Як відмити ванну і іншу сантехніку?

Ванна кімната – це місце, де людина здійснює гігієну, а значить, більшість забруднень буде пов’язано з використанням мила та води. Мильний наліт досить важко видалити з поверхні стін, а вже вода, багата домішками заліза, і зовсім залишає на поверхні сантехніки некрасивий жовтий наліт. Як з цим боротися і як відмити ванну?

Нюанси догляду

Звичайно, застарілі плями і бруд очистити важче, ніж свіжі, тому доглядати за кімнатою, допомагає підтримувати чистоту свого тіла, потрібно регулярно. Крім того, необхідно враховувати матеріал, використаний для виготовлення сантехніки, адже ті кошти, які можна застосовувати для чавуну, можуть бути згубними для акрилу.

Сьогодні у продажу можна дістати величезну кількість всіляких засобів, призначених для різного виду робіт і самих різних матеріалів. Якщо ви можете дозволити собі встановити в цій кімнаті сантехніку з натурального або штучного каменю, фаянсу, порцеляни та інших дорогих і примхливих у догляді матеріалів, то краще не експериментувати і здобувати для догляду за ними спеціальні засоби.

Якщо ви думаєте, чим можна відмити акрилову ванну від іржі і нальотів, то тут, як мовиться, можливі варіанти.

У володарів чавунною чаші більший простір для діяльності, так як зіпсувати таке покриття досить важко.

Повернення ванні білизни

Як можна відмити ванну від в’ївся бруду?

Ось кілька перевірених дієвих рецептів:

  • Озброївшись гумовими рукавичками, обробіть всі жовті непривабливі місця соляною кислотою. Через чверть години змийте проточною водою. Можливо почистити поверхню будь-яким вподобаним вам засобом – «Доместосом», «Кометом» або чимось іншим, і повторити процедуру;
  • Застарілий іржу допоможе видалити скипидар. Спочатку поверхню потрібно потерти сіллю, а після обробити губкою, змоченою в скипидарі. На завершення вимити чашу будь-яким миючим засобом і добре промити водою;
  • Повернути ванні білосніжний вигляд можна і таким способом: змішати по 2 ст. л. кальцинованої і харчової соди і обробити поверхню чаші цією сумішшю. Залишити в спокої на деякий час. Тим часом в 50 мл оцту, розмішати 50 г сухого відбілювача і нанести цей розчин на поверхню, не прибираючи першого шару. Залишити на півгодини, а після змити водою.

Як повернути чистоту стін

Чим можна відмити вапняний наліт у ванній? На жаль, забрудненню піддається не тільки сама чаша, але і навколишній простір – стіни, змішувач, підлога, труби і т. д. Власники свого житла нерідко стикаються з грибком і цвіллю, вражаючими шви між керамічною плиткою.

Боротися з цим можна і потрібно, ось кілька способів:

  • В скляну ємність вилийте 100 мл нашатирного спирту і тонкою цівкою додати до нього 50 мл перекису водню. Занурюючи в розчин тканинну серветку, обробляйте забруднені поверхні. Витримавши чверть години, змити гарячою водою;
  • Як ще відмити кахель у ванній від нальоту? Звичайну лимонну кислоту – 15-тиграммовый пакетика розчинити у склянці гарячої води і використовувати для очищення забрудненої плитки. Якщо не шкода чистий лимонний сік, можна взяти його;
  • Роль лимонної кислоти з успіхом виконає гарячий оцет. Для посилення ефекту можна додати до нього трохи солі;
  • Чим можна відмити шви між плиткою у ванній, уражені цвіллю? В одній склянці гарячої води розмішати 2,5 ст. л. соди і 1 ст. л. прального порошку. Озброївшись губкою або щіткою, приступити до миття.

Як повернути до життя акрилову ванну

Чим можна відмити акрилову ванну від жовтизни?

Чищення ванни з такого матеріалу вимагає дотримання деяких правил. Абразиви використовувати не рекомендується, а от кислоти можна. Хоча і тут необхідно діяти обережно, так як сильні хімічні препарати-розчинники можуть пошкодити композиційну поверхню.

Використовуйте окремо оцет, лимонний сік або щавельную кислоту, розведену водою. Пам’ятайте, що такі препарати, як спирт, мурашина кислота, аміак, ацетон і формальдегід можуть бути згубними для поверхні ванни з акрилу.

У будь-якому випадку, вибираючи засіб від в’ївся бруду, жовтизни або іржі, необхідно спочатку протестувати поверхню. Тобто нанести трохи засобу на якийсь невидимий оку дільницю і подивитися на реакцію. Якщо вапняний наліт і інша бруд піде, а поверхня не змінить своєї фактури і кольору, то можна використовувати цей засіб для великої площі.

Кахель у ванній можна мити звичайним милом або засобом для миття посуду, тільки робити це треба регулярно, запобігаючи утворенню старого нальоту та іржі.

Ось і всі рекомендації. Успіхів вам і нехай ваша ванна сяє чистотою!

Залишити коментар