Як зберегти троянди, щоб вони стояли довше?

Троянди – це саме ті квіти, які яскравіше і достоверней все розкажуть людині про палких почуттях. Єдине, що може засмутити при погляді на настільки розкішні рослини, це розуміння їх недовговічність. І правда, буквально через пару днів від королівського підношення залишаються мляві і обпадають бутони. В даній статті наведені поради досвідчених флористів, які покажуть, що потрібно зробити, щоб троянди довше стояли.

Таємниці догляду за квітами свіжозрізаними

Отже, при виборі живих квітів завжди звертайте увагу на листочки, що обрамляють бутони. Якщо вони щільно прилягають до суцвіттям, то рослина буде радувати одержувача досить довго. В іншому випадку, коли листочки опущені і повністю розкриті, букет втратить свій початковий вигляд буквально через добу.

Щоб довше зберегти троянди, подаровані взимку, не поспішайте відразу рятувати їх від упаковки і ставити в ємність з водою. Нехай вони трохи звикнуть до атмосфері будинку, інакше перепад температур стане для них згубним.

Оскільки проточна вода сильно насичена киснем, у вазу потрібно наливати або відстояну, або кип’ячену рідина, найкраща температура якої становить 12-15 градусів. У жаркий час вона може бути трохи прохолодніше, але в будь-якому випадку стебла повинні бути опущені у вологу на 2/3 своєї довжини.

Для того щоб троянди стояли як можна довше у вазі, не полінуйтеся зробити наступне:

  • Зробіть на стеблах свіжий косий надріз, скоротивши їх на пару сантиметрів. Бажано робити це під проточною водою, після чого на місці зрізу зробити додатковий хрестоподібний надріз вглиб стебла;
  • Щоб суцвіття не втрачав свіжості, з їх нижньої частини, зануреної у вологу, приберіть всі шипи і листя, які швидко загнивають і провокують розмноження мікробів;
  • Флористи рекомендують збагачувати воду спеціальними живильними речовинами. Ми ж предлагаемболее бюджетний і домашній варіант того, що додати в троянди, щоб вони довше стояли: приготуйте спеціальний розчин, в якому на літр рідини йде 25 г цукрового піску і ложка столового оцту. Крім цього, у вазі з водою допустимо розчинити трохи горілки або квасців, бури або одну таблетку аспірину. Оскільки ці квіти адаптовані до хімікатів, з метою знезараження вологи можете капнути в нього одну краплю білизни для прання;
  • Ще потрібно буде зробити наступне: міняти воду у вазоні кожен день, не забуваючи його ретельно мити, і обприскувати бутони з дрібного пульверизатора. У нього заливайте тільки дистильовану, кип’ячену або відстояну вологу, інакше на ніжних пелюстках виникнуть опіки від хлорки;
  • Щодня оновлюйте зрізи на стеблах, усувайте з квітів загниваючі або усыхающие частини;
  • З метою запобігання гниття, у вазу можна покласти срібну річ або кілька шматочків деревного вугілля.

Квіткові примхи

Троянди – це воістину королівські рослини, що не терплять сусідства з квітами нижче їх «рангу». А тому, щоб продовжити їх існування окремо від куща, не варто ставити їх в одну ємність з орхідеями, лилейниками, гвоздиками, конваліями або герберами, як б хороша не була початкова композиція. Також не ставте вазу в безпосередній близькості до батареї, задушливій, прокуреній або жаркій кімнаті, на протязі, біля вази з фруктами або в холодному приміщенні.

Термінова реанімація

Якщо ви помічаєте, як букет починає в’янути, прийміть екстрені заходи, що потрібно зробити, щоб троянди довше стояли:

  • Оновіть зрізи і укладіть стебла в ємність з холодною водою на всю ніч. Не варто занурювати бутони під воду, нехай вони тільки стикаються з нею;
  • Зробивши нові зрізи, поставте композицію у вазу з гарячою вологою. У міру її остигання, суцвіття будуть підніматися і свіжість.

До всього цього варто додати, що троянди різних сортів демонструють різні терміни виживання у вазі.

Приміром, ніжні рожеві або білі суцвіття вважаються вкрай вразливими, а тому здатні радувати собою всього пару днів, і то при ретельному догляді.

А ось червоні і щільні бутони цілком можуть простояти в кімнаті пару тижнів, звичайно ж, якщо будуть дотримані всі рекомендації, надані вище.

Правильне транспортування

Варто зауважити, що тривалість життя букета багато в чому залежить від того, як він потрапив до адресата. Щоб квіти стояли довше, перед транспортуванням букета його потрібно витримають ніч у холодному приміщенні, після чого загорнути в мокру папір або пелюшку, але ніяк не в поліетилен.

Хочете зберегти аромат і форму пуп’янків на місяць? Тоді укладіть їх в герметичний контейнер, заповнений розчином з води, хінозолу, цукру і ятрена.

Наостанок хочеться сказати, що троянди, подаровані з любов’ю і від усієї душі, коштують набагато довше, ніж ті, які зроблені з суто офіційною метою.

До того ж чим частіше людина отримує їх в дар, тим краще царські рослини відчувають себе в його житлі.

Залишити коментар