Як залатати дірку на джинсах: корисні поради

Джинси вже давно стали універсальної одягом для чоловіків, жінок і навіть діток. Дуже часто, знайшовши для себе ідеальну модель штанців, яка підкреслює всі достоїнства фігури і не сковує рухи, людина носить річ, практично не знімаючи.

Від постійних прань і експлуатації навіть найякісніші вироби можуть порватися. Але не варто відразу ж викидати улюблені джинси, завжди можна спробувати заштопати дірку, головне, знати, як це правильно робити.

Як заштопати дірку або замаскувати на джинсах?

Підлітки, які виявили дірку, наприклад, на коліні, цілком можуть залишити діру як частина модного і стильного образу. Правда, потрібно подивитися, щоб діра виглядала гармонійно, можливо, доведеться трохи «разлохматить» її краю або збільшити розмір, загалом, надати модний і закінчений вигляд. До речі, однією дірочкою навряд чи вдасться обійтися. Такі вироби зазвичай мають кілька отворів, які розташовуються асиметрично, найпопулярніші місця дислокації: коліна, стегна і рівень нижче колін.

Якщо хизуватися голими частинами тіла у вас немає бажання, то можете без праці пришити латку. Спосіб, який ми проговоримо далі, підійде для порізів прямокутної форми і у вигляді кута.

Для роботи вам необхідно купити нитки, ідентичні за кольором з відтінком джинсів. Більш темний або світлий тон не підійде, місце ремонту буде виглядати неохайно, залучати непотрібну увагу.

Горизонтальні дірки заштопываются вручну щільними, дрібними стібками. Щоб все вийшло красиво, не варто поспішати, кожен стібок повинен бути дорівнює попередньому і розташовуватися дуже близько до нього. Відстань між стібками неприпустимо, інакше всі старання будуть безглуздими.

При бажанні на джинсах можна поставити латку. Для цього потрібно пошукати шматочок тканини, який буде гармоніювати за кольором з вашими прохудившимися штанами. Буде просто чудово, якщо ви зможете підібрати ідентичну матерію. Отже, коли все необхідне знайдеться, можна приступати до роботи.

Латка ставиться наступним чином:

 • з підготовленого матеріалу вирізається майбутня латочка. Для цього вам необхідно визначити форму і величину діри, за отриманими даними вирізати заготовку, припустив по 1-2 див. Врахуйте, що навіть якщо ваша дірка хитромудрого виду, то заплатке все-таки потрібно надати правильну форму;
 • краї вирізаною заготовки потрібно обмітати вручну або з використанням машинки;
 • тепер розташуєте латку під діру. Це потрібно зробити так, щоб краї тканини були на одній відстані від країв дірки, закріпіть матерію голками і навертає вручну;
 • огляньте свою роботу, якщо латка не морщиться, то можете обережно пришивати її «начисто».

Такий варіант ремонту підійде тим, хто не знає, як вручну заштопати джинси між ніг.

Якщо ви не зможете знайти шматочок матерії, яка буде добре підходити під тканину джинсів, не засмучуйтеся. У такій ситуації завжди можна зіграти на контрасті, наприклад, на чоловічі джинсові штани поставити латку з шкіри, а дівчатам використовувати для цієї мети органзу, шифон, мереживо, прекрасно підійде щільна тканина з малюнком. Загалом, варіантів багато, а щоб незвичайна латка виглядала гармонійно, зробіть ще одну таку ж.

Спосіб з використанням красивих шматочків тканини підійде тим дівчатам, які мучаться питанням, як оригінально заштопати джинси на коліні. Контрастна матерія буде виглядати дуже креативно і стильно.

Краї таких незвичайних латочок можна не обробляти, залишивши кошлатими, або ж прикрасити стразами. Непогано будуть виглядати заплатки оригінальної форми: ромб, зірка і т. д., що вам більше подобається.

Якщо дірка на джинсах невелика, то її можна замаскувати за допомогою аплікації. Не варто думати, що такий прийом підійде лише дитячих речей. У магазинах зараз можна знайти аплікації на будь-який смак. При бажанні такі вироби можуть повністю поєднуватися за кольором з відтінком штанів, а можуть контрастувати, висловлюючи вашу індивідуальність.

Кріпляться аплікації дуже просто – за допомогою гарячої праски, який розплавляє клей і щільно з’єднує накладку з тканиною ваших джинсів. Єдиний мінус використання таких наклейок – недовговічність. Через кілька прань картинка може відвалитися, але щоб цього не сталося, ви можете закріпити аплікацію дрібними стібками.

Тепер давайте поговоримо про звичайну штопанні. Її можна провести на машинці або руками.

Для роботи потрібно:

 • купити нитки, відповідні вашим штанів за кольором. Буде ідеально, якщо ви знайдете ідентичний тон. Якщо зробити цього не вийшло, тоді беріть нитки трохи темніше і трохи світліше потрібного відтінку. Один колір ви будете використовувати для нижньої строчки, а інший для верхньої;
 • з’єднайте краю дірки. Для цього зробіть кілька швів, визначивши їх вид, спираючись на зовнішній вигляд діри. Запам’ятайте, що ці шовчики повинні не тільки з’єднати тканина, але і стати основою для подальшої роботи;
 • тепер накладіть паралельні шви впритул один до одного. Робиться це досить просто. Потрібно прокласти перший шов, який буде починатися в одному сантиметрі від краю діри, закінчуватися аналогічно. Коли перший рядок прокладена, матерія перевертається, всі дії повторюються до тих пір, поки дірка не буде застрочена;
 • при роботі не тягніть тканина занадто сильно, інакше у вас утворюється неохайна хвиля;
 • якщо на ваших джинсах утворилася чимала дірка, то перед штопанням можете поставити латку, яка буде підходити або близька за кольором. У такому разі штопати вам доведеться по заплатке.

З допомогою штопання можна зашити практично будь-яку діру. Головне, терпіння.

Як заштопати на машинці джинси між ніг?

Прогалини між ніг – проблема для багатьох людей. У цих місцях штани зазнають підвищеного тертя, тому дірки виникають часто. Якщо ви вирішите заштопати свої штани, то зробити це можна двома способами: вручну і з використанням машинки. Як маскувати дірки руками ми вже відзначали вище, тому обговоримо ремонт дір на машинці.

Для роботи зробіть наступне:

 • встановіть режим «Пряма строчка» на своїй швейній машині;
 • тепер потрібно ущільнити тканина. Для цього з’єднаєте матерію впритул один до одного і зробіть паралельні строчки;
 • місце, де ви проводили ремонт, отпарьте. Це зробить вашу роботу непомітною для сторонніх очей.

Звичайно, глобальні дірки таким способом ви зашити не зможете, але якщо між ніг тільки почали з’являтися діри, така штопання допоможе зміцнити тканина.

Сьогодні ми говорили про те, як практично і красиво заштопати дірку на джинсах. Не варто відразу нести на смітник діряві речі, трохи вміння і фантазії і навіть в дірявий одяг можна вдихнути нове життя. Спробуйте, і все вийде, удачі!

Залишити коментар