Як зав’язувати шарф чоловікові?

Незважаючи на те, що найбільш часто використовується чоловічий шийний аксесуар – це краватка, шарфи та хустки теж нерідко з’являються в чоловічому гардеробі. Однак, не завжди зрозуміло, що з ними робити, як підібрати, як укласти. Чи є якісь правила носіння чоловічого шарфа і скільки варіацій його використання пропонують стилісти?

Як чоловікові носити шарф?

Головні цінителі чоловічих шарфів, звичайно ж, італійці: основна їх маса не вийде з дому без цього аксесуара, навіть коли тепло, тому що він – елемент стилю. І на прикладі італійців можна зрозуміти, що чоловік може виглядати елегантно і впевнено не тільки з краваткою, а шарф – річ унісекс. Слід зазначити, що всі представлені способи доречні лише з одягом, позбавленої стоячих товстих воротніков: у пальто він повинен бути відсутнім, а у сорочки розстібають верхні гудзики для тонких шарфів і укладають матеріал поверх коміра – для товстих.

  • Серед італійців найбільш поширена класична петля, яку краще виконувати з виробом середньої довжини. Для цього розправлений шарф потрібно просто скласти навпіл, в такому складеному вигляді опустити на шию, щоб кінці його звисли донизу, а потім протягнути вільні частини в петлю з протилежного боку і трохи затягнути. Шарф повинен лягти щільно, але не під саме горло. Такий прийом небажаний при короткій шиї, а також при надмірній вазі.
  • Не менш простий варіант, добре виглядає на щільних теплих шарфах – так званий «шкільний сайт»: являє собою 1-2 обороту вироби навколо шиї і подальший класичний вузол під підборіддям. Ця техніка знайома всім і йде з дитинства, але вона зазнала деяку модифікацію: в силу того, що зараз її мета – не утеплення, вузол не потрібно затягувати занадто туго. Дозвольте йому залишитися трохи нижче рівня ключиць, та й сам шарф не накручуйте дуже щільно.

Незважаючи на те, що остання схема здається до смішного простий, в ній є кілька важливих нюансів. По-перше, необхідно дуже акуратно укласти виріб навколо шиї, бажано, щоб при цьому було видно його верстви. Не заматывайте шарф так, немов це бинт, яким потрібно щось закріпити – укладайте легко, зберігаючи доступ повітря до шиї. По-друге, кінці вільними при такому способі залишають рідко, частіше їх заправляють під комір пальта.

  • Шарфи з тонких, летять тканин – наприклад, кашемір гарною вичинки, шовк, бавовна – можна зав’язувати так, як це нерідко демонструють на подіумі: покладіть виріб так по шиї, щоб середина його виявилася чітко на лінії хребта, кінці звисали вперед по грудях. Тепер побачите правий кінець вліво і обігом через задню сторону шиї знову виведіть праворуч. Повторіть те ж дію дзеркально для лівого кінця. Отриману попереду подвійну «гойдалку» необхідно залишити вільною, не затягувати впритул до шиї.
  • Якщо Ви носите верхній одяг (піджак, кардиган, пальто) з V-подібним вирізом, укладіть шарф чітко вздовж нього, схрестивши кінці внизу і заправивши їх під одяг. Враховуйте, що шарф при цьому повинен бути досить вузьким (можна скласти вздовж кілька раз), щоб він не прикривав груди повністю. Відповідно, гріти він не буде, а виконує лише декоративну функцію.
  • Все ті ж легкі літні шарфи чудово виглядають, якщо зав’язати їх «хибним» вузлом: візуально він схожий на вузол краватки, але зберігає більшу свободу. Для цього на кожному з кінців шарфа, приблизно на середині, зав’язують не щільний вузол, пропускають у нього другий кінець, а потім затягують.
  • Широкий довгий шарф на светрі з глибокої округлої проймою буде виглядати дуже гармонійно, якщо один його кінець просто перекинути через плече за спину. Фіксація, звичайно, мінімальна, тому при сильному пориві вітру річ може злетіти, так і тепла особливого не подарує. Але як аксесуар, доповнення до образу, підійде відмінно. Найчастіше саме так шарф пов’язують творчі особистості (художники, поети) і чилійці.

У висновку варто сказати, що зав’язати шарф чоловікові нітрохи не складніше, ніж жінці, і варіацій цієї дії існує не менше: від базових вузлів до хитрих потайних. Головне, зіставити вибраний аксесуар з дрес-кодом і Вашим стилем, а також підібрати зручний безпосередньо для Вас спосіб.

Залишити коментар