Як відкрити банку без відкривачки: послідовні інструкції

Якщо виникло бажання відкрити банку з консервами або згущеним молоком, а необхідних інструментів під рукою не виявилося, можна скористатися кількома перевіреними способами. Крім того, життєва мудрість стане в нагоді і при відкоиванні скляних банок.

Для цього знадобиться мати при собі один з таких підручних інструментів, як ложка, шеф-ніж або навіть камінь. Розібратися, як відкрити банку без відкривачки, допоможуть кілька простих і перевірених часом порад.

Ножем

Перед початком процедури банку необхідно встановити на рівну поверхню, щоб вона не зісковзувала або не випала з рук в процесі. Краще, якщо це буде стіл висотою по пояс. Щоб зрозуміти, як відкрити жерстяну банку без відкривачки, варто виконати ряд нескладних дій.

Потім необхідно встановити кінчик ножа біля краю жерстяної кришки. Ніж варто тримати у вертикальному положенні. Якщо його нахилити, може нічого не вийти. Потім слід взятися за рукоятку таким чином, щоб пальці випадково не потрапили на лезо.

Переваги способу перед простим «розпилюванням» кришки ножем:

 • вміст консервів не потрапляє стружка;
 • ніж затуплюється набагато менше;
 • в якості робочого інструменту» можна вибрати зубило і будь-який виріб, що нагадує ножа.

Після того як ніж встановлений вертикально над тарою, а лезо знаходиться біля краю кришки, можна приступати до розкриття. Спочатку слід злегка вдарити другою рукою зверху по рукоятці. Це дозволить зробити прокол. Не варто бити з надмірним зусиллям. Щоб ніж відчувався більше, варто бити відкритою долонею.

Тепер необхідно зрушити ножа в бік. Аналогічним чином потрібно виконати інший отвір. Таким чином виконуються прорізи по всій окружності. Тепер можна відкривати тару. У будь-який отвір слід просунути лезо ножа і підчепити кришку. У цей момент краще захищати руки рушником. Завдяки цьому простому способу можна на власному досвіді з’ясувати, як відкрити консервну банку без відкривачки.

Ложкою

Як не дивно, звичайна металева ложка виявляється простим і ефективним засобом для відкриття консервних банок. Кришки виконують з тонкого металу, який запросто можна «протерти» звичайними зворотно-поступальними рухами.

Ложку кладуть черпалом вниз, біля самого краю верхній частині тари. Потім нею потрібно почати протирати кришку в одному місці, як тільки почне з’являтися рідина, або ложка стане «просідати», варто переходити до сусіднього ділянки.Як відкрити банку згущеного молока без відкривачки, не витрачаючи при цьому зайвих зусиль? Скориставшись таким способом, можна швидко отримати доступ до вмісту жерстяної тари.

Шеф-ножем

Як і в попередньому варіанті, банку потрібно встановити на стіл так, щоб її було зручно відкривати. Не варто затискати її між колінами. Якщо ніж зіскочить, він може завдати серйозну травму. П’яту ножа розташовують над внутрішнім краєм банки. Її ставлять біля самого борту.

Алгоритм розкриття наступний:

 1. Притиснути п’яту до вибраного місця. Обережно продавити отвір, не поворухнувши й не надто насідаючи на тару.
 2. Не піддаватися спокусі застосувати гострий край інструменту і розкрити банку простим «розпилюванням». Якщо працювати лише п’ятою, тара не вискочить з рук, а лезо ножа не буде зіпсовано.
 3. Зрушити ніж трохи вперед по краю і виконати новий отвір. Таким же способом виконуються наступні отвори.

Такий спосіб дозволяє швидко і безпечно відкрити консервну банку. Не турбуючись про затупленні ножа і небезпеки вислизання інструменту.

Камінь

Оскільки кришка виконана з тоншого металу, її легко протерти безліччю твердих предметів. Однак одним із найбільш ефективних для відкривання консервів є шорсткий камінь або шматок бетону. Якщо камінь буде гладким, протирати кришку знадобиться набагато довше.

Порядок дій при розтині консервів такий:

 1. Перевернути банку кришкою вниз і почати терти нею об камінь.
 2. Щоб контролювати процес, варто постійно оглядати кришку.
 3. Не варто старатися і терти занадто сильно. Так можна кількома рухами зіпсувати весь вміст жерстяної тари.

Як тільки кришка протреться, її можна буде підчепити ножем і розкрити. Потім її слід відігнути і остаточно відламати.

Ложка підходить для випадків, коли немає ножа.Способів з ложкою,як відкрити скляну банку з варенням без відкривачки, також досить багато. Проте навіть у разі відсутності будь-яких інструментів підходить звичайний шорсткий камінь.Відкриваючи банку, необхідно вкрити руку рушником – щоб випадково не поранитися.

Банку з варенням

Якщо розкрити жерстяну банку досить просто за допомогою кухонного приладдя, то зі скляною тарою доведеться повозитися. Соління і варення маскуються під закручені або кришки закаточні. Способів, як відкрити скляну банку без відкривачки, досить багато.

Якщо кришка закаточна, самий простий і ефективний з них –вдарити по ній зверху ліктем (молотком або качалкою). Краю кришки загнуться, і її легко можна буде зняти навіть руками. Також можна зробити кілька невеликих вм’ятин в кришці простий ложкою. Потім, як тільки краю піднімуться, кришку можна легко зняти рукою в рукавичці або рушник.

Способів, як відкрити скляну банку компоту без відкривачки, досить багато. Проте найбільш ефективний і безпечний – просто натиснути на кришку.

Інший метод стосується откручивающихся кришок:

 • накрити кришку харчовою плівкою;
 • надіти на горлечко банки гумку для грошей;
 • постукати по краях кришки ложкою або ручкою ножа;
 • перевернути банку догори дном і опустити в гарячу воду.

Також можна підставити кришку банки під струмінь гарячої води на півхвилини. Щоб не обпектися при відкритті кришки, варто обернути руку рушником. Як видно, існує 2 варіанти з гарячою водою, як відкрити банку без відкривачки з огірками (варенням, компотом).

Крім того, откручивающуюся кришку легко відкрутити, якщо попередньо пустити в банку повітря. Для цього між краєм кришки потрібно просунути кінчик ножа і потягнути ручку на себе. Як тільки стане зрозуміло, що під кришку потрапив повітря (відбудеться характерний хлопок), можна відкручувати кришку. Після виконаних процедур вона піддасться дуже легко.

Як відкрити банку пива та газованої води

На кришці такої тари зазвичай є спеціальна відкривачка-важіль(ключ). Однак якщо вона зламалася, можна відкрити банку простим натисканням пальця на місце, яке повинно стати шийкою. Способів, як відкрити бляшанку пива без відкривачки, не так вже й багато, головне – не поранитися при виконанні різких рухів.

Напевно кожен, хто хоч раз пробував газовану воду або пиво з банки, стикався з ситуацією, коли шипуча піна різко виривалася з тільки що відкритої тари. Щоб уникнути появи бризок, варто скористатися одним секретом. Якщо трохи постукати по краях банки, великі бульбашки вуглекислого газу кинуться нагору, і після відкриття банки вони швидко вийдуть з банки, не тягнучи за собою рідину.

Поради та рекомендації

Поради, як відкрити загорнену банку без відкривачки, допоможуть кожному. Однак варто дотримуватися основних правил безпеки. Щоб не поранитися, варто дотримуватися кількох простих правил:

 • при зверненні з гострими предметами необхідно обертати руку, що контактує з банкою, рушником;
 • обережність необхідно проявляти і при використанні гарячої води;
 • ніколи при відкриванні банки не варто тримати її між ніг, стискаючи колінами.

Такі поради допоможуть уникнути травм і небезпек. У будь-якому випадку не варто поспішати, добираючись до вмісту банки.

Залишити коментар