Як відчистити каструлі з нержавіючої сталі від нагару?

Нержавіюча сталь є дуже зручним і недорогим матеріалом, що пояснює її популярність і серед професіоналів кулінарного мистецтва, і серед простих споживачів. Однак, навіть незважаючи на те, що матеріал захищений від корозії і іржі, деколи виникає питання, як очистити пригоріла каструлю або сковороду, не пошкодивши покриття. Що потрібно пам’ятати, працюючи з нержавійкою?

Як очистити каструлі від нагару в домашніх умовах?

Навіть самий бюджетний інструмент, виготовлений з нержавіючої сталі, має «вроджену» стійкість до плям, оскільки в його хімічному складі присутній хром. При контакті з повітрям він створює своєрідний «щит», однак якщо посуд була очищена недостатньо добре, на ній залишилася жирова плівка або бруд, контакту з повітрям не буде. Так поступово утворюються в’їдаються плями, а після і нагар від зіткнень брудної поверхні з конфоркою або відкритим вогнем.

Керуйтеся наступними правилами:

  • Не застосовуйте грубих абразивних засобів: це стосується не тільки губки (допускається лише м’яка поролонова), але і чистячих засобів.
  • Нержавіюча сталь – матеріал майже дзеркальна, тому очищати його потрібно не спіральними рухами губки, а втаптывающими. Це запобіжить поява розлучень, особливо від хімічних засобів.
  • Якщо каструля втратила свій блиск, після очищення її протирають скибочками сирої картоплі і обполіскують під струменем холодної води. Після старанно проходяться сухим м’яким рушником, видаляючи всю вологу.

Як очистити каструлі з нержавіючої сталі від нагару зсередини? Найбільш безпечні способи:

  • Харчова сода. «Бабусин засіб», яке залишається ефективним і сьогодні. Найкраще він підходить для розчинення жиру. Досить просто отмокавшую 3-4 год каструлю рясно присипати содою, залишити на 60-90 хв., а потім потерти товстим шматочком тканини або поролоновою губкою.
  • Активоване вугілля. Незаслужено забутий метод. Кілька таблеток потрібно розкришити в порошок, висипати в каструлю на пригорілі ділянки, додати кілька ложок води до консистенції густої пасти. Почекати чверть години, потерти губкою.
  • Кава. Дивно, але він теж непогано справляється зі старими плямами. Спитый міцну каву зливають на губку і протирають цим складом забруднені ділянки.
  • Оцтовий розчин або лимонний сік. Швидко, надійно. Кислота розчиняє будь-нагар і усуває розлучення, отримані у попередньому очищенні. Оцет потрібно змішати з водою в однаковій пропорції, лимонний сік беруть в обсязі 30 мл на 200 мл води. Посуд замочують у цій рідині, чекають півгодини, потім натираємо нагар губкою.

Що стосується очищення каструлі з нержавіючої сталі від нагару зовні, то тут можуть допомогти і описані вище методи, і хімічні засоби з магазину – лише слідкуйте за тим, щоб вони були орієнтовані саме на нержавіючу сталь. Також можна скористатися таким способом:

  • З’єднайте 100 г соди і 100 мл канцелярського клею, залийте 5 л теплої води, перемішайте, щоб речовини розійшлися. Прокип’ятіть каструлю в цій рідині (знадобиться ємність більшого розміру), почистіть губкою.

Професіонали нагадують, що легкість очищення каструль з нержавіючої сталі залежить від регулярності цього процесу і його старанності. Приділіть пару зайвих хвилин до цього процесу, щоб згодом не витрачати по кілька годин на спроби ліквідувати нагар або іржу. Якщо посуд не була залишена надовго брудною, для її очищення буде достатньо м’якої губки і будь-якого миючого засобу. Краще проводити процедуру вручну, без посудомийної машини, після чого відразу видалити вологу сухим рушником.

Залишити коментар