Як висушити гель-лак без лампи: корисні поради

Якщо раніше використання гель-лаку було можливо тільки в професійних салонах краси, то тепер багато модниці намагаються обходитися своїми силами. Це цілком можливо, якщо оволодіти базовими принципами манікюрної справи, однак вимагає наявності певного набору інструментів, найдорожчий з яких – ультрафіолетова лампа, призначена для закріплення нігтьового покриття.

Як висушити гель-лак без спеціальної лампи – питання, що мучить багатьох дівчат. Щоб розібратися з цим, потрібно зрозуміти природу розглядуваного покриття.

Гель-лак: переваги та недоліки

Немає жодної жінки, яка б не була знайома з гелевим манікюром. Це сучасне покриття для нігтів — своєрідний синтез гелю і лаку.

Воно включає кілька складових:

 • базу;
 • кольорову основу;
 • верхній шар.

Завдяки великій кольоровій палітрі з допомогою цього покриття можна робити різноманітний по дизайну манікюр, задовольняє будь-яким смакам.

Крім цього, можна виділити ряд позитивних особливостей гель-лаку:

 1. Зміцнення та захист нігтьових пластин, можлива завдяки твердій оболонці товстої, створюваної гель-лаком. Навіть крихкі нігті, покриті таким шаром, не ламаються, не шаруються.
 2. Довгий термін носіння. Такий манікюр цілком може протриматися близько місяця (у середньому – три тижні), якщо зроблено правильно. Це добре підходить жінкам, які з якихось причин не можуть відвідувати майстра часто.
 3. Можливість поєднувати з нарощуванням. Багато дівчат люблять довгі нігті, але далеко не кожна здатна відростити їх без попереднього зміцнення гелем. Покриття гель-лаком дозволяє перший час збільшувати довжину нігтя штучним шляхом.

До негативних якостей гелевого покриття відноситься:

 1. Спосіб обробки нігтьової пластини перед нанесенням такого засобу вимагає зняття верхнього шару спеціальної пилкою. В результаті ніготь тоншає, а його цілісність порушується.
 2. Обов’язкове використання УФ-лампи, закріплює манікюр, негативно впливає на шкіру рук, прискорює процес її старіння. Однак цю проблему легко виправити за допомогою спеціального крему з захистом від ультрафіолетових променів або простого сонцезахисного лосьйону.
 3. Знімати гель-лак необхідно тільки призначеними для цього засобами, а ще краще – в салоні. Часто жінки просто відривають шматки покриття, не думаючи про те, що разом з ними руйнується ніготь.
 4. Вважається, що регулярно проводиться без перерв гелевий манікюр послаблює нігтьову пластину, робить її ламкої, веде до розшарування.

Особливості сушіння гель-лаку в домашніх умовах

Швидко висушити гель-лак без використання ультрафіолетових променів можна далеко не завжди. Це залежить від того, яка різновид покриття була обрана для манікюру.

Їх існує всього два:

 1. Сприйнятливі до УФ-променів лаки. Це як раз ті лаки, які використовують майстри манікюру в салонах. Є тільки два способи висушити ці кошти. Перший – швидкий – застосування спеціальної лампи. Другий підійде тим, хто все-таки вирішив обійтися без допомоги техніки і при цьому володіє величезним терпінням, — сушка під прямими сонячними променями. Займає досить тривалий час, але цей процес можна легко об’єднати з перебуванням на пляжі – тоді це не доставить особливих труднощів. Деякі спритні дівчата пропонують третій спосіб – сушка під так званою синьою лампою, призначеної для прогрівання при різних захворюваннях.
 1. Несприйнятливі до світла лаки. Це більш сучасний вигляд покриття гелю, поширений на магазинних полицях. Він дуже зручний для застосування в домашніх умовах, оскільки не вимагає обов’язкового використання ультрафіолетової лампи. Однак сам по собі він теж сохне досить довго, тому варто звернути увагу на невеликі хитрощі, які допоможуть висушити гель-лак без лампи швидко.

Якщо було вирішено проводити манікюр самостійно, краще вибрати гелеве покриття несприйнятливою до світла. Щоб не переплутати і придбати саме його, потрібно звернути увагу на упаковку лаку: там обов’язково присутній відмітка «NO-light gel».

Як висушити NO-light gel

Сушити таке покриття можна кількома способами:

 1. Природним шляхом: після нанесення можна просто почекати деякий час (зазвичай до години), нічого не роблячи руками. Це найдовший метод, але простий у домашніх умовах, коли ніяких додаткових коштів під рукою немає.
 2. Використання каталізатора – спеціальної рідини, прискорює сушіння нігтів. Вона випускається в декількох формах: спрей, крем, а також у вигляді лаку. Його наносять приблизно через хвилину – дві після гелевого покриття.
 3. За допомогою води. Цей метод – один з найстаріших способів прискорити висихання нігтів. Для цього необхідно наповнити невеликий таз водою так, щоб можна було легко опустити пальці обох рук. Вміст тазу має бути холодним, можна додати кубики льоду. Тримати нігті під водою потрібно від десяти хвилин до чверті години.
 4. Холодний лак. Існує ще один цікавий спосіб швидко висушити гелеве покриття. До того, як робити манікюр, потрібно помістити лак в холодильник (не в морозилку!) приблизно на двадцять хвилин. Після закінчення цього часу можна нанести його на нігті.

Важливо пам’ятати про те, що перш ніж використовувати будь-який засіб для нігтів, необхідно привести їх у належний вигляд: обрізати кутикулу, надати красиву форму. Навіть самий незвичайний лак на необроблених руках виглядає безглуздо.

Чи можна висушити гель-лак феном

Стикаючись з проблемою відсутності застосовуваного устаткування для манікюру, жінки починають задаватися питанням: чим можна швидко висушити гель-лак, якщо немає лампи? І, звичайно, багато згадають про такому доступному всім в домашніх умовах засобі, як фен. Однак говорити про ефективність його можна лише з великими застереженнями.

Щоб висушити гель-лак феном, сам прилад повинен володіти особливими характеристиками, а саме:

 • висока потужність;
 • наявність холодного режиму.

При цьому покриття нігтя має бути зроблено тільки одним шаром, інакше висушити його не вдасться. Навіть при уявній успіху нижні шари залишаться сирими, а значить, при будь-якому необережному русі манікюр буде пошкоджено.

Є ще один істотний недолік даного методу сушіння: струмінь повітря, навіть холодна, сильно змінює колір гель-лаку, роблячи його тьмяним. Якщо врахувати, що він нанесений одним шаром і вже з-за цього не має насиченістю, то використання фена остаточно руйнує красу манікюру. Саме тому спроби швидко висушити лак феном навряд чи є хорошою ідеєю.

Звичайно, найбільш ефективним і правильним рішенням буде все-таки придбати УФ-лампу, оскільки вона прослужить багато років і здорово полегшить життя любительці манікюру.

Зараз такі прилади у великій кількості представлені в спеціалізованих магазинах, а тому зовсім нескладно підібрати недорогий, але прийнятний варіант.

Головне – потрібно звертати увагу на потужність ультрафіолетової лампи: вона повинна бути не менше дванадцяти ват. Використання її дозволить швидко висушити гель-лак – всього за п’ять хвилин.

Залишити коментар