Як зберегти живці троянд до весни?

Троянда – прекрасна рослина з чудовим тонким ароматом, яке ніжно люблять завзяті садівники. Як і все прекрасне в цьому світі, троянда примхлива і вимоглива до умов вирощування. Щоб ця квітка радував око кожен рік, особливу увагу слід приділити зберігання живців в зимовий період.

Існує кілька способів, залишається лише ознайомитися з матеріалами статті і вибрати найбільш підходящий саме Вам. Отже, як зберегти живці троянд до весни в домашніх умовах?

Зберігання живців сплячих

Головне правило такого зберігання – підтримка певної температури не вище +3 градуси і не нижче -4 градуси.

Тільки в такому проміжку живці залишаться в стані спокою, в іншому випадку вони почнуть проростати, або загинуть від холоду. Місцем зберігання може стати погріб, балкон і навіть холодильник. Але про кожному докладніше.

  • У погребі: Попередньо зрізавши згнилі частини і обробивши зрізи зеленкою для запобігання можливих захворювань, саджанці необхідно обернути папером і помістити в пакет з отворами для повітря.
  • На балконі: Живці в цьому випадку готуються точно так само, як і в першому випадку, тільки в кінці пакет додатково слід помістити в картонну коробку. При зниженні температури на вулиці нижче рівня 4 градуси, потрібно утеплити коробку, наприклад ковдрою. Зберігання живців троянд до весни на балконі має свої мінуси, так як там складно контролювати постійну температуру саджанців.
  • В холодильнику: Пару живців можна помістити в холодильник, відділ для зберігання овочів і фруктів, безсумнівно, попередньо підготувавши живці, як у першому варіанті.

Деякі садівники запитують: «Чим вкрити і як зберегти живці троянд у саду взимку?». Якщо Ви живете у відносно теплих широтах з помірним кліматом, то допускається зберігання троянд прямо на дільниці, на їх законному місці.

Для цього підготуйте землю, вона повинна дихати і бути легкою. При необхідності можна додати піску і скопати землю заново. Живці посадити по двоє і добре полити. Після чого потрібно закрити їх великою банкою (скляною або пластиковою), а саму банку обкласти опалим листям, але так щоб трояндам залишався доступ до світла.

Зберігання в умовах сильних морозів

Цей розділ присвячений тим, хто живе в Сибіру. Умови зберігання там ускладнені суворою зимою і затяжної осені із заморозками.

В першу чергу, для втілення цього варіанту в життя троянди необхідно обрізати, залишити не більше 50 см висоти. Далі прибрати листя, обробити розчином проти грибкових захворювань. Після цього рослину слід викопати, помістити у відро і повністю засипати землею. В кінці полити і опустити в льох.

Добре зберігаються живці і садової землі. Для цього знадобиться викопати траншею, на дно якої викласти солому. На неї кладуть майбутні саджанці, ховаються щільним шаром соломи і засипають землею. Важливо, щоб траншея була глибиною не менше 20 див.

  • Важливо знати! Незалежно від вибору способу зберігання, саджанці необхідно перевіряти в середньому раз на тиждень, щоб уникнути висихання або, навпаки, надмірної вологості.

Щойно висаджені в грунт живці надзвичайно вимогливі до вологості. Тому для кращої адаптації до нових умов, рекомендується накрити прозорим пакетом.

При висадки живців враховуйте кут посадки, він повинен становити суворо 45 градусів.

У висновку потрібно ще раз уточнити, що живці потребують особливого ставлення до себе – не можна помилитися з температурним режимом, особливо в бік заморозки: вони загинуть. Якщо Ви не впевнені у кліматичних умовах свого регіону, на вулиці живці троянд краще не залишати – перенесіть їх в льох або холодильник.

Залишити коментар