Як вивести пляму від трави на одязі і джинсах

Поява на одязі плям від трави трапляється часто в літній період, особливо у дітей. Тому саме молоді мами найчастіше цікавляться, як вивести плями від трави. Іноді навіть сучасні і супер дорогі порошки не справляються з такими забрудненнями, тому доводиться шукати інші способи їх виведення. Таких методів існує досить багато, вивести пляму від трави на одязі не так складно, як здається.

Набагато простіше, звичайно, відіпрати свіже забруднення, зроблене зовсім недавно. Іноді навіть звичайного прання без замочування достатньо, щоб річ знову стала чистою. Але відразу запрати одяг виходить далеко не завжди, а іноді мама дізнається про плямах через кілька днів після їх появи. Особливу складність представляють собою плями від трави на джинсах, але їх теж можна вивести, якщо докласти трохи зусиль.

Ефективні методи виведення плям

Найбільш простим і часто дієвим способом видалення трав’яних плям є правильна підготовка речі до прання в машинці. Якщо просто покласти одяг, на якій є забруднення, в звичайний режим прання, це може не допомогти. Але якщо зробити кілька простих кроків, результат буде зовсім іншим. Послідовність обробки плями така:

  • Намочити місце забруднень теплою, але не занадто гарячою водою.
  • Насипати на нього трохи порошку або налити рідкий засіб для прання. В особливо складних випадках можна скористатися засобом для виведення плям.
  • Потерти трохи тканину, щоб засіб вбралося.
  • Дати полежати хвилин 10-15, після чого покласти в машину і прати в звичайному режимі.

Можна звичайно скористатися послугами хімчистки, де швидко і якісно приберуть будь-які забруднення. Крім того, великою перевагою професійної прання є те, що ніяка річ, навіть біла або виготовлена з делікатної тканини, не буде зіпсована, адже фахівці мають широкий вибір засобів для чищення будь-яких матеріалів.

Але в хімчистці є й істотний мінус – вартість роботи. Стираючи речі дитини або навіть двох, можна значно розширити свої витрати, але далеко не кожна сім’я готова до цього. Тому краще все-таки використовувати домашні засоби чищення одягу.

Домашні кошти

Мами і бабусі минулого століття використовували для виведення плям та інші засоби крім звичайного порошку.

Плями трави з джинсів найефективніше прибирають за допомогою нашатирного спирту, хоча і багато інші засоби теж справляються з цим завданням.

Ватний диск потрібно змочити нашатирним спиртом і протерти місце забруднення, а потім випрати річ звичайним чином. Якщо пляма старе або велике, можна змішати нашатирний спирт з мильним розчином і попередньо добре потерти тканину, щоб рідина вбралася. Вже на цьому етапі буде помітно, що забруднення зменшилася, а після прання його не буде видно взагалі.

Щоб дбайливо відіпрати плями від трави з білого, краще використовувати звичайний соляний розчин. Для його приготування потрібно взяти 2 ст. л. солі і розмішати в одній склянці теплої води. Отриману рідину вилити на забруднення, потерти тканину та ретельно змити звичайною водою.

Ще одним хорошим засобом вважається крейда, розведений з мильним розчином. його також потрібно залишити на місці плями на деякий час, після чого річ прати звичайним чином.

Багато господинь визнають, що з джинсів змивати плями трави складніше за все, щільності тканини. В цьому випадку можна використовувати соду, яка категорично не підходить для м’яких делікатних матеріалів. Порошок соди насипати на місце забруднення, додати кілька ложок води, щоб вийшла кашка. Залишити соду потрібно на 10-15 хвилин, а потім випрати.

Деякі господині стверджують, що звичайне господарське мило теж добре справляється з плямами від трави на одязі, але практика показує, що це можливо лише при свіжому забрудненні і швидкої реакції на нього. Застарілі сліди доведеться відпирати більш ретельно.

Якщо якийсь засіб не допомогло, можна спробувати ще одне. При певних зусиллях обов’язково вийде позбутися від забруднення, а якщо річ зручна і улюблена, то для її чистоти не шкода ніяких коштів. Вміючи усувати плями від трави, можна не турбуватися про проведення активного відпочинку на природі і в повній мірі насолоджуватися свіжим повітрям.


прання, плями

Залишити коментар