Як закапати краплі в очі?

Вперше зіткнувшись з необхідність закапати краплі в очі, багато відчуваю страх. Багатьом ця процедура здається складною і навіть небезпечною. При недолугої і неправильній техніці виконання, ризик отримати травму існує, тому необхідно заздалегідь підготуватися і слідувати чітким інструкціям лікарів офтальмологів.

Детальна інструкція як самостійно закрапувати краплі в очі

Насправді, техніка закапування не така складна і не несе в собі ніяких ризиків, якщо дотримуватися всю техніку безпеки і алгоритм дій.

Перед самою процедурою важливо вимити руки з використанням мильних розчинів, флакончик можна брати тільки чистими і сухими руками.

Поза для процедури визначається індивідуально, особи, які мають досвід у виконанні подібних процедур, можуть робити це стоячи, без використання підручних засобів – дзеркала.

Якщо таку процедуру необхідно виконати вперше, то краще всього зайняти зручну позицію сидячи перед дзеркалом, при гарному висвітленні.

Потрібно закинути голову, інакше краплі можуть просто витекти, відтягнути нижню повіку за вії донизу, до відкриття складки – «кишеньки».

Перед самим закапуванням відводять погляд вгору, але при цьому сам флакон не повинен втрачатися з поля зору. Піднісши флакон досить близько щоб потрапити в утворену складку, але досить далеко, щоб отримати травму, необхідно закапати 1-2 краплі.

Завещающий етап процедури – закрити очі і легкими масажними рухами надавати на внутрішні куточки очей. Така вправа не дасть «вислизнути» ліків в порожнину носа.

Пошкодження після зварювання: чим закапати очі?

Дивитися на зварювання не можна – правило, яке відоме ще з дитинства, але, на жаль, це не виключає травм, які лікарі називають электроофтальмии.

Після отримання такої травми, формуються типові симптоми:

 • набряк навколо очей;
 • почервоніння;
 • сльозотеча;
 • світлобоязнь;
 • спазм повік очі закриваються;
 • пісок в очах;
 • «сонячні зайчики».

Перед наданням першої допомоги, необхідно виключити список дій, які заборонені:

 • терти очі – це не допоможе прибрати відчуття піску в очах, а тільки посилить реакцію;
 • використовувати будь-які краплі, які опиняться під рукою;
 • промивати очі проточною водою з-під крана;
 • закапувати сік алое, заварку та інші «народні засоби» в першу добу після травми, тобто у гострий період.

Що можна і як закрапувати краплі в очі правильно після отримання світловий травми?

В обов’язковому порядку необхідно консультація фахівця, особливо якщо в око потрапила окалина – металева стружка під час зварювання. Тільки після огляду лікар призначить краплі, які допоможуть полегшити стан і вилікувати запалення.

Рекомендовані судинозвужувальні краплі, які допомагають знизити набряк, запалення і прибрати почервоніння.

За показаннями можна використовувати знеболювальні препарати, наприклад, 2 % розчин лідокаїну. Для запобігання приєднання інфекції і мікробного запалення, докторами призначаються очні антибіотики – мазі, краплі. Для профілактики помутніння рогівки і зниження світлобоязні призначаються протизапальні ліки у вигляді таблеток і очних крапель.

Можна закапувати в очі краплі «Нафтизин»?

Очні краплі Нафтизин отримали свою популярність за рахунок можливості швидко знімати почервоніння кон’юнктиви очей, т. к. мають судинорозширювальний ефект. Сушившиеся судини набувають нормальний вигляд, і почервоніння йде, але можуть виникати болючі відчуття – біль, різь і сухість очей.

За рахунок цих негативних наслідків від повторного використання крапель відмовляються. Офтальмологи не рекомендують використовувати ці краплі часто, та існує більш сучасні лікарські препарати, з меншим числом побічних реакцій і наслідків для очей.

Офтальмологи категорично забороняють його самостійне використання, оскільки активні компоненти препарату можуть сприяти підвищенню внутрішньоочного тиску, і наслідки можуть бути дуже важкими, аж до втрати зору.

Народні засоби при запаленні в очах: чим закопувати?

Запалення очей може формувати з різних причин: травми, приєднання мікробного запалення, інфекційні захворювання і ін Навіть при домашньому лікуванні та використання народних засобів лікування необхідно проконсультуватися з лікарем.

При запаленні очей можна використовувати примочки, краплі, компреси та ін. Так які ж можна закапувати в очі відвари трав при запаленні? Найбільш популярні квітки ромашки, відвар яких має протизапальну, антисептичну дію.

Для приготування розчину для закапування використовують столову ложку подрібнених квіток ромашки, заварені склянкою крутого окропу. Отриманий відвар загортають і дають настоятися протягом години. Цією сумішшю промивають гнійні очі, по кілька разів на день, а на ніч можна ставити теплі компреси.

Існує список трав, відвари яких також володіють протизапальним ефектом, наприклад, шавлія, календула. Але правильно їх використовувати тільки в якості компресів і тільки після консультації з фахівцем.

Будь-які лікарські препарати були рекомендовані до використання сусідами, друзями і навіть фармацевтами в аптеці, перед тим як їх використовувати, необхідно проконсультуватися з фахівцем. Адже навіть при однакових симптоми можуть виставлятися абсолютно різні діагнози, отже, і зовсім різне лікування.

Залишити коментар