Як відучити дитину від сповивання

Маленький загорнутий кульочок приїжджає додому з пологового будинку. Дитина дуже швидко росте, йому потрібно розвиватися і пізнавати світ.

Але що робити батькам, якщо малюк не хоче залишати свій затишний будиночок в пелюшках? Як відучити дитину від сповивання?

6 способів як відучити дитину від сповивання

 • Спосіб перший: притисніть малюка міцніше
  Для крихти пелюшки потрібні саме для відчуття безпеки. Там він почуває себе, як у мами в животику, де було замкнутий простір і завжди чути биття серця самого рідної людини. Так створіть дитині це відчуття без пелюшок, і він з задоволенням сам почне пізнавати навколишній світ, і з цікавістю роздивлятися, чіпати і пробувати на смак все навколо.
  Просто притискайте малюка міцніше, коли укладаєте, частіше обіймайте і беріть на руки. Нехай він відчуває себе захищеним.
 • Спосіб другий: нехай сповивання стає все слабкішим і слабкіше
  З кожним днем ослабляйте і завертайте малюка все слабше і слабше. Поступово, повільно, не поспішаючи. І в кінці шляху просто вкривайте малюка, накривши пелюшкою.
 • Спосіб третій: шукаємо альтернативу
  Ще один спосіб як відучити дитину від сповивання – знайти альтернативу. Закутайте малюка в плед, ковдра, покривало або простирадло. Нехай він відчує звичні відчуття, потім акуратно розслабте полотно.
 • Спосіб четвертий: нам допоможуть сучасні технології
  Зараз придумано і випускається безліч помічників для мами. Це всілякі конверти, распашенка-пелюшка, де верх, як у кофтинки, а низ вільний, у який можна загорнути. Це може допомогти вам з малюком поступово відмовитися від сповивання і носити красиві і затишні костюмчики.
 • Спосіб п’ятий: як капуста
  Деякі мами йдуть на хитрість і загортають малюка після того, як одягне на нього кофточку і штанці або хоча б боді. Таким чином, дитина звикає до одягу і в теж час він все ще в пелюшках. Потім потихеньку розслабляючи і врешті зовсім прибираючи полотно, залишають дитину тільки в одязі.
 • Спосіб шостий: сон на животі
  Багато лікарі рекомендують частіше викладати малюка на живіт. Добре, якщо ваш скарб спить на животі. Такий спосіб робить абсолютно безглуздим пелюшки, тому що виключає можливість тих самих здригувань, які будять і доставляють дискомфорт дитині.

Для чого потрібно відучувати малюка від пелюшок

Пелюшки, які дуже виручають вперше місяця життя маленького чоловічка, з часом стають справжньою проблемою.

 • Це невміння контролювати свої рухи, погана координація. І все з-за того, що дитина тривалий час перебуває загорнутим, а, значить, не вчиться сам володіти своїм тілом.
 • Це зауваження лікарів про те, що малюк недостатньо розвинений. Не вміє вистачати, погано тримає опору і у нього може пропасти кроковий рефлекс. Все це з причини довготривалої скутості.
 • Дитина вже не поміщається в пелюшки. Він виріс, став більше. І якщо в домашніх умовах це питання вирішується, то знайти пелюшку для прогулянок з 8 кілограмовим карапузом, вельми проблематично.

Коли відучувати дитини від сповивання

Дуже важливо правильно вибрати час, коли почати відучувати дитини від пелюшок. Пам’ятайте, що будь-які зміни в житті малюка повинні відбуватися поступово.

Найкраще відучувати дитини від пелюшок спочатку під час неспання, потім, під час денного сну і тільки в самому кінці перестати сповивати на ніч. Не можна різко відмовитися від плівок – це може бути травматичним для карапуза.

Часто малюк сам показує, що він вже готовий до нового етапу в житті і його можна, навіть потрібно одягнути в костюмчик. Дитина активно вивертається з полотна, пхикає і всім своїм виглядом вимагає більше свободи. І якщо мама вважає, що ще рано перестати користуватися пелюшками, то варто прислухатися до потреб свого скарби і дати йому трохи більше свободи.

На думку лікарів, сповивання до 3 місяців абсолютно безпечно і навіть корисно для малюка. Потім варто перейти до часткового загвинчування немовляти, а до півроку і зовсім наряджати чадо в більш зручну для активного життя одяг.

Підіб’ємо підсумки

Найчастіше проблематично відучити малюка від сповивання на ніч або перед сном. І щоб процес відлучення пройшов простіше і безболісніше, поспостерігайте за дитиною. Визначте, що саме заважає дитині спати.

Одним малюкам заважають спати ручки, які мимоволі вскидываются, інші дриґають ніжками і відволікаються від сну. З’ясувавши причину занепокоєння, спробуйте розв’язати її іншим способом. Когось потрібно просто міцно обійняти й пригорнути до себе, комусь допоможуть рукавички чи достатньо буде звичайного одеялка.

Деякі діти і зовсім засипають самостійно просто повертевшись кілька хвилин в ліжечку. Проведіть експеримент. Якщо дитина завошкался — не варто відразу до нього бігти, почекайте, поспостерігайте. Може він просто вирішив поміняти положення тіла на більш зручне. Йому хочеться повернутися на бочок або зовсім лягти на животик.

Пам’ятайте, що пелюшки – це важлива, але далеко не єдина одяг для малюка.

Прислухайтеся і приглядывайтесь до свого малюка. Якщо йому це потрібно, то сповивати. Головне, щоб було зручно саме дитині. Кожен малюк, вже народжуючись, має свої особливості. Хтось вже з першої секунди прагне пізнавати світ і не хоче, щоб його кутали, а кому-то так важливо почуття захищеності, яке дають обійми мами і пелюшки.

Терпіння і ще раз терпіння

Будь-яка зміна в житті дитини має бути плавним і практично непомітним. Деякі діти дуже погано реагують на будь-які нововведення навіть якщо надалі із задоволенням користуються цими нововведеннями. Перші проби можуть викликати бурю негативних емоцій. Просто тому що малюк ще жодного разу цього не робив, не пробував.

Зміни в звичному середовищі викликають спочатку страх, а вже після цього дитина починає розуміти, для чого йому це потрібно. Тому, коли відучаєте дитину від пелюшок, стежте, щоб більше нічого не змінювалося. Режим, місце для сну, їжа, люди. Всі навколо повинне залишатися таким, яким було для малюка завжди.

Залишити коментар