Як виростити троянду

Отримавши в подарунок букет троянд, іноді засмучуєшся, так як прекрасні квіти швидко в’януть і їх доводиться викидати. Але якщо знаєш, як правильно посадити троянди з букета, то цими прекрасними квітами можна буде милуватися щорічно під час цвітіння. Тільки не варто налаштовуватися на швидкий результат! Вирощування живців троянд процес довгий – зацвітуть вони тільки через 2 роки.

Іноді цвітіння «діток» буде відрізнятися від кольорів батьків.

Як посадити троянду з букета

Перед тим як займатися розповсюдженням рослини, необхідно правильно вибрати посадковий матеріал. Голландські сорти бажано відбракувати відразу ж. Вони вирощені в особливих парникових умовах, з додаванням специфічних добрив, а іноді ще барвників та консервантів. Надійніше доглянути квіти «місцевих» сортів, особливо коли збираєшся вирощувати у відкритому грунті. Але якщо дуже сподобався бутон, то варто поекспериментувати.

Троянди розмножуються живцями – нарізають за наступним алгоритмом:

  1. спочатку чекають, поки бутони, квітки зів’януть, але не більше 3 днів. Стебло не повинен осклизнуть або підсохнути;
  2. зовсім зелені або тонкі гнучкі стебла теж не підійдуть. Оптимальний вибір – злегка затверділий стовбур з кількома нирками, розташованими зверху і знизу;
  3. квітка і наявні бутони відрізають разом з нижніми листами. Два верхніх листків можна залишити;
  4. стебло нарізають на живці довжиною від 14 до 20 см. На кожному відрізку повинно бути не менше 2-3 свіжих бруньок;
  5. навколо нижньої бруньки роблять надрізи, відступаючи на 1 див. Слід звернути увагу, що нижня засічка повинна розташовуватися навскоси. Зрізи рясно змочують чистою водою, а потім обробляють сухим порошком перманганату магнію;
  6. потім держак знезаражують цілком, замачівая на 24 години в яскравому розчині марганцівки.

Після того як матеріал витримали в «карантині», його можна висаджувати – але не грунт, а деревно-перегнойный субстрат. На поверхні повинні залишитися тільки 2 верхні нирки. Коренева система зазвичай утворюється на зрізі черешка під нижньою ниркою.

Вирощування живців з букета

Завдання, як живцями посадити троянди з букета, вирішена, але ж головне, не посадка, стебла повинні вкоренитися. Для того, щоб допомогти майбутньому квітці впоратися з цим нелегким завданням, в субстрат слід додати біостимулятор росту. Краще всього придбати «Корневін» або «Гетероауксин».

Дефіцитом кошти не є, продаються у всіх квіткових магазинах. Як їх розводити, зазначено в інструкції, що додається. Щоб підвищити повітро — і гидропроницаемость субстрату, але його поверхню слід насипати суміш піску з торфом, інгредієнти беруться в рівних кількостях.

Для швидкого вкорінення рослини бажано зробити теплицю. Для цього підготовлені шматочки стебел закривають обрізаними пластиковими пляшками, прикапывая їх краю. Якщо стебла ростуть щільно, то над ними можна натягнути поліетиленову плівку, попередньо зробивши каркас із дроту.

Грунт повинен бути постійно вологим. Коли з’являться нові листя, їх теж необхідно обприскувати теплою водою. Оптимальна температура для вирощування – 25°C.

Через місяць живці вкорінюються. Перевірити це просто: якщо прикласти зусилля, намагаючись витягнути відросток з горщика, відчуєш опір.

Обприскування тепер проводити не слід, тепличку знімають спочатку 2-3 рази на день на годину-дві, а потім її прибирають зовсім. Рослина має бути достатньо загартованим перед висадкою в інший грунт. Якщо в процесі вкорінення з’являються маленькі бутончики, їх слід безжально видаляти.

Рослини-перволітки

У перший рік рослини у відкритий грунт не переносять, укорінені живці розсаджують в керамічні або пластикові горщики. Грунт готують з суміші річкового піску, 1 частина перегною, 1 частина дернової землі, 3 частини.

Горщики з рослинами можуть перебувати на вулиці, але всі бутончики необхідно видаляти – цвітіння виснажить рослина і може призвести до його загибелі. На зиму вазони заносять у тепле приміщення і доглядають, як за звичайними квітами. Взимку підгодівлю не проводять, полив зменшують, так як відросток повинен добре «відпочити».

Можна троянду з букета посадити відразу у відкритий ґрунт?

Вже зрозуміло, що вирощування цього красивого квітки досить серйозний процес. У відкритий грунт вперше висаджуються рослини-першачка.

Кореневу систему поглиблюють на 1 штик лопати, грядку підгодовують органічними добривами. На друге літо рослинам теж не можна давати цвісти – всі бутони видаляються. Милуватися квітами можна, коли рослина перезимує.

Як проходить зимівля

Викопувати кущі і заносити в будинок вже не потрібно, їх достатньо підготувати до холодного періоду. З липня припиняється підживлення азотними добривами, щоб не з’являлися ніжні молоді пагони, і рослина не истощалось. Якщо підгодівля потрібна, то обмежуються фосфорно-калійними засобами. Останній раз підгодівлю проводять у вересні, додаючи в грунт калимагнезий, який забезпечить стабільне цвітіння на наступний рік.

Всім квітам дають отцвесті самостійно, а плодам визріти. До кінця вересня вже обрізають хворі і слабкі листя з ознаками інфекції: темними плямами, безліччю дірочок, змінами кольору. Грядку прополюють, розпушують землю.

Бажано обробити кущі мідним купоросом чи присипати золою, щоб не допустити появи гнилі.

Далі гілки обрізають або пригинають до землі, вкривають поліетиленовою плівкою або нетканим матеріалом. З сучасних покриттів краще придбати лутрасил, тоді не доведеться хвилюватися, що кущ перепрів. На покриття нагрібають сухе листя і укладають ялиновий лапник.

В наступне літо вже можна буде милуватися квітками з перезимували кущів.

Секрети для квіткарів-любителів

Якщо троянди в букеті дала свіжий відросток, на ній з’явилися бутони або свіжі листя, це не значить, що її відразу ж можна вважати повноцінним рожевим кущем і висаджувати у відкритий грунт.

Як посадити троянду з букета, якщо вона вже дала відросток ще у вазі?

За таким же алгоритмом, як і решта троянди, які не показали підвищений життєлюбність – розділяючи стебло на живці. Вже було вище написано, що нові бутончики і листочки доведеться видалити.

Якщо букет з троянд піднесли взимку або початківець квітникар не розбирається в добривах, то можна спробувати посадити держак в картоплі. Стебло готують вже за вищеописаним способом, а з коренеплоду видаляють вічка. Потім держак встромляють в бульбу за нижню нирку, картоплину прикопують – грунт не потрібно готувати так ретельно, як вже запропонованому способі.

Чим гарний спосіб посадки картоплі троянди з букета?

Коренеплід забезпечить рослина необхідним харчуванням і вологою. В цьому випадку не потрібна і міні-теплиця – бульба відмінно зберігає вологу.

Викопувати вкорінене рослина при пересадці і видаляти залишки картоплини не потрібно, вона повністю переработается. Далі з трояндами з картоплі звертаються точно так само, як і з вирощеними із звичайних живців.

Можна ще спробувати укоренити живці у воді з додаванням в неї кореневого стимулятора.

Але цей спосіб не вважається надійним – більше половини з підготовлених до посадки живців загнивають. Успіху можна домогтися лише у випадку, коли при перших ознаках появи корінців, росток висаджують у грунт.

Укорінення троянд з букета відбувається в 75-80% випадків, так що не варто швидко розлучатися з вподобаним подарунком.

Залишити коментар