Як виконується гімнастика для шиї при остеохондрозі?

Остеохондроз-це захворювання хребта, спричиненим конкретними змінами хребців, точніше, руйнуванням хрящової тканини і утворенням наростів, остеофітів, пережимающих нервові волокна і кровоносні судини. Ця хвороба є найбільш поширеною, від неї страждають не тільки літні люди, але частенько, на жаль, і молоді.

Захворювання шийного відділу хребта характеризується зміщенням хребців, з-за чого виникають больові відчуття. Тому при лікуванні остеохондрозу рекомендується використовувати не тільки медичні препарати, але й вдаватися до фізичних процедур, до яких відносяться масаж, гімнастика, голковколювання.

Лікування шийного відділу хребта рекомендують починати зі зняття болю, що виникла в результаті зсуву хребця.

Для її усунення проводяться фізіотерапевтичні процедури, наприклад, лікувальна гімнастика. Вона є однією з найбільш ефективних методик відновлення гнучкості даного відділу хребта.

Що ми знаємо про остеохондрозі

Остеохондроз викликає в області шиї сильні болі, які ще більше посилюються при нахилах або поворотах голови. З допомогою спеціально розробленого комплексу людина може позбутися від болісного синдрому і поставити на свої місця хребці.

Остеохондроз – це індивідуальне захворювання. І весь процес лікування, включаючи і гімнастику, призначається лікарем для кожної людини окремо.

Шийно-грудний остеохондроз визначається наступними симптомами:

 • сильним болем у голові;
 • млявістю і втомою;
 • скачущим тиском;
 • запамороченням;
 • шумом у вухах;
 • порушенням ходи;
 • появою «мушок» в очах;
 • біль у плечах і руках;
 • онімінням пальців рук і ніг;
 • болем у грудних ребрах;
 • серцевими болями.

Шийний остеохондроз зазвичай супроводжується такими ознаками:

 • сильні головні болі;
 • поява плям в очах;
 • сильне запаморочення;
 • біль в шиї і плечах при невеликих навантаженнях;
 • при різких поворотах голови можлива втрата свідомості.

Патологія може вражати хрящі будь суглобах. Але найчастіше вона виявляється в дисках між хребцями.

Особливості лікувальної гімнастики для шиї

Основною причиною шийного остеохондрозу є малорухомість. Якщо ви багато часу сидите за комп’ютером, частіше робіть практичні перерви для короткочасного розминки. Навіть найпростіші повороти в сторони можуть зняти напругу з хребців і запобігти появі остеохондрозу.

Виділяють кілька важливих правил перед заняттям лікувальної гімнастики при шийному остеохондрозі:

 1. Вправи повинні виконуватися при перших же симптомах болю;
 2. Зарядку краще виконувати рано вранці або ввечері, і всі вправи робити стоячи;
 3. Кожне рекомендоване дію повторювати не більш 15-20 разів. Якщо під час занять виникає дискомфорт, то навантаження відразу ж необхідно припинити;
 4. Для швидкого лікування потрібно чітко дотримуватися всіх рекомендацій лікаря;
 5. Систематичні навантаження допоможуть досягти бажаного ефекту швидше.

Правильна гімнастика для шиї при остеохондрозі

Зазвичай інструктори радять починати все з 3-5 вправ з повтореннями по 1-2 рази. Гімнастика при шийному нездужанні повинна проводитися дуже обережно, без різких поворотів голови, і тільки з дозволу лікаря.

Хорошим способом вважається плавання, яке максимально розслабляє хребет і запобігає виникненню остеохондрозу. Прекрасна альтернатива плавання – звичайний душ. Крім гімнастики, слід вести активний спосіб життя, а також обов’язково дотримуватися дієти.

Вправи для зняття болю судин при остеохондрозі шийного відділу хребта:

 • Вправа 1. Потрібно прикласти долоню до чола і намагатися чинити опір, головою натискаючи руки, і при цьому напружуючи м’язи шиї. Даний вид зарядки слід виконувати 3 рази. Аналогічну вправу повторити, тільки тепер натискаючи на скроневу зону рукою, і нахиляючи голову в різні боки, спочатку вліво, потім вправо;
 • Вправа 2. Виробляються кругові рухи головою. Їх можна виконувати кілька разів на день в будь-який зручний час. Рухи повинні бути плавними. Різкі повороти можуть спровокувати сильну біль в області шиї;
 • Вправа 3. Необхідно робити повороти голови в сторону, при цьому потрібно покласти долоні на щоку і натискати на них, викликаючи опір при повороті. В області шиї м’язова тканина повинна постійно бути напруженою. Це допоможе досягти очікуваного результату швидше;
 • Вправа 4. Потрібно, притискаючи підборіддя до шиї, опускати голову вниз і акуратно повертати нею по сторонам;
 • Вправа 5. Необхідно закинути голову назад, а потім, дуже обережно опустити головку на плече. Даний комплекс повторюється 5 разів на кожну сторону;
 • Вправа 6. У положенні стоячи потрібно постаратися акуратно повернути голову спочатку в одну, а потім в іншу сторону. Повороти повинні бути максимальними, але не перестарайтеся;
 • Вправа 7. У положенні сидячи потрібно опустити голову максимально вниз, намагаючись доторкнутися до грудей. Торкнувшись підборіддям, потрібно утримувати голівку в цьому положенні кілька секунд, повернувшись, потім, у вихідне положення.

Заняття гімнастикою для судин шиї і голови допомагає поліпшити кровообіг, нормалізувати метаболічні процеси, позбавляє від болю і повертає хребту здоров’я.

Гімнастика для обличчя та шиї від зморшок

Витончена шия без другого борідка і зайвих складок – мрія будь-якої жінки. І цю мрію можна здійснити за допомогою спеціальної гімнастики, яка задіює близько 60 м’язів рота, горла, передньої і задньої частини шиї.

Здавалося б, який зв’язок між остеохондрозом і зморшками? Справа в тому, що ця гімнастика не тільки косметичним ефектом володіє. Зміцнення м’язової тканини в області шиї дозволяє підтримувати хребет у потрібному положенні, заодно, усуваючи невеликі дефекти зовнішності. Гімнастика для шиї та обличчя від зморшок багато часу не займе, але завдяки їй жінка поверне своїй особі молодість, і буде розглядати себе в дзеркалі з задоволенням.

Техніка виконання:

 1. Спочатку треба стиснути зуби мовою і тиснути на підставу у зубів, потім на нижню порожнину рота, а також на тверде піднебіння. Під час процесу потрібно стежити за своїми відчуттями. Робити вправу можна в будь-якому місці;
 2. Необхідно фіксувати підборіддя кулаками, і з напругою закривати і відкривати рот. Процес повторити 5 разів. Потім виконати аналогічне вправу з висунутим язиком;
 3. Потрібно висувати підборіддя з опущеною головою вперед, щоб було видно зуби. Повторюється 10 разів.

Як бачите, позбутися від болісного синдрому при початковій стадії остеохондрозу не так складно. Досить регулярно виконувати запропонований комплекс гімнастики для судин голови та шиї, щоб блокувати процес руйнування хрящової тканини.

А вправи проти зморшок допоможуть зміцнити м’язову тканину в області шиї і знайти гідний зовнішній вигляд.

Залишити коментар