Як візуально збільшити висоту стелі?

Звичайні квартири в панельних будинках не можуть похвалитися великою висотою, тому роблячи ремонт, господар житла нерідко замислюється про те, як візуально збільшити висоту стелі. Якщо кілька дизайнерських прийомів, які допоможуть вирішити цю проблему і навіть змусити її працювати на себе.

Секрети і тонкощі збільшення простору приміщення

У першу чергу потрібно усунути всі наявні горизонтальні архітектурні елементи, які вкорочують стіни і роблять їх ширше. Краще відмовитися від будь-яких декоративних панелей, «з’їдають» простір, а якщо такої можливості немає, можна спробувати зробити їх трохи нижче стандартної висоти.

Підняти низькі стелі можна не тільки за допомогою архітектурних змін, але і оптичних ілюзій, які не вимагають вкладення коштів і проведення важких ремонтних робіт.

Як візуально збільшити висоту стелі:

  • вибрати шпалери з правильним малюнком;
  • провести обклеювання впритул до стелі;
  • використовувати гру кольору;
  • перевести увагу на підлогу;
  • встановити дзеркальна стеля;
  • створити ілюзію об’єму у верхній частині кімнати;
  • правильно вибрати меблі і декор.

Вибір шпалер і їх обклеювання

Цей прийом працює не тільки в одязі, але і в інтер’єрі. Оклеив приміщення шпалерами у вертикальну смужку, можна візуально «віддалити» стеля. Причому чим вже будуть смужки, тим далі він «виявиться». Але це не головне – важливо правильно обіграти лінію стику шпалер і стелі.

Не варто використовувати широкий плінтус з великою кількістю декоративних елементів – це розріже стіни і зведе весь ефект смужок до нуля.

Краще злегка завести смугасті шпалери на сам стелю, зовсім відмовившись від плінтуса. Цьому прийому вже не один десяток років, але він завжди працює на «5+». При цьому «красти» у стельової площини більше 30 см довжини не рекомендується, а якщо площа приміщення не перевищує 12 м, то від цієї техніки краще взагалі відмовитися.

Якщо бажання використовувати плінтус велике, фахівці рекомендують купувати максимально тонкий бордюр і перед кріпленням пофарбувати його в колір стін.

Зовсім не обов’язково шукати шпалери саме з смужками: їх роль з успіхом виконає будь-вертикальний малюнок – квіти, тварини, геометричні фігури.

Навіть суцільна фактура, володіє вкрапленнями вертикальної орієнтації, буде працювати на результат.

Кольорове рішення

Дизайн приміщення може виграти чи програти в залежності від того, в якому кольорі оформлена кімната. Предмет світлого відтінку холодних тонів завжди візуально здається від нас далі, ніж є насправді. Тому цей прийом можна використовувати для того, щоб візуально зробити стіни довше.

Стиль приміщення тільки виграє, якщо ви пофарбувати стелю в ніжно перловий або холодний біло-сірий колір. Предмети синіх і зелених кольорів так само мають властивість візуально віддалятися. Використовуючи ці відтінки в даному прийомі, можна стати володарем високої кімнати. Особливою популярністю користується малюнок неба в спекотний сонячний день.

А якщо і верх кімнати і стіни виконати в одному кольорі – небесно-блакитному, то з-за розмитості кордонів вгору приміщення буде здаватися нескінченним. Ще один простий спосіб, як можна збільшити висоту стелі: досить пофарбувати стіни значно яскравіше нього і тоді отриманий контраст буде працювати в потрібному напрямку.

Дзеркало на підлозі або стелі

Вирішуючи питання збільшення простору кімнати, зовсім не обов’язково щось робити з верхньої її частиною: можна акцентувати увагу на підлоговому покритті.

Якщо вибрати для цього глянсову плитку або який-небудь блискучий матеріал, можна добитися відмінного ефекту глибини, що додасть приміщенню необхідний обсяг. Сучасні матеріали для покриття підлоги надають широкі можливості для вибору.

Однак не всі наважуються на такий прийом, бо як глянсова плитка або покриття з таким ефектом неймовірно ковзає, тому найчастіше дзеркала встановлюють на стелі. При цьому зовсім не обов’язково робити його повністю дзеркальним – досить встановити вставки з таким ефектом.

Повністю вирішити проблему широких низьких стін можна з допомогою дзеркальної смуги, що використовується замість бордюру: дзеркало, що знаходиться строго під стелею, не стане докучати відображенням рухомих людей.

Можна значно заощадити, якщо використовувати замість справжнього скла полістирольні панелі. До того ж їх простіше монтувати, і вони більш безпечні. Можна не боятися, що така конструкція опустить стеля ще нижче, якщо передбачити другий поверх з прозорою підлогою. Полістирольні панелі легко впишуться в інтер’єр будь-якої кімнати-будь то спальня, вітальня, ванна кімната, кухня або хол.

Альтернативою таким панелям виступають глянсові натяжні стелі, які до того ж виграшно відрізняються від справжніх дзеркал тим, що дають розмите відображення.

Роль меблів, декору та інших елементів

Надати простору більший обсяг здатні молдинги. Мова йде про спеціальних декоративних деталях, мають вигляд опуклої накладної планки. Щоб добитися потрібного ефекту, їх колір повинен бути світліше стін і стелі, а сам стеля повинен бути темним і холодним, що дозволить йому «заглибитися».

Цей прийом дуже часто використовують в заміських будинках, наприклад, на горищі. У цьому випадку можна декорувати кімнату довгими громіздкими люстрами. Максимум – використовувати плоский освітлювальний прилад, а ще краще звичайні точкові світильники.

Скорегувати висоту приміщення можна за допомогою меблів. При цьому потрібно вибирати вузькі тонкі вітрини, стійки й стелажі. Вони будуть «працювати» за таким же принципом, як і вертикальна смужка на шпалерах.

Вибираючи м’які меблі, зупинятися на класичних варіантах лаконічних форм, уникаючи громіздких і важких предметів.

Довгі гардини до статі, які навіть лежать на ньому, теж здатні візуально збільшити простір кімнати. Вертикальні складки на шторах допоможуть підняти стелю, рівно як і вертикальні жалюзі.

Не варто боятися гострих і геометричних форм в інтер’єрі. На руку «зіграють» вертикальні картини, постери без багета, вази, довгі і вузькі торшери, дзеркала, гербарії та інші подібні предмети інтер’єру. Це не тільки буде виграшно виглядати на тлі невисоких стін, але і зробить приміщення більш стильним і красивим. Вдалого і швидкого вам ремонту!

Залишити коментар