Як ходити на милицях після травми?

Після операції у стінах травматології, людині часто доводиться освоювати новий спосіб пересування – на милицях. Саме ці пристосування знімають зайве навантаження з хворих кінцівок, допомагають скоординуватися і жити повноцінним життям. Однак щоб милиці пахвові дійсно стали надійною опорою, їх не просто потрібно правильно вибрати, але і навчитися на них пересуватися без особливих зусиль і шкоди для загального самопочуття.

Загальні правила користування

Починати вчитися ходити на опорних палицях потрібно тільки після того, як людина, що переніс травму нижніх кінцівок, зможе вільно сідати.

У цей же час йому потрібно переконатися в тому, що він в змозі встати з ліжка на здорову ногу, спираючись на спинку меблів або запропоновану руку. Перш ніж навчитися працювати милицями як власними ногами, їх слід пристосувати під особисті фізичні особливості та параметри.

Це означає, що опору слід відрегулювати відповідно до свого зросту. До того ж милиці потрібно фіксувати так, щоб між самою верхньою частиною і під пахвою був зазор в пару сантиметрів.

Спину потрібно тримати тільки прямо, а подручник розташовувати так, щоб ліктьовий суглоб утворював кут, що дорівнює 90 градусам.

Ходимо правильно і безпечно

Перед тим як вперше почати вчитися ходити на милицях, важливо заручитися допомогою і підстрахуванням знайомої людини або медичного працівника. У різних ситуаціях алгоритм руху буде відрізнятися.

Приміром, якщо людина стоїть на одній здоровій нозі, в одній руці тримає милицю, а інший спирається на стіл або руку помічника, то йому слід поступати таким чином:

 • Виставити палицю вперед на ширину свого звичайного кроку;
 • Перенести всю вагу тіла на пристосування;
 • Пересунути незайману кінцівку на потрібну відстань;
 • Повторювати дії до тих пір, поки не закінчиться опорна площина;
 • Після цього милицю перекладається в іншу руку, і можна рухатися назад.

Якщо ж ази того, як правильно ходити на дерев’яних милицях доводиться опановувати самотужки, то інструкція буде виглядати так:

 • Кожна опорна палиця по черзі виноситься вперед на довжину звичайного кроку;
 • На пристосування переноситься маса всього тіла;
 • На довжину кроку пересувається здорова кінцівка;
 • Все повторюється спочатку.

Освоївши початкові прийоми пересування на милицях, можна починати виносити їх вперед в один час, а не по черзі. Пам’ятайте, що стоїть на пристосуваннях людині слід трохи розводити їх у сторони, що надає додаткову стійкість.

Перед тим як навчитися ходити на дерев’яних милицях, ознайомтеся з наступними загальними рекомендаціями:

 • Вага потрібно переносити на руки, а не на пахви, щоб не натерти останні;
 • Навіть під час перепочинку важливо підтримувати широку опорну основу;
 • Щоб скоріше навчитися управлятися з допоміжними пристосуваннями, завжди тримайте їх попереду кінцівок, і на відстані 10 см від їх шкарпеток;
 • Якщо у милиць є упори в пахвові западини, то їх опорні стійки слід утримувати якомога ближче до грудної клітки;
 • Йдучи по сходах або прямої площині, голову, так само як і спину, потрібно тримати тільки прямо.

Орієнтир на місцевості

Приловчившись переміщатися в межах своєї кімнати, пора дізнатися, як безпечно ходити на милицях по сходах, вулиці і в приміщеннях різного призначення.

Отже:

 • Якщо хочете правильно піднятися з табуретки, пристосування складають разом, ставлять з боку пошкодженої кінцівки і беруться за них зсередини. Потім слід перекинути милиці через стілець і розпрямити неушкоджену ногу;
 • Човникова ходьба – це найпростіше рішення для новачків. Згідно йому, палиці викидаються вперед, на них переноситься вага тіла, спираються руки, а здорова кінцівка як би ковзає в потрібному напрямку;
 • Тепер про те, як піднятися або спуститися зі сходів після перелому або сильного розтягування. Палиці складаються, беруться під одну руку, тоді як друга ухвативается за перила і забезпечує підтяжку. Піднімаючись, пристосування варто ставити на ту ж ступінь, що і здорову ногу, а масу всього тіла рівномірно розподіляти на обидві опори – перила та складені милиці. Здорова кінцівка піднімається на щабель вище, і тільки коли вона буде повністю прямій, можна підтягувати хвору ногу;
 • Спускатися треба так: опорні пристосування ставляться на нижню сходинку, загіпсованою кінцівку витягується вперед. Вага розподіляється рівномірно на перила і допоміжні палиці, а на нижню сходинку ставиться друга нога.

Наостанок зупинимося на тому, наскільки тривалий курс реабілітації після перелому, і скільки доведеться ходити на милицях. Точний термін оголосить вам ваш лікуючий лікар, який встановить серйозність травми та її наслідків. Приміром, після типових операцій спиратися на палиці належить не менше 1-2 місяців, тоді як більш складні призводять навіть до довічної інвалідності.

Цей же фахівець відповість на питання того, як ходити після відмови від милиць, потрібно користуватися тростиною, і скільки ще чекати повного одужання. Всі рекомендації грунтуються на результатах опитування хворого, рентгенівських знімків та інших досліджень.

Застосовуючи на практиці наші рекомендації, ви незабаром зможете позбутися від милиць. Будьте здорові!

Залишити коментар