Як відреставрувати стіл: даємо друге життя старим меблям

У більшості випадків, якість сучасних меблів залишає бажати кращого, навіть якщо вона зроблена під замовлення або привезена з-за морів. Вся справа в тому, що раритетні предмети обстановки часто робилися ручним способом, на совість, з використанням натуральних матеріалів і добротної фурнітури.

Нині ж все поставлено на потік, і ставка робиться на швидкість і бюджетність виготовлення, але ніяк не на довговічність і міцність кінцевого виробу. У результаті стає абсолютно недивним бажання людини відреставрувати кухонний, письмовий або журнальний стіл своїми руками, щоб ще багато років успішно і безпроблемно ним користуватися.

Вчимося створювати красу своїми руками

Дати точну відповідь на питання щодо того, як саме відреставрувати кухонний або будь-який інший стіл, просто неможливо, оскільки поради можуть змінюватися залежно від основного матеріалу виробу, його старовини, складності існуючих пошкоджень та інших обставин.

У більшості ж випадків процес оновлення меблів складається з декількох обов’язкових етапів:

  • Усунення застарілого декоративного покриття;
  • Зміцнення або заміни кріплення;
  • Заміни або ремонту всіх сполучних частин;
  • Реставрації самої стільниці та усунення всіх дефектів, якими на поточний момент володіє стіл;
  • Завдання нового декоративного покриття, лакування і сушка.

Тим, хто має намір своїми власними руками оновлювати стару меблювання, можна порадити тільки одне: робіть це поза стінами свого будинку, оскільки процес реставрації супроводжується великою кількістю пилу, шуму, сміття і неприємними хімічними запахами клею і фарб.

Усунення старого покриття

Відреставрувати стіл – це значить змінити його поточний стан, повністю або частково, знявши/відновивши, вирівнявши або истончив його старий декоративний шар. У випадку з самостійним проведенням всіх робіт використовується тільки один реставраційний прийом – повне видалення зіпсованого покриття.

Робиться це декількома шляхами:

  • Шліфувати наждачним різної зернистості, причому, чим вона буде дрібніше, тим кращого результату вдасться досягти. Такий спосіб вельми витратний в плані часу і сил, загрожує появою задирок, дрібних ранок і потертостей шкіри рук;
  • Відреставрувати стародавній стіл можна шляхом використання специфічної пасти, розчинюючої попереднє декоративне покриття. Мінус полягає в тому, що подібне засіб досить дорого коштує;
  • Полірований письмовий або обідній стіл можна позбавити від старого покриття циклею, спеціальними розчинниками і соскабливанием уламком скла.

Зміцнення і заміна кріплення

Оскільки раніше майже кожен дерев’яний гарнітур передбачав присутність дерев’яних шипів, замінюють болти та інший кріплення, їх потрібно перевірити на міцність і поточний стан.

Якщо є хоч мінімальні пошкодження, шипи слід змінити на нові, і не просто вбивати їх в існуючі гнізда, а вклеювати їх туди з використанням столярного синтетичного або клею ПВА. Для надійності, в непомітних оку місцях стиків можна вкручувати саморізи.

Заміна і ремонт всіх сполучних частин

Перед тим як відреставрувати раритетний дерев’яний стіл, обов’язково перевірте обв’язку його стільниці. Як правило, саме вона «розсипається» першої, і потребує повної перебиранні.

З цією метою кухонний або обідній предмет обстановки розуміється, його обв’язка перевіряється на дефекти, вони усуваються, і все збирається воєдино за допомогою клею, шипів або саморізів.

Реставрації самої стільниці

Як тільки з верхньої частини столу буде знято лакофарбовий шар, основу меблів починають шпаклювати (якщо на те є причини), шліфувати ручним або механічним способом. У першому випадку доведеться довго і ретельно орудувати наждачкою, у другому – шліфмашинки. Всі подряпини замазати меблевим воском, зафарбувати йодом або нитрошпаклевкой потрібного відтінку. Аналогічними засобами зашпаровуються всі сколи і тріщини, тоді як для усунення вм’ятин доведеться освоїти техніку нагріву. У цьому випадку на вм’ятину потрібно налити трохи води, накрити це місце ганчірочкою, і кілька разів пройтися по ній гарячою праскою.

Зміна фарбового шару

Перед тим як зберетеся власноруч відреставрувати полірований стіл, виберіть морилку потрібного кольору, яку потім будете наносити спеціальної плоским пензликом, іменованої флейц.

Тільки з її допомогою вдасться домогтися рівних і акуратних мазків, красивого і охайного зовнішнього декоративного шару.

Всі плями потрібно добре зафарбувати, а після висихання морилки покрити поверхню декількома шарами синтетичного, пентафлевого або масляного лаку. На завершення всіх робіт стіл полірується.

Варіантів того, як можна цікаво і незвично відреставрувати стіл лакований або ламінований, існує безліч. Це може бути просто фарбування в новий колір, оздоблення мозаїчної або звичайною плиткою, обклеювання шпалерами або плівкою, що самоклеїться, нанесення малюнка і навіть оббивка тканиною з її подальшим лакуванням. Головне – це врахувати той факт, що нове покриття теж одного разу захочеться змінити, і це повинно відбутися без складнощів і рясного сміття.

В іншому ж залишається просто зібрати меблі в порядку, зворотному до того, як вона розбиралася, протестувати її на міцність і отримати схвалення своїх домочадців.

Залишити коментар