Як відучити дитину від нічних годувань

Одного разу більшість мам замислюються про те, як відучити дитину від нічних годувань. Звичайно, є щасливі мами, чиї дітки добре сплять всю ніч, але зустрічаються вони, в основному, в книгах по вихованню дітей.

Якщо дитина прокидається посеред ночі, то його щось турбує. Коли мама з’ясує причину неспокою і усуне її, малюк буде солодко спати до ранку.

Фізіологічна незрілість дитини

Що ж турбує малюка і заважає йому? Причин може бути декілька:

  • малюк фізично не готовий з довгим проміжки між годівлями;
  • йому некомфортно: в кімнаті дуже жарко, малюк потіє або холодно, може, йому душно або в кімнаті занадто світло;
  • чергування фаз сну дитини: у маленьких дітей переважає поверхневий сон, під час якого легше прокинутися;
  • малюк захворів або у нього болісно ріжуться зубки;
  • дитина недостатньо втомився за день;
  • емоції: дитина перезбуджена.

Педіатри стверджують, що дитині старше 6 місяців не потрібні нічні годування, він повинен спати всю ніч. Іноді категоричність, з якою педіатри роблять такі заяви молодим мамам, що ставить останніх у глухий кут і залишає в невіданні. Я навіть уявляю, як вона схиляється над своїм малюком в ліжечку і тихенько шепоче: «Пам’ятаєш, лікар сказала, що ти повинен спати всю ніч».

Кожна дитина індивідуальна. І мами знають своїх крихіток краще, ніж будь-який лікар. Але як же визначити, що малюк готовий до довгих перерв між прийомами їжі? Досить спостерігати за дитиною і засікати, скільки часу вдень він може витримати без годувань. Слід пам’ятати, що не кожен плач малюка означає, що він страшенно голодний. Можна спробувати відволікти дитину іграшкою або пісенькою. Якщо він не голодний, то швидко переключиться на мамину ініціативу, а ось голодної дитини нічим не заманити.

Малюк спокійно обходиться без їжі 4 години і більше? Швидше за все, він готовий до довгого нічного сну. Але якщо прикорм дитині не введений, то за день він може недоотримати досить калорій для росту і розвитку. Якщо малюк вже трохи знайомий з «дорослою» їжею, перед сном його можна нагодувати трохи більш щільно, ніж зазвичай. Знаменитий доктор Комаровський радить замінити передостаннє годування на більш щільне, щоб не перевантажувати шлунок малюка.

Мамі повинна бути впевнена в тому, що протягом дня малюк отримує достатньо поживних речовин. Досвідчений педіатр допоможе скорегувати денне меню дитини, щоб воно було оптимальним.

Спірний пораду дають мамам деякі педіатри. Коли дитина старше півроку, можна давати йому пляшечку з сумішшю вночі, навіть якщо малюк ще грудної. По-перше, вона більш калорійна, ніж грудне молоко, і, по-друге, при смоктанні з пляшки дитина докладає найменше зусиль, тому втомлюється не так швидко і випиває суміші за обсягом більше, ніж молока. Якщо мама не готова завершувати грудне вигодовування, то цим радою користуватися не варто.

Слід пам’ятати, що заміна грудного молока на адаптовану суміш призведе до зниження вироблення молока у мами. Якщо мама не готова завершувати грудне вигодовування, то таким радою краще не користуватися.

Можна спробувати дати дитині воду замість їжі, можливо він просто хоче пити, або просто покачати на руках. Адже іноді діти прокидаються не тому що вони зголодніли, а тому, що це малюки і їм потрібна ніжна і турботлива мама поруч.

Створюємо комфортні умови в спальні

У приміщенні, в якому спить дитина, повинні бути створені відповідні умови для сну. Там повинно бути досить свіжо і прохолодно. Рекомендована кімнатна температура повинна бути 18-20°С, вологість 50-70%. Але це знову ж рекомендація педіатрів. Мами повинні уважно дивитися на реакцію малюка. Є дітки, які люблять, щоб було тепліше, інші воліє укутати в теплу ковдру в прохолодній кімнаті.

Більшість дітей проводять ночі в одній кімнаті з батьками, деякі навіть проводять ночі в батьківському ліжку. Тому спати з задоволенням повинен не тільки дитина, але й батьки. Відомо, що діти дуже відчуваю настрій мами. І якщо мамі некомфортно, то і малюк буде відчувати занепокоєння. Адже він поки не може усвідомити, що саме її турбує, і реагує на це плачем.

Фізіологія сну немовлят

Після того як малюк заснув, фаза глибокого сну починається приблизно через 20 або 30 хвилин і триває 1 годину.

Під час швидкої фази сон дитини найбільш уразливий для гучних і різких звуків, дитина реагує на світло і температуру в кімнаті. Або просто прокидається, щоб переконатися, що мама з ним поруч і не пішла.

На думку педіатрів, більшість немовлят віком до 1,5–2 років не здатні контролювати свої природні потреби. Мокрі штанці не сприяють довгого сну. Батькам потрібно забезпечити крихітку хорошими підгузками, які йому підходять.

Слід враховувати, що під довгим нічним сном ми маємо на увазі безпробудний сон протягом 6 годин, довше маленькі діти не можуть спати. Тому, якщо ваш малюк спить з півночі до 6 ранку, то не варто хвилюватися, що він погано спить.

Болісне прорізування зубів і погане самопочуття дитини

Часта причина поганого самопочуття маленьких діток і нічних примх – прорізуються зубки. Зараз існують різні засоби, які полегшують життя мами і дитини. Це гелі, краплі, сиропи і свічки, які допоможе підібрати педіатр.

Це час потрібно пережити, бути турботливою, розуміє і терпеливою мамою з малюком, не дратуватися від нічного плачу, адже йому в цей момент боляче, страшно від дивних відчуттів.

Ще один привід для неспокійного сну малюка – хвороба. У цей період дитині потрібна вся мамина турбота і розуміння, які тільки він може отримати. Поки малюк хворий не варто намагатися відучувати малюка від нічних годувань.

Турбувати дитину можуть і гази в животику у нього, навіть якщо вік кольок і газів вже пройшов. Він міг з’їсти що-то газообразующее протягом дня або просто так реагувати на новий продукт прикорму. Як правило, дитина сам відмовиться від запропонованої їжі або води вночі, він буде кричати і вигинатися на руках, поки гази не вийдуть. Коли ж гази вийдуть, малюк заспокоїться і продовжить спати.

Надлишок енергії у малюка

Можливо, малюк недостатньо сильно втомився за день, у нього ще багато сил і енергії.

Можливо, протягом дня він багато часу сидів у колясці, поки мама гуляла з ним або робила покупки в магазині. У підсумку це мама втомилася, а не дитина. Дитина ж тільки почав розважатися.

Щоб цього не сталося, рівномірно розподіляйте час на покупки, прогулянки і активні ігри протягом дня. Чим менше сил залишилося до вечора у дитини, тим простіше укласти його спати. Втомлені за день діти сплять краще.

Нехай протягом дня дитина стрибає, бігає, повзає, грає стільки, скільки йому захочеться. В один момент у нього просто «сяде батарейка» і він буде міцно спати.

Надлишок подій протягом дня

Більшість дорослих не можуть заснути напередодні важливих подій, наприклад, складного іспиту або великого свята, а також відразу після них від надлишку вражень. Нервова система дитини менш стійка до подібних стресів, хоча майбутні події малюків можуть не хвилювати. Цей важливий факт обов’язково потрібно враховувати.

Якщо в цей день приходили гості чи сталося щось, що не входить у звичний рутинний розпорядок дня, малюк може неспокійно спати. Навіть похід в магазин з гучною музикою здатний розбурхати дитини.

Зрозуміло, нікуди не ходити і не запрошувати гостей час від часу не вихід із становища. Просто мама повинна допомогти малюкові розслабитися перед сном. Цьому посприяє тепла ванна і легкий масаж, а також звичні ритуали перед сном. Наприклад, дитина звик засинати, тримаючи маму за руку або під її колискову. Виконання звичних ритуалів налаштують малюка на сон.

Ми розглянули різні причини, чому малюк вимагає нічних годувань. Якщо мама визначить що саме турбує дитину і усуне це, то тривалість безпробудного нічного сну збільшиться. Проте, результат не буде миттєвим, адже звичка прокидатися вночі формувалася не один день і моментально не зникне.

Який би спосіб мама ані вибрала як відучити дитину від нічних годувань, слід пам’ятати, що рано чи пізно всі дітки просто переростають цей період. У будь-якому випадку потрібно набратися терпіння, сил і позитивного настрою на успіх. Більшість батьків потім згадують цей час з посмішкою, адже вони були потрібні і лише вони могли заспокоїти своє улюблене чадо.

Доктор про те, як відучити дитину від годування вночі:

Залишити коментар