Як виховати сина справжнім чоловіком

Кожна мама мріє про те, щоб її синок виріст справжнім чоловіком. Особливо хвилює ця тема тих, хто виховує хлопчика в поодинці. Як же виростити із сина справжнього чоловіка?

В першу чергу кожній жінці необхідно усвідомити – в очі сина вона повинна залишатися мамою, ніжною і доброю. Проявляти жорсткість іноді потрібно, але не часто, адже тоді дитина буде вважати, що жорсткий владний характер у жінки – норма.

Ранній дитячий вік

Починати виховувати справжнього чоловіка необхідно з раннього віку. У хлопчиків потрібно виховувати впевненість у собі і своїх силах. Це означає, що дитині не слід забороняти експериментувати. Заборони повинні стосуватися тільки тих дій, що несуть загрозу життю і здоров’ю.

  • Навчіть хлопчика думати і складати прості логічні зв’язки. Простий приклад – «Стакан впав, тому що ми взяли його мокрими руками». З часом дитина навчитися міркувати і думати самостійно.
  • Кожен чоловік повинен бути самостійним. З раннього віку привчайте сина прибирати за собою постіль, іграшки, чистити зуби і вмиватися. І все це – без допомоги мами. З 6 років можна починати вчити хлопчика готувати прості страви.

Основна помилка мам – вони вважають, що дівчаткам цікавіше на кухні. Однак це не так. Якщо навчити хлопчика готувати і мити посуд, ваша майбутня невістка обов’язково скаже вам спасибі.

  • Оскільки чоловік самостійно приймає рішення, то і відповідальність він несе сам. Тому, якщо ваш хлопчик попросився в гурток боксу або карате, відведіть його туди. Але поясніть, що займатися певний час він буде зобов’язаний, навіть якщо йому набридне. Тут важливо постійно спілкуватися з дитиною. Якщо у нього виникають проблеми з викладачем, то гурток можна поміняти. А ось скасовувати заняття із-за ліні і втрати інтересу – помилка.
  • Дитинство хлопчика має бути активним. Для фізичного розвитку обов’язково заохочуйте малюка до спорту. Купіть йому маленькі гантельки, гуляйте в парках, катайтеся на велосипедах. Не змушуйте хлопчика сидіти тихо! Адже активна дитина – здорова дитина.
  • У всіх цих заходах головне – не переборщити. Якщо дитина втомилися і вередує, допоможіть йому роздягтися або зібрати іграшки. Не варто робити атмосферу, як в армії. Постійно нагадуйте дитині власним прикладом, що залишати безлад – неприпустимо.

  • Оскільки майбутній чоловік поки що ще хлопчик, не слід забороняти йому плакати. Маленька дитина не може по-іншому показувати свою образу або біль. Обов’язково розмовляйте і пояснюйте йому, чому сьогодні не можна купити нову іграшку. Не переборщіть із суворістю!
  • Вселяйте хлопчикові, що він – чоловік, який зобов’язаний захищати жінок. Поясніть синові, що дівчаток не можна бити, навіть якщо вони починають першими. Найкраще навчити хлопчика відходити в сторону при виникненні конфліктів з дівчинкою. Привчіть майбутнього чоловіка поступатися місцем у транспорті жінкам будь-якого віку.

Самотня мама

Що робити, якщо мати розлучилася з батьком дитини і поки що не влаштувала своє особисте життя? В даному контексті ми маємо на увазі ті випадки, коли батько не бере участі у вихованні сина.

Як правило, мати-одиначка змушена багато працювати. Тому найчастіше заміняють її роль бабусі. Зазвичай вони балують хлопчика і потурають йому у всьому. Така модель поведінки в майбутньому принесе не дуже хороші результати – інфантильний чоловік, який не зможе навіть приготувати елементарну яєчню.

Ще одна небезпека – розлучена мати найчастіше бачить у своєму синові копію колишнього чоловіка. Якщо розставання пройшло болісно, то всі негативні емоції жінка буде зливати на дитину. У таких випадках все-таки рекомендується відвідати психолога. Він допоможе проговорити всі образи і не тримати злість на весь чоловічий підлогу.

Тому для хлопчика дуже важливо, щоб в його оточенні були чоловіки. Батько, дядько, знайомий мами, дідусь – всі варіанти будуть хороші.

Підлітковий вік

Підлітковий вік – вкрай небезпечний період у житті будь-якої людини. Особливо це стосується самотніх мам.

 

Щоб прогодувати дитину самотужки, їй доводиться працювати дуже багато. Добре, якщо в сім’ї є ті, хто може доглянути за підростаючим чоловіком – бабусі, дідусі, вітчим або рідний батько. Важливо постійно давати синові зрозуміти, що він – чоловік. А мама – слабка жінка, якій потрібна допомога. Попросіть підлітка, наприклад, приготувати вечерю до вашого приходу. Розкажіть, що ви дуже втомлюєтеся і були б вдячні за таку допомогу. Обов’язково похваліть сина, навіть якщо він зіпсував продукти!

Вкрай важливо знаходити час, що поговорити з хлопчиком-підлітком і вислухати всі його переживання. Не відмахуйтеся від його проблем! Можливо, вам здаються дурницями його страждання за дівчинці або з-за конфлікту з однолітками. Але згадайте себе в такому ж віці – хіба не аналогічні проблеми були у вас? Послухайте його, зрозумійте і постарайтеся не тиснути. Дайте рада зі свого досвіду.

Чому потрібно навчити

Хлопчик повинен обов’язково залучатися до чоловічої роботи. Наприклад, принести пару кілограмів картоплі додому, закрутити лампочку. Не отстраняйте сина від домашніх справ – нехай приводить в порядок свою кімнату. Взагалі, підлітка краще займати постійно. Наприклад, обговоріть з сином його захоплення. Можливо, варто знайти секцію або гурток, у якому він буде займатися улюбленим хобі. Ідеальний варіант для хлопчика – спортивні заняття. Футбол, баскетбол, бокс – все це займає багато часу і дозволяє не думати про дурниці. Крім того, спорт привчає до здорового способу життя.

Залучайте свого сина до планування сімейного бюджету. Він обов’язково повинен знати, скільки грошей йде на продукти, комунальні платежі, інші витрати. Поясніть, що на дорогі бажання (телефон, планшет, дорогий одяг), чоловік має заробляти сам.

Підробіток на канікулах – відмінний варіант. Дозвольте синові витратити чесно зароблені гроші на своє бажання. Саме так ви привчите дитину заробляти і купувати те, що потрібно.

Обов’язково поговоріть з бабусями про те, що хлопчика не можна виховувати як дівчинку. Майбутній чоловік не повинен боятися навколишнього світу. Приклад надмірної опіки можна побачити навіть на дитячому майданчику, коли бабусі хлопчиків забороняють їм лазити по деревах, бігати й стрибати. Як вже говорилося, обговорити слід небезпечні для життя пункти. Причому потрібно саме пояснити, чому не можна перебігати через дорогу – «тебе може збити машина».

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам виховати справжнього чоловіка з хлопчика.

Залишити коментар