Як в’язати гачком оригінальні речі: схеми і опис

Вироби, зв’язані гачком, це не завжди лише жорсткі серветки і скатертини – мереживні топи, сукні, туніки і навіть купальники поступово заповнюють гардероби модниць. Будь-яку з речей Ви можете зробити самостійно, достатньо лише знайти цікаву схему і кілька годин вільного часу.

Витончений річний топ з мереживом

Якщо раніше досвіду роботи з гачком у Вас було мало, спробуйте почати такої нескладної, але оригінальної речі, схема якої являє собою передню і задню деталі з класичних ланцюжків і обробку по верхній планці з стовпчиків з накидом, які і створюють ефект мережива. Оскільки топ річний, пряжу рекомендовано взяти бавовняну і дуже тонку – на класичний 42-44 р-р піде 300 г або 750 м. Для візерунка можна використовувати окремо меланжевую пряжу з поліаміду, якій знадобиться всього 300 м. Працювати бажано гачками 5 і 6 кімнати.

  • Для стандартного 42-44 розміру набирається ланцюжок з 84 повітряних петель, яка складе завширшки 1 деталі – задній або передній. Наступною йде 1 петля підйому, після якої роблять стовпчик без накиду і в’яжуть зворотного стільки ж петель. Кількість рядів залежить від щільності в’язання і самої пряжі, деталь має в довжину скласти 42 см, однак цей показник можна варіювати по Вашому розсуду. Враховуйте, що кожен перехід на новий рівень буде проводитися з петлі підйому – стовпчики більше робити не потрібно.
  • Тепер по 7 петель з краю залишаються незайманими, оскільки вони починають пройму рукава, а решта 70 в’яжуться далі, щоб висота деталі збільшилася на 4,5 див. Після цього виконується ланцюжок на 24 петлі і закривається. Таким же чином в’яжеться друга деталь, після чого потрібно зайнятися мереживною обробкою.
  • Планку рекомендовано розрахувати по ширині індивідуально, враховуючи, що кількість петель має бути кратно 8: це 1 частина малюнка. Для неї ж готувалися 24 повітряні петлі, до яких вона кріпиться. В’яжеться вона круговими рядами, у висоту візерунок з стовпчиків з накидом, 9 разів виходять з однієї петлі, повторюється всього 3 рази, але Ви можете збільшити цей параметр.

Збірка виробу здійснюється по бічних швах для передньої і задньої деталі. При бажанні в мереживо планки можна додати намистини: вони вводяться в петлі, з яких розходиться віялом велика кількість стовпчиків.

Ажурне довге топ-плаття

Ще одна чудова літня річ, яка може доповнити і міський ансамбль, і стати корисною на відпочинку, якщо під нею буде закритий купальник. Область грудей прикривається щільною в’язкою, в той час як основне полотно просвечивающее, тонке і мереживне. Як тут встояти?

  • Бавовняної пряжі на стандартний 42-44 р-р знадобиться близько 1000 м, гачок береться тонкий, 3-3,5 номер. Для прикраси рекомендовані великі гудзики в тон (2-3 шт.). Раппорт для мереживного візерунка, що є основою топа, становить 8 петель, являє собою стовпчики з накидом, найчастіше поодинокі або відразу 5 шт. з 1 петлі. Обов’язково робити величину кратну 8, інакше стик візерунків може вийти непривабливою. Оскільки полотно буде довгим, спочатку роблять 1-5 ряд повністю, потім дублюють 2-5 ряди кілька разів.
  • Спинка виконується цілісної, ширина становить 133 повітряних петлі, після яких йде 3 петлі підйому і перехід на новий рівень. Висота – 53 см, виріб ведеться від низу. Після цього необхідно зробити 110 стовпчиків без накиду, які будуть повторюватися протягом 12 см у висоту. Підвищення ряду також здійснюється петлею підйому, що заміняє перший стовпчик у кожному з них.
  • Перед в’яжеться аналогічно, з такою ж планкою на 12 см, яка прикриє область грудей. Однак тут рекомендовано виконати розріз, для якого і готувалися гудзики. Його роблять чітко по центру, тобто через 58 петель. Отвори для гудзиків роблять через 2-3 петлі від краю, пров’язуючи 3 повітряних петлі над такою ж кількістю стовпчиків без накиду.

Збірка здійснюється класичним з’єднанням по бічних швах, для якого використовують рачій крок. Бретелі роблять з повітряних петель, які обв’язують стовпчиками без накиду двічі. Довжина бретелі розраховується індивідуально, за стандартним 42-44 розміру 81 петля.

На завершення варто сказати, що розглянуті вище моделі оригінальних речей можна в’язати гачком, підібравши інший мотив і розрахувавши для нього рапорт і параметри деталі. Вироби були підібрані спеціально з можливістю модифікувати їх, тому на основі 2-х схем Ви зможете скласти більше десятка індивідуальних моделей.

Залишити коментар