Як випрати вертикальні жалюзі в пральній машині: чистка в домашніх умовах

Жалюзі – практична і акуратна альтернативатрадиционным шторам. Вони бувають вертикальними і горизонтальними, металевими, дерев’яними і тканими. Кожен з видів жалюзі має свої особливості, які потрібно враховувати, доглядаючи за ними.

Біля вікон в будь-якій квартирі і будинку збирається багато пилу. Відповідно, вона осідає на жалюзі, які в результаті приобретаютнекрасивый вигляд і, до того ж, є розсадником бактерій. Наприклад, тканинні моделі легко стираються в звичайній воді: для цього їх потрібно просто замочити на деякий час. А ось вироби з дерев аі металу протирають ганчірочкою, хоча це не завжди зручно. Рекомендується чистити вироби після їх зняття з вікна. Це стосується як вертикальних, так і горизонтальних.

Як випрати жалюзі з алюмінію в домашніх умовах

Горизонтальні моделі з алюмінію випрати в прямому сенсі цього слова неможливо.

Їх можна протерти вологою губкою, поки вони висять на вікні або промивати у ванній під проточною водою.

  1. Спершу виріб знімають з вікна і аккуратнотранспортируют до ванної кімнати. Потім їх рекомендується підвісити на вірьовці для сушіння білизни, яка має над ванною або прикріпити присосками до кахлю. Спочатку їх з одного боку обробляють засобом для миття вікон або подібною речовиною. Роблять це в домашніх условияхс допомогою пульверизатора. Потім приступають безпосередньо до прання. Бруд змивають з душу. Після цього їх повертають і аналогічним чином обробляють іншу сторони;
  2. При сильному забрудненні, наприклад, плями жиру, товстому шарі пилу, рекомендується помістити горизонтальні планки на деякий час в миючий засіб. Також можна скористатися пароочищувачем. Цей прилад значно економить час на домашню прибирання. Однак протираючи горизонтальні, потрібно пам’ятати, що вони не прямі, а трохи вигнуті, складаються з напуском, трохи прикриваючи один одного. Тому під час чищення потрібно направляти струмінь миючого під кутом, тільки так можна беспрепятственноочистить всю поверхню виробу.

Як випрати тканинні жалюзі самому в домашніх умовах

Вертикальні жалюзі, виконані з щільної тканини, спершу потрібно розібрати. Спочатку витягують нижню ланцюжок і важки по черзі з кожної ламелі (планки), потім знімають такі з карниза. Робити це треба акуратно, щоб не пошкодити пластмасові деталі.

Коли вони розібрані, їх відносять у ванну, де розмочують у теплій воді. Попередньо у воді розводять миючий засіб. Також можна використовувати пароочисник. Тканинні жалюзі в основному дозволяється терти щіткою, використовуючи миючий засіб. При наявності плям можна скористатися засобом для виведення плям, а білі тканини обробити відбілювачем. За допомогою проточної води вимивають піну з кожної ламелі. Тканина сушать так, щоб на ній не було згинів. Не можна вичавлювати і перекручувати вироби. Шторки чистять як мінімум двічі на рік. Тільки в такому випадку пил і бруд не будуть въедаться і тканину можна буде легко випрати, повернувши їй колишню чистоту.

Як можна випрати вертикальні жалюзі в пральній машині

Можна прати такі виробу в пральній машині?

Виробники стверджують, що цього робити категорично не можна, відправляючи власників таких виробів в хімчистку або в спеціалізовану фірму. Але насправді ж, якщо підійти до цього процесу з розумом, пральна машинка-автомат може стати незамінним помічником.

В процесі очищення можна використовувати мийку в ручному режимі, без віджимання. Рекомендована температура води — 35°C. Для очищення можна використовувати тільки м’які миючі засоби.

Вертикальні ламелі складають по кілька штук (до 10) разом. Потім їх скручують у рулон, який закладають у спеціальний мішок для прання або наволочку. Мішок або наволочку потрібно надійно зав’язати. Якщо таких рулонів багато, то краще провести кілька ходок, ніж намагатися запхати їх всі разом.

Варто відзначити, що після такого заходу тканинні вироби можуть стати трохи м’якше. Саме тому дуже не рекомендується вдаватися до цього методу дуже часто. Краще, звичайно ж, чистити жалюзі вручну.

Після пральної машинки планки сушать, повісивши їх на вікно відразу ж. При появі зам’ятих дільниць такі рекомендується пропрасувати на мінімальному температурному режимі, при цьому планки не натягують, а побутовий прилад не вдавлюють.

Вибір методу прання залежить тільки від можливостей їх власника, його сил і наявної техніки. Приміром, можна навіть скористатися в цих цілях пилососом з парогенератором. А шторки на дачній ділянці можна прати, поливаючи зі шланга прямо у дворі.

Як випрати рулонні просочені жалюзі в домашніх умовах

Багато матеріалів не рекомендується мочити. До таких, наприклад, відноситься дерево. Тому власники бамбукових і дерев’яних моделей повинні протирати такі тільки вологою ганчіркою. Обробляти їх під проточною водою суворо заборонено.

Також потрібно відзначити деякі рулонні і вертикальні жалюзі, які не рекомендується прати, так як вони просочені спеціальними складами, які захищають їх від вигорання. У такій ситуації можна застосовувати пилосос або ж віддавати їх в спеціальну хімчистку, де їх очистять ультразвуком.

Матеріали шторок і рекомендовані способи миття:

  1. Алюміній – тепла вода і мильний розчин;
  2. Щільна тканина – прати ламелі дозволено, також можна замочувати;
  3. Дерево – протирання вологою губкою;
  4. Тканинні ролети – суха чистка;
  5. Штори-плісе – замочування в мильній воді на короткий термін. Миючий має бути дуже м’яким.

Якщо окремі планки дуже сильно забруднилися, їх можна замінити на нові.

Але краще не доводити вироби до такого стану. Своєчасна чистка дозволить користуватися зручними складаються шторами на протязі довгого часу. Також потрібно правильно розмістити моделі, наприклад, на кухню більше підійдуть металеві, а в кабінет вертикальні, в дитячу кімнату – штори-плісе з малюнком або яскраво пофарбовані дерев’яні.

Як правильно випрати вертикальні та інші жалюзі: загальні поради

Як бачимо, в залежності від матеріалу применяетсятот або інший методи догляду за виробами, але є ряд загальних правил, які потрібно дотримуватися. Наприклад, вироби можна обробляти антистатичними засобами. Це дозволить захистити їх від пилу на більш довгий термін. Також ламелі можна пропилососити з допомогою відповідних насадок. Чим частіше пилососити такі своєрідні шторки, тим рідше вони будуть мати потребу в професійному чищенню.

Крім того, самим простим методом чищення гладких ламелей є протирання вологою губкою. Будь-які вироби небажано надовго замочувати, а деякі – зовсім протипоказано мочити. Якщо прибирання здійснювалось за допомогою вологої ганчірочки, потрібно потім використовувати суху, особливо в догляді за деревом.

Як випрати жалюзі, які дуже брудні

Сильне забруднення ефективно видаляється з допомогою пароочисника. При цьому можна навіть не знімати ламелі з вікна. Сильна струмінь пари зіб’є весь бруд, залишиться тільки стерти темну воду. Пластикові та металеві вертикальні жалюзі можна протерти губкою, змоченою в мильному розчині, додавши в миючий засіб трохи оцту, щоб пом’якшити воду. Потім розчин видаляють за допомогою промивання чистою водою. Дерев’яні вироби потрібно полірувати, як це роблять з меблями. Провести чистку швидше можна з допомогою потрійний щітки, яка захоплює ламелі з двох сторін.

Тканинні жалюзі

На рельєфній поверхні бруд накопичується більше і видаляється важче. Можна використовувати в цих цілях проточну воду.

Вище вже описувався метод, як прати вертикальні жалюзі в пральній машині або ванній кімнаті. Але не варто скидати з рахунків хімчистку. Якщо немає можливості або бажання займатися подібними справами будинку, можна скористатися послугами професіоналів.

В спеціалізованих компаніях і салонах працюють з усіма видами виробів, при цьому використовують відповідні засоби, які не порушують структуру матеріалу. У таких фірмах можуть почистити як рулонні, так і горизонтальні моделі.

Чистку здійснюють з допомогою ультразвуку, контакт з водою повністю виключається, до того ж знімати ламелі в даному випадку немає необхідності.

Залишити коментар