Як виспатися за 4 години – освоюємо техніку «швидкого сну»!

Медики наполегливо твердять – щоб виспатися, дорослому організму потрібно не менше 8 годин повноцінного сну на добу. Зрозуміло, дотримуватися цієї теорії – правильно. Відпочинок обов’язково повинен займати значну кількість часу у вашому житті, інакше ви станете дратівливою і апатичною, або, того гірше, придбаєте хронічні системні захворювання.

Коли може врятувати швидкий сон?

Але часом обставини змушують нас замислитися про те, як виспатися за 4-5 годин. Наприклад, після довгої дороги, коли часу на відпочинок залишається зовсім мало, а вранці треба виглядати бадьоро і свіжо. Або в тому випадку, коли на тлі зазубрювання матеріалу часу для нічного сну практично не залишилося, і вже зовсім скоро вас чекає іспит, на якому необхідно бути зібраною і сконцентрованою.

Випадків, де методика «швидкого сну» стане актуальною, маса. Але ми в жодному разі не закликаємо вас практикувати її постійно – скоріше це екстрена міра, до якої варто вдаватися в надзвичайних ситуаціях. Врахуйте, що для нормальної пам’яті, реакції і сприйняття важлива нормальна тривалість сну, а якщо ви станете «обманювати» організм постійно, ваш мозок швидко розсекретить всі ваші починання і відплатить вам не найціннішою монетою.

Але тривалість сну – це не головний аспект для повноцінного і всебічного відпочинку нашого тіла. Куди більш важливо його якість. Навіть якщо ви будете спати 10 годин підряд, перебуваючи в шумному приміщенні або незручному положенні, навряд чи ви зможете похвалитися бадьорістю і ясністю розуму після пробудження.

Крім того, важливо знати найкращий час для відпочинку – години, коли організм одержує життєву енергію і по-справжньому розслабляється. Люди, які потрапляють в «потрібну» фазу сну, як правило, висипаються куди краще сплять довго, але лягають в невідповідний час доби. Отже, сьогодні ми розповімо вам, як висипатися швидко і якісно.

Техніка «швидкого відпочинку»

Як висипатися за 4 години? У наш бурхливий вік це питання бентежить, на жаль, багатьох.

Сучасні темпи життя диктують свої правила, і часом на відпочинок нам відводиться всього кілька годин, після закінчення яких ми повинні нормально себе почувати і бути здатними займатися буденними справами.

Перше правило, яке ви повинні усвідомити – виспатися в даному випадку можна лише за умови того, що минулої ночі ви повноцінно провели в обіймах Морфея.

Якщо ж явище недосипання повторюється з «завидною» регулярністю, має сенс перебудувати свій режим сну і неспання, і зайнятися плануванням часу. Якщо ви страждаєте инсомнией або працюєте 20 годин на добу, навряд чи наведені рекомендації стануть для вас благом.

Для інших екстрених випадків, фахівці розробили цілу систему, слідуючи якій ви зможете залишатися бадьорим навіть при мізерній тривалості нічного відпочинку.

Отже, як спати по 4 години і висипатися? В першу чергу, ознайомтеся з ключовими правилами «швидкого сну»:

 • Перед сном важливо розслабитися і відволіктися від повсякденних суєт. Намагайтеся не відправлятися в ліжко, «переварюючи» свої проблеми і майбутні завдання. Витратьте 10 хвилин на прослуховування розслаблюючій музики (фахівці стверджують, що кращого в цьому випадку стане класична), або займіться медитативними практиками. Розслабитися і відволіктися від турбот може допомогти секс з коханою людиною. Словом, використовуйте всі можливості, щоб відійти до сну в повній готовності», без настирливих думок в голові;
 • Не завантажуйте на ніч свій шлунок. Вечеряйте легкою їжею, і не вживайте алкоголь (хіба що в дуже малій кількості). Якщо ви станете переїдати перед сном, ваш організм почне активно витрачати енергетичні ресурси на перетравлення надійшла в шлунок їжі, а отже, повноцінного «перезавантаження» від нього чекати не доведеться;
 • Спіть тільки під теплою ковдрою (це правило не поширюється на літню пору, якщо у вас вдома жарко). Доведено, що в теплі організм відпочиває продуктивніше, ніж в холоді. А пов’язано це, знову ж таки, з високою витратою енергії на зігрівання»;
 • Приймайте теплий душ безпосередньо перед походом в ліжко. Ця процедура пов’язана не тільки з дотриманням особистої гігієни. Вода – це прекрасний спосіб очищення тіла від інформації, накопиченої за день. Обмываясь нею, ви змиваєте із себе емоції (зокрема, негативні) враження, забезпечуючи своєму тілу розслаблення і готовність до сну;
 • Якщо вам доводиться спати при світлі, або в неспокійній обстановці, використовуйте спеціальну пов’язку на очі (такі зазвичай видають в літаках);
 • Якщо у вас в будинку є якийсь шум (жвава траса поблизу, плачуть діти, свердлить стіну сусіда), скористайтеся такою простою і корисною штукою, як беруші. Ні для кого не секрет, що виспатися в умовах інтенсивного шуму практично неможливо. Тому якщо у вас є ризик прокинутися від раптового різкого звуку, обов’язково надягайте беруші;
 • Якщо у вас є проблеми зі сном (наприклад, інсомнія або парасомнії), для вас буде актуальним використання спеціальних фітотерапевтичних подушок. Особливо підійдуть подушки з лавандою, мелісою або шишками хмелю;
 • Виробіть стійкий режим звикання організму до пятичасовому сну. Зазвичай на це потрібно не менше місяця. Після закінчення даного терміну, ваше тіло адаптується до нового порядку. Проте ми не рекомендуємо вам зловживати «швидким сном»: повторимося – використовувати його краще в екстрених ситуаціях, але не на постійній основі;
 • Виберіть собі один день тижня, в який ви будете спати не менше 8-9 годин. Так ваш організм швидше підлаштується під загальний «урізаний» ритм, а перехід на нього стане більш плавним, м’яким і лояльним;
 • Лягайте спати до півночі. Це – головна і обов’язкова умова для «швидкого сну». Ще медик Поль Брегг довів важливість сну до півночі. У своїй праці він написав, що година сну до 00.00 можна сміливо прирівняти до 2,5 годинам сну після 00.00.

Дотримуючи ці нехитрі правила, ви зможете висипатися в найкоротші терміни. Як ви можете бачити, якісний сон складається з трьох базових компонентів»: готовність до нього, організація спального місця і умови самого відпочинку. Забезпечивши ці речі на належному рівні, ви зможете залишатися бадьорим і працездатним, навіть якщо на сон у вас відводиться всього кілька годин.

«Поліфазний відпочинок Леонардо да Вінчі»

Чи знаєте ви настільки цікавий факт, що «швидкий сон» часто асоціюють з ім’ям великого художника епохи Відродження? Напевно ви заінтриговані, чому так відбувається. Справа в тому, що да Вінчі був людиною винахідливим, і дуже шкодував свій час, витрачений на відпочинок. Він вважав, що провести його можна куди більш продуктивно, ніж лежачи в ліжку.

Тому спритний художник винайшов методику поліфазного сну. Вона передбачала відходження до сну всього на 15 хвилин кожні 4 години. Що дивно, в такому режимі да Вінчі прожив довго, в повному здоров’ї і ясному розумі. І головне, не відчував при цьому болісної втоми.

Відомо, що найбільш продуктивний для творчості (і будь-якій іншій діяльності) час припадає на час після пробудження. Таким чином, художник створив собі масштабний енергетичний резерв, який допомагав йому творити і займатися мистецтвом постійно. Хто знає, можливо, саме різке підвищення працездатності зробило з нього справжню легенду, шедеври якої ми трепетно згадуємо донині?

І все ж, ми закликаємо вас не займатися подібними екстремальними речами. Швидше вам варто скорегувати свій режим і внести в нього корисні зміни.

Ми також рекомендуємо вам:

 • Займатися ранковою зарядкою, або бігати вранці;
 • Перебувати в приміщеннях з яскравим природним освітленням;
 • Протягом дня займатися фізичною активністю (нехай і примітивної, начебто пішої ходи);
 • Пити багато води (не менше 1,5-2 літрів в день);
 • Відмовитися від вживання алкоголю, кофеїновмісних напоїв та енергетиків;
 • Кинути палити;
 • Спати вдень, якщо дуже хочеться і є можливість.

Отже, ми розібралися, як можна швидко виспатися за 4 години. Сподіваємося, що ви прислухаєтесь до наших порад і як можна швидше займетеся корекцією свого режиму. Будьте здорові і бадьорі!

Залишити коментар