Як відбувається процедура таблеткового аборту?

Слово «аборт» саме по собі звучить страхітливо, адже відразу ж нам представляється лікарняна палата, малоприємні маніпуляції і подальша повна емоційна пригніченість. Однак хірургічний варіант не є єдиним способом позбутися від небажаної вагітності.

Більш сучасний і щадний метод переривання вагітності отримав назву таблетований аборт.

Процедура виконується із застосуванням антигестагенных препаратів, що містять спеціальну речовину, що блокує активність прогестерону. Таким чином, зародкові оболонки відшаровуються від стінок матки.

Додаткові кошти призначаються з метою посилення м’язових скорочень – мускулатура починає активно працювати, що призводить до виведення плідного яйця з порожнини. Іншими словами, механізм таблеткового аборту передбачає штучний викидень.

Що стосується ефективності методу, вона становить в середньому 97%.

Позитивні сторони та протипоказання для медикаментозного аборту

Популярність методу викликана його безсумнівними перевагами, зокрема:

 • спосіб застосовується на ранніх термінах – до 6 тижнів;
 • немає необхідності у хірургічному втручанні;
 • виключені ризики механічного пошкодження статевих органів;
 • виконується без наркозу;
 • метод має найшкідливіші наслідки, в порівнянні з іншими способами.

Що стосується протипоказань до таблетированному методу переривання вагітності, то першим фактором, на який необхідно звернути увагу, є строки. У разі якщо вагітність триває більше 42 днів затримки, тобто більше 6 тижнів, такий термін неприйнятним для таблеткового аборту.

Серед інших протипоказань виділяють:

 • позаматкову вагітність;
 • наявність хронічних або гострих захворювань печінки та нирок;
 • тривале застосування кортикостероїдних засобів;
 • непереносимість міфепристону – діючого компонента антигестагенных препаратів;
 • запальні процеси в статевих органах;
 • гострі форми захворювань травного тракту;
 • анемію тяжкого ступеня;
 • порушення системи гемостазу.

Крім того, з особливою обережністю медикаментозний метод призначається пацієнткам старше 35 років, які мають шкідливі звички, а також при наявності гіпертонічної хвороби. Якщо в момент аборту жінка перебуває у періоді лактації, вона повинна припинити годування груддю на два тижні.

Як робиться процедура таблеткового аборту?

На першому етапі необхідний ретельний огляд досвідченого гінеколога, в результаті чого діагностується вагітність і визначається її строк.

Також вкрай важливо встановити всі сумнівні моменти і з’ясувати протипоказання.

Як правило, на першій зустрічі лікар детально пояснює пацієнтці всі нюанси процедури і дає їй якийсь час на роздуми і прийняття остаточного рішення.

Як тільки пацієнтка зважилася до застосування методу, вона знову відвідує лікаря, де приймає три таблетки препарату, що містить міфепристон. Далі вона повинна знаходитися під постійним наглядом лікаря протягом 2 годин.

Так завершується перший етап, в кінці якого жінку чекають рекомендації щодо наступних кроків, а також подальші призначення. Кров’янисті виділення, що нагадують місячні, також спазми в нижній частині живота є нормальною реакцією на першому етапі проведення таблетованого аборту.

Наступна частина процедури робиться пацієнткою самостійно в домашніх умовах. Це відбувається через 36-48 годин після прийому першої групи препаратів. Тепер жінці доведеться прийняти простагландини – речовини, що стимулюють гладку мускулатуру. Як правило, ці препарати видає доктор. Після прийняття таблетки відбувається виходження плодового яйця з порожнини матки. Процедура вимагає постійного перебування вдома протягом цілого дня.

Цей етап медикаментозного аборту характеризується рясними кров’янистими виділеннями і больовими відчуттями в області живота.

Рясність виділень, а також вираженість болю залежить від особливостей організму кожної окремої жінки. Необхідно виконувати всі вказівки лікаря, а також користуватися тільки тими знеболюючими засобами, які були заздалегідь визначені.

Через три доби після завершення другого етапу процедури пацієнтка повинна з’явитися для контрольного огляду. Також виконується ультразвукове дослідження.

Якщо в межах матки виявлені залишки плодового яйця, подальший сценарій визначається лікарем. Через тиждень проводиться ще один огляд і УЗД, які підтверджують або спростовують успішність процедури.

Залишити коментар