Як відмивати зеленку після вітрянки?

У нашій країні активно практикується використання зеленки. Причому цей яскравий препарат застосовується для знезараження та лікування порізів, ранок, садна, укуси комах і інших пошкоджень шкірного покриву. Але найчастіше про зелений розчин згадують саме у випадку зараження на вітряну віспу. І все б нічого, але після того як захворювання пройде, на тілі, і навіть на волоссі, залишаються плями відповідного кольору.

Зеленка при вітряній віспі: чому саме вона?

Перед тим як ми розкриємо вам секрет того, чим можна відмити зеленку після перенесеної вітрянки, пропонуємо зрозуміти, чому це захворювання прийнято лікувати саме таким «брудним» способом. Адже найцікавіше в тому, що саме ліки не впливає на вірус жодного смертельного впливу. Так чому ж від нього досі не відмовилися ні лікарі, ні батьки?

Відповідь дуже проста: ще дуже багато років тому медиків почав дивувати питання того, як довго дитина, яка хворіє вітрянкою, може служити джерелом зараження? В результаті проведення відповідних досліджень, було встановлено наступне: на п’яту добу після виникнення перших пухирів малюк перестає бути носієм вірусу.

Завдяки цьому, сучасна мама може сама відстежувати перебіг захворювання. Для цього їй потрібно наносити щоранку зеленку на нові бульбашки. В один прекрасний для всіх днів вона виявляє, що на тілі її чада немає свіжих ознак хвороби, і дитина вже не представляє небезпеки для оточуючих.

Виходить, що плями зеленки – це своєрідні індикатори, які допомагають контролювати появу нових ознак вірусу, тоді як жодного цілющого ефекту від них чекати не варто.

Хоча ні, мінімальна користь від ліків є: у разі розчісування пухирів, воно надасть мінімальний антисептичну дію. Знову ж таки, завдяки багаторічній практиці вдалося зрозуміти, що зеленка запобігає перетворенню маленьких прищиків у величезні водянки.

Висновок такий: сенс у застосуванні зеленого розчину все ж є, а, значить, необхідно заздалегідь підготуватися і дізнатися, чим потім відмити зеленку з шкіри своєї дитини після перенесеної вітрянки.

Відмиваємо руки

У шкіри рук є одна особливість – вона не така сприйнятлива, як, скажімо, сідниці або груди, а тому по відношенню до неї можна застосувати досить багато коштів.

Якщо не сильно заморочуватися, то допустимо просто часто мити руки, обов’язково з милом і в теплій воді. Через кілька днів цятки поблідли і повністю зникнуть.

У тій ситуації, коли відмити наслідки вітрянки з рук треба в терміновому порядку, скористайтеся такими порадами:

  • Протріть відмітини ацетоном;
  • Змішайте в рівному співвідношенні свіжий лимонний сік і горілку, і цим розчином періть відмітини;
  • Розітріть зелені цятки медичним спиртом, після чого добре помийте руки дитину з милом.

Що робити з тілом та обличчям?

Вирішити питання того, як відмити зеленку, що залишилася на всьому тілі після вітрянки, можна тільки одним способом – постійними банними процедурами з використанням мила. Дітям, які перенесли вірус, дається 10 днів на повне одужання, а, означає, що у вас цілком достатньо часу на ванно-лазневі процедури.

Рятуємо волосся

Найскладніше повністю прибрати діамантовий розчин саме з волосся, які він в’їдається намертво.

Але і з цієї ситуації є вихід, і не один:

  • Візьміть косметичний вазелін, молочко для демакіяжу або жирний крем для рук, після чого щедро напомажьте локони обраним засобом. Через 20 хвилин шевелюру потрібно буде добре вимити зі звичним шампунем;
  • Аналогічним чином може бути використане будь-яке рослинне масло, будь воно оливковою або соняшниковою;
  • Ще один варіант того, як швидко відмити зеленку з волосся дитини після вітрянки, передбачає використання тієї ж суміші лимонного соку і горілки. Пам’ятайте, що дитячі локони після такої процедури можуть стати ламкими і дуже сухими. Тому або користуйтеся ним у найкритичніших випадках, або після чищення зробіть живильну і зволожуючу маску з натуральних продуктів, здатних відновити волосся.

Як вчинити з речами?

Цілком логічно, що хворому дитині потрібно допомагати дотримувати особисту гігієну, а саме щодня міняти постільну і натільну білизну. В результаті утворюється купа речей, безнадійно забруднені зеленкою. Здавалося б, що можна просто закласти їх у пральну машинку, насипати порошку, відбілювача і кондиціонера, а після просто висушити ідеально чистий текстиль. В реальності все набагато складніше.

Спочатку необхідно замочити всі речі в дуже концентрованому мильному розчині. Для його приготування потрібно натерти один брусок господарського мила, залити його гарячою водою, додати пральний порошок і у всьому цьому замочити білизну на кілька годин. Після всіх цих маніпуляцій зелені плями зникнуть самі собою.

Набагато складніше з тканини виводиться повноцінне пляма діамантового розчину. У даній ситуації може допомогти тільки специфічний і дуже концентрований порошок-плямовивідник.

Зазвичай його пропонують такі мережеві компанії, як Амвей або той же Фаберлік. Знову ж таки, вважати їх панацеєю не варто, оскільки подібні продукти по-різному впливають на вовняні, шовкові, або х/б тканини.

Як бачите, у вітряну віспу та зеленці немає нічого страшного. Перша – обов’язкова дитяча хвороба, яка досить швидко проходить, друга – помічник і шкідник в одній особі.

Але справжня мама і господиня впорається і з тим, і з іншим, особливо з допомогою наших рекомендацій.

Залишити коментар