Як вирощувати полуницю у відкритому грунті правильно

Полуниця-одна з найпопулярніших на сьогоднішній день садових культур, яка з успіхом вирощується багатьма дачниками та садівниками. При забезпеченні належного догляду ви можете виростити хороший урожай цієї надзвичайно смачної і корисної ягоди. Розповімо вам про те, як виконується догляд за грядками, і що робити, щоб отримати відмінний урожай.

Догляд за молодими кущиками

Після посадки садівникові необхідно забезпечити відповідний ріст молодих саджанців полуниці. Для розвитку кореневої системи потрібно систематично видаляти з’являються на кущах квітконоси і вусики. Також пам’ятайте про регулярний полив полуниці і відповідні підживлення. Грунт під кущами необхідно злегка рихлити, одночасно видаляючи різні бур’янисті трави.

В середині травня на сильному кущі полуниці почнуть з’являтися перші квітконоси. Запорукою майбутнього плодоношення стане правильний догляд за садовою культурою під час її цвітіння. Садівникові необхідно внести калійні добрива, золу і невелика кількість перегною.

Для збільшення кількості суцвіть рекомендується обприскувати кущі розчином кислоти борної. Щоб приготувати такий розчин, розведіть у відрі води одну чайну ложку кислоти. Підтримуйте ділянку в чистоті, регулярно розпушуйте ґрунт і выпалывайте бур’яни. Не дозволяйте на землі утворюватися кірці, яка погіршує дихання кореневої системи. Досвідчені садівники рекомендують до появи перших плодів замульчувати землю між кущами. З’явилися зайві вуса можна видаляти секатором, що позитивно позначиться на показниках плодоношення.

Правильний полив полуниці

Виконання своєчасного і якісного поливу стане запорукою доброго врожаю полуниці. Слід сказати, що надлишок вологи в ґрунті може призвести до появи гнилі, а недолік води викликає швидке пересихання кореневої системи, яка розташовується біля самої поверхні.

Саме тому садівникові, який взявся вирощувати полуницю, необхідно враховувати особливості клімату в регіоні, а також склад ґрунту, який може добре утримувати вологу або ж швидко пропускати в нижні шари грунту. В середньому для поливу одного квадратного метра ділянки буде потрібно близько десяти літрів відстояною теплою води.

При помірних температурах рекомендується виконувати один полив раз в 10 днів. У літню спеку рекомендується поливати посадки 2 рази в тиждень. Восени після збору врожаю рекомендується виконувати два поливу в місяць. Найкраще такий полив проводити в ранкові години, і при цьому намагатися лити воду під корінь. Можливе використання крапельної технології, яка дозволяє якісно зволожувати грунт. Тоді як до появи квітконосів можна практикувати дощування.

Добриво посадок

Дорослі кущі полуниці рекомендується удобрювати не менше трьох разів за сезон. Перше внесення підживлення проводиться ранньою весною при обрізанні листя і приведення ділянки в порядок. В даному випадку в грунт вносять нітроамофоску. Одну чайну ложку нитроаммофоскидля цього розводять у відрі води. Можна також використовувати настій коров’яку і курячий послід. Відмінні результати показує позакореневе підживлення, яка складається з марганцівки і амонію молібденово-кислого. Під час бутонізації полуниця потребує великої кількості калію. В грунт додають калійну селітру, настій курячого посліду і деревну золу.

Також можна обприскувати листя розчином борної кислоти. У серпні після повного збору врожаю кущики варто підживити сечовиною, для чого в десяти літрах води розчиняють 30 грам поживної речовини. Така підгодівля позитивно позначається на майбутньої врожайності. Пам’ятайте лише, що після внесення сечовини ділянку вимагає рясного поливу. У продажу також ви можете знайти спеціальні комплексні добрива, які містять всі необхідні мікроелементи.

Використання таких комплексних добрив дозволяє на 30% підвищити показники врожайності.

Правильна пересадка полуниці

Приблизно на четвертий рік свого життя кущики полуниці перестають давати приріст і починають погано плодоносити. Тоді здорові і сильні кущики пересідають, а також висаджуються свіжі рослини. Пересадка полуниці може виконуватися в кінці літа або навесні. Найкраще для такої роботи вибирати похмурий день. Важливо правильно підготувати землю на грядках, перекопати її, внісши відповідні добрива. Викопуючи з землі кущики полуниці, потрібно дотримуватися максимальної обережності. Також рекомендується прищипнути чверть довжини основного кореня, що покращить подальше плодоношення. Після пересадки грядки рекомендується рясно полити і вкрити землю біля куща тирсою або торфом.

Обрізка полуниці

Єдиної думки в даний час у садівників необхідно виконувати обрізку полуниці немає. Хтось стверджує, що обрізати старі листя не потрібно, тоді, як інші городники проводять подібну процедуру двічі на рік. Слід сказати, що будь-якої шкоди така обрізка кущиків полуниці не завдає. Тоді як при видаленні старих листків, знижується ймовірність розвитку різних захворювань садової культури. Виконувати таку обрізку рекомендується ножицями або гострим секатором. Видаляючи листи, не слід їх зрізати під самий корінь. Залишайте живці довжиною до 10 сантиметрів. Молоді розетки слід присипати землею, що поліпшить утворення коренів.

Після повного збору врожаю або обрізки кущів необхідно злегка розпушити землю на ділянці, після чого внести добрива і пролити грунт марганцівкою. Для захисту суниці від морозів рекомендується замульчувати грунт або ж прикрити посадки сосновою хвоєю. Більше якого-небудь додаткового догляду ця садова культура від вас не зажадає.

Догляд за полуницею не представляє особливої складності. Вам достатньо правильно підготувати землю для посадки і в подальшому відповідним чином проводити внесення добрив і полив кущиків. Забезпечивши такий правильний догляд цій садовій культурі, ви зможете отримати відмінний урожай, позбудетеся від різних хвороб і зможете попередити появу комах шкідників на грядках.

Залишити коментар