Як вивчити французьку мову самостійно, швидко і за всіма правилами

Один з найкрасивіших мов світу — французький. Саме він і наша рідна російська вважаються найбагатшими на синоніми. Вільно спілкуватися на ньому або хоча б мати базові знання мріють багато.

Але на сьогоднішній момент в школах основним іноземною мовою вважається англійська. У деяких викладають німецьку. Щоб освоїти прекрасний французький, доводиться вдаватися до різних методів і самостійного вивчення.

Як вивчити французьку мову, якщо є базові знання?

Французька – це мова, якою спілкуються близько 200 мільйонів людей. У всіх 5 континентах є країни, де він вважається офіційним.

Знаючи його, можна з легкістю подорожувати. Особливо зручні поїздки зі знанням французької країнами Європи, де приблизно кожен 3 володіє тією чи іншою мірою їм.

Отже, є кілька основних рекомендацій, як швидко вивчити французьку мову:

 1. Найбільшу увагу варто приділити фонетиці. Тобто родзинка мови – правильну вимову. Для цього потрібно постійно тренувати свій мовний апарат, постійно практикуватися у вимові. На самому початку, навіть коли ще вам не зрозумілий сенс слів, пісень і тексту, пробуйте все повторювати, вимовляти вголос. Тільки завдяки таким методам можна вивести вимову на пристойний рівень.
 2. Нове – кожен день! Вивчити французьку можна, лише старанно займаючись. Кожен день самостійно або з допомогою педагогів поставте собі мету запам’ятати нове слово або фразу. Тобто кожен день варто повторювати пройдений матеріал і додавати щось нове.
 3. Прагніть до оригіналу щодня. Щоб швидко освоїти мову, необхідно навчитися розуміти іноземну мову. Для цього рекомендується, крім занять з педагогом і прямого спілкування, слухати музику і дивитися фільми. Французький з субтитрами допоможе навчитися за короткий час.
 4. Завжди при собі мати словничок, а краще декілька. Важко вивчити французьку мову? Якщо не пропускати заняття, проявляти глибокий інтерес і самостійність у вивченні, то все цілком досяжно. Словничок допоможе завжди роз’яснити нові слова і пропозиції.

Як швидко вивчити французьку мову з нуля

В будь-якому віці ніколи не пізно вчитися. Якщо ви давно мріяли, вивчити французьку мову будинку з нуля, то не варто відкладати це у далекий ящик. Існує безліч методик, щоб запам’ятати мову з нуля.

Кілька важливих порад:

 • Запасіться терпінням! Починати з нуля завжди складно. Але, щоб здійснити свою мрію, потрібно проявити колосальне терпіння. Навіть якщо перший час вам буде здаватися, що прогресу немає, відступати не можна.

Важливе правило – хвалити себе і насолоджуватися будь-якими успіхами. У вас вийшло правильно вимовити перші слова на мові – помічайте собі в календарі галочкою це досягнення.

 • Навчіться правильно розподіляти свій час. Щоб з нуля почати вивчати французьку, потрібна сильна мотивація. Якщо така є, то необхідно відразу придбати спеціальні підручники, словники, курси, диски та довідники. На все це потрібно знайти достатню кількість часу. Приділяти кожному з джерел за 30 хвилин в добу. Адже, щоб добре освоїти мову, початківцям необхідно пройти перший етап у 40-50 занять. Саме на них отримують перші основні базові знання у вимові та граматиці.

Час повинна розподіляться таким чином, щоб на протязі дня на вивчення йшло не менше 3х годин. Це можна робити як на заняттях, так і у вільний час, переглядаючи, наприклад, кліпи французькою.

 • Важливий рада для вивчення з нуля – визначити свій тип сприйняття. Зробити це потрібно на самому початку знайомства з французьким. Кожна людина має унікальну здатність у кращій ступеня запам’ятовувати лише один вид інформації – візуальний, аудіальний або кінестетичний. Визначення типу сприйняття допоможе підібрати максимально зручні способи вивчення мови.

Багато хто вважає, що без вчителя неможливо запам’ятати французький. Тому багатьох цікавить, як швидко вивчити французьку мову самостійно.

Для цього необхідно мати:

 • Французько-російський словник (бажано не один);
 • Самовчитель;
 • Великий блокнот для записів;
 • Відеокурси французького;
 • Підручник граматики.

Це самі основні і необхідні предмети для самостійно вивчення. Щоб опанувати французьку, необхідно розподілити свій час і докласти максимум старань.

Для самостійного вивчення необхідно:

 • Придбати словник фоліант. Це книга максимально зручного для навчання формату;
 • Підключити у свого провайдера кілька каналів французькою мовою. Якщо немає такої можливості, то знайти їх в інтернеті і поставити в закладки для частого перегляду;
 • Кожен день слухати радіоканали іноземною;
 • Дивитися навчальні програми в інтернеті. На сайті Youtube їх безліч;
 • Розклеїти по дому навчальні плакати, пам’ятки, кумедні наклейки на французькому;
 • Завантажити в смартфон навчальних ігор і програм, скільки потрібно;
 • Дивитися фільми з субтитрами;

Найкращий спосіб вивчення – це живе спілкування з носіями мови. Якщо є можливість, то з допомогою соц. мереж можна завести корисні знайомства. Друзі з інших країн допоможуть вам швидко і самостійно вивчити мову.

Найбільш швидкий ефект можна досягти, якщо опинитися у франкомовній країні. У цьому випадку самостійне вивчення буде стрімким і плідним.

Тут необхідно буде:

 • Уважно слухати свого співрозмовника;
 • Пробувати постійно розмовляти французькою, щоб вас могли поправити;
 • Постійно опрацьовувати відмінювання дієслів;
 • Розмовляти самому з собою;
 • Знайомитися з людьми на вулицях, пробувати розповідати про себе;
 • Кожен день записувати і проговорювати багато разів нові слова, пропозиції.

Як вивчити французьку мову за 5 хвилин?

Чи можна вивчити іноземну мову за 5 хвилин? Звичайно ж ні. Але завжди можна прикласти максимум зусиль при необхідної мотивації швидко вивчити мову іншої країни.

Комусь мови даються дуже швидко і легко. А іншим доводиться сотні разів повторювати одні і ті ж фрази, щоб добитися ідеального вимови.

Французька – дуже красивий і багатий мову. Якщо раптом з’явилася необхідність вивчити його за 5 хвилин, то варто вдатися до наступних методів:

 • Потрібно виписати собі найважливіші слова і фрази. Протягом дня можна легко запам’ятати близько 50 пропозицій іноземною мовою. Потім порцію варто трохи знизити до 30 нових слів на добу.

Якщо вас відправили у франкомовних країну найближчим часом, варто знати такі вирази, як: «здрастуйте, мене звуть Х», «спасибі», «повторіть, будь ласка», «я проживаю в Х. Як мені туди пройти» і т. д.

 • Повністю зануритися в структуру мови. Слід вивчити поєднання дієслів та іменників. Ретельно ознайомитися з граматикою. І особливу увагу приділити фонетиці. Так як вимова вимагає особливої уваги.
 • Нескінченно повторювати все вивчене. Кожен день, кожна вільна хвилина повинна бути присвячена вже вивчених фраз, слів та поліпшення фонетики.
 • Потрібно постійно практикувати мову з носіями. Для цього слухайте музику, дивіться фільми французькою.

Якщо потрібен курс прискореного вивчення мови, то прекрасний варіант – найняти репетитора або записатися в групу по вивченню. В цьому випадку вам завжди допоможуть правильно повторити, перевести або прочитати французьку. Вже за 2-3 місяці можливо освоїти його на 80%.

Французька мова – другої світової після англійської. Він багатий і відрізняється красою говоріння. На його вивчення потрібно затратити час. Щоб вивчити самостійно, слід постійно практикуватися, використовувати різні гаджети і приділяти цьому кілька годин на день.

Залишити коментар