним способом. Найбільш часто він використовувався в будинках без підвалу, але поблизу водойм. Для цього огірки щільно вкладали у дерев’яні діжки, дно яких вистилали хріном для зменшення процесів бродіння. Бочка закривалася кришкою і відправлялася на дно водойми, де повністю відсутні світло і кисень. Так як на дні тримається постійна температура близько +5°C, овочі надовго зберігалися соковитими і хрусткими.

Є безліч способів, як зберігати свіжі огірки в домашніх умовах, продовжуючи терміни придатності аж до шести місяців. Але якщо не хочеться возитися, то овочі завжди можна заморозити. Правда, тут потрібно враховувати: при розморожуванні огірки не втрачають корисних властивостей, але смак, на жаль, вже не той.

Залишити коментар