Як відрізнити шкіру від штучної шкіри?

Вироби із шкіри завжди користуються попитом, адже вони міцні і зручні у використанні. З розвитком сучасних технологій стала можливою її імітація, але переваги такої підробки, на жаль, закінчуються на зовнішньому схожості з натуральним матеріалом. Знаючи, як відрізнити шкіру від шкірозамінника, ви захистите себе від невдалої покупки.

Нікому не хотілося б купити дорогу одяг, взуття або сумку, яка зовні схожа на шкіряну річ, але рветься швидко, ніби виріб пошитий мало не з паперу. Від такої неприємності можна себе застрахувати. Треба тільки не полінуватися запам’ятати, які прості маніпуляції підтвердять (або спростують), що продавець пропонує дійсно якісний товар, що стоїть своїх грошей.

Шкіра та її «двійники»: знайдіть 7 відмінностей

Отже, щоб не розчаруватися в покупці, розберіться, як відрізнити шкіру від шкірозамінника. Для цього потрібно перевірити їх кілька важливих властивостей.

Запах

Натуральна шкіра має м’який приємний запах, який складно заглушити іншим ароматом і практично неможливо зімітувати за допомогою хімічних речовин. Якщо ви скористаєтеся допомогою нюху для оцінки шкірозамінника, то напевно доведеться зморщити носик від відразливого запаху вінілу, пластику, гуми та інших синтетичних сполук. Так само неприємно пахне пресована шкіра, а екокожа зовсім не має запаху.

Виворіт

Обов’язково потрібно оглянути виворіт виробу. Але іноді потенційні покупці скаржаться, що не знайшли ділянки товару, де можна побачити матеріал із зворотного боку. В такому випадку зверніть увагу на бирку – це зразок шкіри. Виворіт натурального продукту виявиться м’якою, з міздрі, а у матеріалу більш низької якості, в тому числі екошкіра, буде тканинна основа.

Рельєф

Поверхню шкіряного вироби покрита маленькими, але помітними порами і невеличкими зморшками, радує око неяскравим блиском. Результат праць хіміків теж може блищати, але досі і зморщених місць на ньому немає, адже це машинний малюнок, а не природний візерунок.

Еластичність

Зігніть матеріал і відпустіть — якщо він легко піддався вашим зусиллям, а потім швидко відновив колишню форму, без слідів і зморшок, значить, перед вами шкіра. На підробці або еко-імітації після таких дій залишиться невеликий залом або складка. Цей спосіб відмінно допомагає відрізнити шкіру від штучної шкіри на взуття – як правило, після грамотного натискання на туфлі або чоботи вже не виникає питань, їх чого вони зшиті.

Вага

Найчастіше користуються цим прийомом, якщо потрібно з’ясувати, чи якісна чи куртка або сумочка, як це кажуть продавці. З якого б вигляду «справжньої» шкіри не був зроблений товар, він все одно буде важче, ніж такий же виріб з штучного матеріалу. Таким чином, занадто легка шкіряна річ повинна викликати підозри.

Випробування водою

Нанесіть на шкіру трохи води – через кілька секунд рідина вбереться в товщу матеріалу, і його поверхня потемніє. Замінник ніяк не відреагують на промокання. «Водне» випробування – гарантовано правильну відповідь на питання, як відрізнити шкіру від екошкіри: цей матеріал теж не взаємодіє з рідиною.

На замітку. Якщо продавець переконує, що перед вами водонепроникна шкіра, то невдалий експеримент дійсно можна списати на спеціальне просочення. Тому доведеться вдатися до інших методів перевірки.

«Вогненний» тест

Звичайно, не варто сподіватися, що в магазині вам дозволять підпалювати товар. Але, прийшовши додому, можна все ж випробувати покупку вогнем, щоб переконатися в правильності свого вибору. Натуральна шкіра не постраждає від короткочасного контакту з полум’ям, а замінник відразу почне плавитися і неприємно пахнути. Те ж саме станеться з пресованої та еко-шкірою.

Людям, які не впевнені, що зможуть відрізнити шкіру від пресованої шкіри, як слід оглянувши виріб, потрібно освоїти тест на провідність тепла. Якщо ви прикладіть долоню до натурального продукту, він швидко знайде температуру тіла, а в разі пресованої шкіри через кілька хвилин вам захочеться прибрати руку з виробу, тому що їй стане жарко.

Вироби зі шкіри та шкірозамінника можуть бути схожі як дві краплі води. Але ця обставина не повинно вводити в оману людину, яка хоче купити високоякісну річ. Досить запам’ятати кілька основних відмінностей цих матеріалів, і вас не обдурить навіть найхитріший виробник або продавець. Приємного вам шопінгу – без зайвих витрат і розчарувань!

Залишити коментар