Як зацікавити дитину: створюємо вироби з піску

З чого тільки не створюються різні композиції як дитячими, так і дорослими руками! Набагато більш захоплюючим творчий процес стає, якщо дорослі залучені в нього разом з дітьми. У теплу пору дітвора любить створювати вироби з піску, відпочиваючи на пляжі.

До речі, займатися цією цікавою справою можна і вдома, у дворі. За допомогою цього натурального матеріалу створюються цілі композиції, які можуть мати не тільки золотистий колір піску, але і абсолютно різні забарвлення.

Які ідеї можна використовувати при роботі з ним, яким він буває?

Кольоровий пісок

З цими матеріалами дітям працювати набагато цікавіше. Не дивно, адже кольорового сипкої речовини можна робити все те ж, що і з звичайного, але композиції виходять більш реалістичними і приємними оку.

Крім звичайної ліплення з допомогою цього матеріалу можна ще й малювати.

Техніка цього заняття проста:

  • Нанесення на основу (папір, картон і т. д.) клею;
  • Посипання основи основним матеріалом;
  • Видалення зайвих елементів.

Перш ніж почати малювати, необхідно на основу нанести контури малюнка, а потім прикрашати його. Для створення виробів своїми руками з кольорового піску можна використовувати звичайну розмальовку. Але якщо ви хочете дати дитині можливість повною мірою проявити творчість, дозвольте дитині наносити ці своєрідні «барви» в тому порядку, який йому подобається.

При використанні декількох кольорів в малюнку, наносити їх потрібно по черзі, кожен раз наносячи на потрібну ділянку клей і даючи йому обсохнути.

Після створення шедевра потрібно дати йому підсохнути в горизонтальному положенні.

Такі вироби своїми руками, як малювання натуральним сипучою речовиною, створювалися ще з давніх часів. Цю техніку використовують не тільки для розвитку у дітей творчих задатків, моторики рук, уважності, але і дорослі, оскільки заняття це відмінно знімає стрес.

Наносити матеріал можна не тільки на плоскі основи – будь-який об’ємний предмет можна прикрасити ним, використовуючи ту ж саму методику, що і з папером.

Сьогодні цей виробний матеріал можна купити практично в будь-якому дитячому магазині, але його можна зробити і самостійно. Для цього звичайне сипуча речовина потрібно просіяти, змішати невеликими порціями з фарбою (наприклад, з гуашшю), гарненько розмішати, а потім обсушити, розклавши тонким шаром на папері.

Для створення імітації цього матеріалу використовують манку, з’єднану з подрібненим крейдою (кольоровим). Для додання насиченого кольору її теж фарбують звичайними фарбами.

Кінетичний пісок

Ця новинка з’явилася в магазині дитячих товарів відносно недавно, вразивши діточок своєю барвистістю і функціональністю. Деякі батьки знаходять вартість цієї новинки досить високою, але чого не придбаєш заради розвитку улюбленого чада?

Матеріал нагадує звичайне сипуча речовина по виду, але він дуже м’який, пластичний, не розсипається, до рук не липне. До його складу входить натуральний компонент (98%), а от назва речовини, яка робить його м’яким і таким зручним у використанні, виробники кінетичного піску приховують.

Але винахідливі мами винайшли і успішно користуються своїм рецептом його виготовлення.

Для цього потрібно:

  • Крохмаль – 2 склянки;
  • Вода – 1 склянка;
  • Пісок – 4 склянки;
  • Барвники харчові.

З’єднайте крохмаль і воду, гарненько перемішайте, отримавши в’язку рідину. В неї необхідно додати сипуча речовина і ретельно розмішати суміш. Тепер його потрібно пофарбувати, розвівши барвники водою і помістивши в них суміш.

Харчові барвники можна замінити звичайною гуашшю.

Далі кінетичний пісок потрібно висушити на папері, після чого з нього можна робити будь-які вироби.

До речі, схожа суміш виходить і з манки з крейдою, мова про яку йшла вище.

З цього матеріалу можна створювати абсолютно будь-які композиції, ліпити фігури.

У дитячому садку

Коли дітей багато, варто організувати їм таке розвага, в якому вони всі будуть задіяні. Що може бути краще виготовлення колективної вироби?

В кожному дитячому саду є пісочниця, якою можна скористатися.

Ось що потрібно підготувати для заходу:

  • Лійка з водою;
  • Крейда;
  • Обприскувач.

Сипуча речовина попередньо треба добре змочити, щоб краще зчіплювався. Він повинен бути зволожений рівномірно, тому слід ретельно розмішати його з допомогою, наприклад, граблів.

Разом з діточками визначте, що або кого ви будете формувати, а може бути, це буде ціла композиція.

Щоб у дитячому садку не розгорілися суперечки, відразу розподіліть обов’язки, хто за яку частину вироби відповідає. Можна обійтися і без розподілу обов’язків, але тоді стежте за тим, щоб робота була організована правильно.

Наприклад, ви можете зліпити ящірку в кольорах. Почніть з голови, потім зробіть тулуб, а потім хвіст. Останній повинен бути зігнутим. Тепер на тулубі ящірки зробіть лусочки, а потім сформуйте лапи. Не забувайте, що вони повинні бути однаковими.

Близько готової вироби з піску, виготовленої у дворі дитячого саду, швидше за все, буде багато зайвого сипкої речовини, який потрібно акуратно прибрати.

Полийте ящірку з обприскувача, щоб фігурка була більш міцною.

Подрібніть крейда і прикрасьте фігурку. Навколо неї можна сформувати квіти та інші елементи. Їх теж потрібно побризкати водою, прикрасити.

Вироби з черепашками

З ними цей вид матеріалу органічно поєднується, оскільки саме в цьому «дуеті» вони і зустрічаються в природі.

Роблячи саморобку з піску з використанням черепашок, необхідна і основа. В її якості може виступати папір, картон, об’ємні предмети.

Можете запропонувати своєму чаду зробити равлика. В цьому випадку від вас буде потрібно намалювати її контури на аркуші зеленого паперу. Якщо такий не є, звичайний аркуш зафарбуйте зеленою фарбою. Нанесіть контур тіла равлика, а над ним – мушлю.

Дитині ж належить равлика «прикрасити».

Спочатку на її тіло нанесіть клей таким чином, щоб він рівномірно розподілився і повністю покрив його. Далі на папір потрібно насипати основна речовина щільним шаром, дати обсохнути, а потім видалити зайвий матеріал.

Продовжити роботу необхідно нанесенням черепашок. Для цього знову знадобиться клей, яким обробляється частина малюнка з «будиночком» равлики. Зверху клеяться черепашки теж щільним шаром. Для більш цікавого виду можна деякі з них подрібнити, а також додати дрібні камінчики.

Дайте композиції обсохнути.

Подібним чином можна декорувати будь-які предмети. Дуже красиво виглядають рамки для фотографій, оздоблені цими елементами.

В пляшці

Ви, напевно, зустрічали судини з картинкою в середині, виконаної з сипкої речовини. Ця композиція викликає захоплення і подив. Зробити саморобку з піску, розміщеного в пляшці, можна і своїми руками. В магазині дитячих товарів можна зустріти і спеціальні набори з картинкою і потрібним матеріалом.

Картинку ви можете підібрати і самі, а матеріал виготовити за алгоритмом, описаним вище.

Найпростіший варіант такої композиції – веселка.

Відклю етикетку від пляшки, помийте останню, обітріть і обсушіть гарненько.

Засипте в пляшку перший шар піску будь-якого кольору крізь лійку. Товщина шару складає близько 1 див. Тепер засипаємо другий шар іншого кольору такої ж товщини і теж через лійку. Сипуча речовина в пляшці завдяки воронці укладається у вигляді дуги, що надає виробі особливого виду.

Таку пляшку варто прикрасити черепашками, камінням. Для цього їх змішують з тирсою, клеєм і наносять на посудину.

Більш складним варіантом є створення картини всередині судини. Формується малюнок з допомогою палички, якою пісок пересувається всередині пляшки в потрібному напрямку. Ті частини сипкої речовини, які формують малюнок, попередньо обробляються клеєм, щоб вони кріпилися до стінок пляшки.

У зв’язку з цим доводиться працювати швидко і вправно, щоб клей не застиг. Звичайно, виготовлення такого шедевра потребує більше зусиль і практики, але результат дуже гарний.

Як бачите, літні вироби з піску можна виготовити не тільки на сонячному узбережжі в теплу пору року, але і вдома взимку і в міжсезонні. Приємного і корисного вам проведення часу!

Залишити коментар