Як відрізнити ознаки місячних від кровотечі при вагітності

Відсутність менструального циклу у жінок репродуктивного віку є, в основному, ознакою вагітності. Тим не менш, не винятком є випадки, коли на тлі вагітності можуть виникати кров’янисті виділення. Тому питання про те, як відрізнити місячні від кровотечі при вагітності актуальний у всі часи.

Ознаки ПМС

Кожна жінка має свої, досить індивідуальні симптоми, що попереджають про швидку появу місячних, або супроводжують їх.

До числа найбільш поширених можна віднести наступні:

  • порушення сну;
  • больові відчуття в зоні живота, грудях, попереку;
  • головний біль;
  • депресивний настрій.

Однак, подібні прояви характерні і для перших тижнів вагітності. Тому слід навчитися розуміти свій організм і прислухатися до всіх змін, що відбуваються в ньому. Так, наприклад, якщо раніше менструальний цикл завжди супроводжувався у жінки мігренню або болем у животі, то в період вагітності ці симптоми не будуть турбувати.

Має сенс поспостерігати за змінами температури, яка повинна варіюватися в межах 36,6 – 36,9. В період овуляції відбувається незначне підвищення, через нетривалий час температура приходить в норму. Якщо температура не знижується, а тримається на рівні 36,9 градусів, то можливо, цей факт говорить про вагітність.

Основні відмінності

Кожна жінка добре знає, як проходять місячні саме у неї, наскільки вони рясні, тривалі. Будь-які зміни повинні насторожити даму, особливо в тому випадку, якщо вона планує вагітність.

Кровотеча при вагітності виникає, зазвичай, на першому місяці, через тиждень після зачаття, по датах може збігтися з моментом початку передбачуваних місячних.

Для таких виділень у вагітних характерний буро-коричневий або рожевий колір. Тривалість кровотеч у цьому разі може тривати від кількох годин до двох днів.

Переплутати такі виділення з щомісячними менструаціями дуже складно. У разі імплантаційного кровотечі кров’янистих виділень не буває багато. Вони не можуть бути яскраво-червоного кольору і не містять згустків.

Про наявність загрози викидня, крім необильного кровотечі, можуть повідати наступні симптоми:

  • наявність темно-бурих згустків;
  • виникнення болів в попереку, м’язових судом;
  • може виникнути озноб;
  • кров’янисті виділення виділяють неприємний запах;
  • рясна кровотеча, при якому звичайним кількістю гігієнічних засобів вже не обійтися.

Маючи уявлення про те, як відрізнити ознаки вагітності від ознак місячних, вдасться своєчасно вжити необхідні заходи і зберегти вагітність.

Біль та виділення при вагітності

Місячні і вагітність – поняття абсолютно несумісні. На ранніх термінах вагітності жінка в положенні може зіткнутися з незначними виділеннями. Крім того, майбутня мама може зіткнутися з відчуттям незначного дискомфорту внизу живота і в області попереку, таке зазвичай спостерігається при менструації. Зміни, що відбуваються в організмі, призводять до тягнучим болів, що вважається нормою в період імплантації плодового яйця.

Больовий синдром і місячні у період вагітності є тривожною ознакою. Тому знати про те, як відрізнити біль при вагітності від місячних вкрай важливо.

Подібні прояви можуть свідчити про позаматкової вагітності. У цьому випадку ні в якому разі не можна відкладати звернення до лікаря, особливо, якщо супутніми симптомами є нудота, запаморочення, рясна кровотеча, гострі, переймоподібні болі.

У випадку загрози викидня теж можуть виникати схожі відчуття. Біль переймоподібного характеру з віддачею в область попереку і незначні кров’янисті виділення.

Поява болю, що супроводжується наявністю крові, може вказувати на передчасне відокремлення плаценти. В цьому випадку необхідна негайна медична допомога, так як існує загроза життю і малюка, і самої матусі.

Інформацією про те, як відрізнити місячні від вагітності, безсумнівно, потрібно володіти. Важливо прислухатися до свого здоров’я, відзначати будь-які незначні зміни в стані, щоб своєчасно звернутися за допомогою і уникнути серйозних наслідків.

Залишити коментар