Як вибрати зимову шапку-маску

У морозну погоду, виникає бажання сховатися від холоду не тільки тіло, руки, але й обличчя. Вплив морозу на шкіру обличчя не тільки неприємно, але і може бути небезпечним. Особливо актуальна така захист особам, які віддають перевагу активний і екстремальний спосіб життя.

Для цього є чудовий засіб – маски-балаклави.

Уроки історії, або звідки взялася зимова шапка-маска

Досить згадати будь зарубіжний блокбастер і бійців спецназу, які в однакових масках, під красивими спецефектами штурмують будівлю.

Назва для таких шапок-маски – балаклави.

Сьогодні існує величезна кількість різновидів цих головних уборів, і кожен з них має своє призначення.

У спецназу, балаклави захищають особу від зайвих поглядів, байкери також не мислять свого життя без цього пристосування, які виконують відразу кілька функцій – збереження тепла, запобігання проникнення вітру під шолом, ну і сама лінива – можливість рідше прати внутрішній зміст шолома.

Туристам, які не відкладають похід ні влітку, ні взимку, такі маски допоможуть захиститися від сильного вітру, низьких температур і ультрафіолету на вершині гір.

Сама назва «балаклава» має англійські коріння, і це шапка-маска, що отримала свою назву на честь однойменного міста, в роки Кримської війни. В ті часи, ворогуючі війська на собі оцінили суворість, за кримськими мірками, морозов. Тому англійці оснащували свої війська такими захисними шапками.

У поході не забудьте зимову шапку-маску

У сучасних магазинах, легко заплутатися в абсолютно різних видах головних уборів, які можуть бути використані по-різному. Найпоширеніші і популярні головні убори – балаклави з одним великим овальним вирізом, що дозволяє тримати відкритими тільки очі, ніс і рот. Саме цей тип найкраще підходить для походів, на малих висотах або в лісі. Також це відмінний варіант для катання на лижах або на сноуборді.

Другий за популярністю вид – шапки, закривають практично все обличчя з вирізом тільки для очей, як правило, для більш легкого дихання, є спеціальні отвори, відповідні ніздрів. Такі балаклави підійдуть для високих сходжень в горах, така маска буде необхідна не тільки взимку, але і в інші пори року.

Популярною серед професіоналів буде комбінована маска, що має знімну частину, яка закриває ніс і рот. При хороших погодних умовах, можна зняти знімну частину і звільнити ніс і рот (частини кріпляться на липучках), а в сильний вітер, мороз, маску можна знову зібрати.

Популярні серед міських жителів зимові маски-шарфи, які виконані з флісу. Ці варіанти підійдуть не тільки для міста, але і в зимових походах.

Для додаткового захисту від вітру, отвір для очей може звужуватися.

Один з підвидів таких масок будуть багатофункціональні і комбіновані вироби, комбінування різних матеріалів і особливі техніки шитися дозволяють носити таку балаклаву як шарф, бандану, хустку, маску та ін.

Сучасні технології, бажання комфортного перебування на морозі і активний розвиток екстремальних видів спорту, надихнули дизайнерів на поєднання теплої зимової куртки з маскою.

Це відмінне придбання для лижників, альпіністів, туристів, яких навіть не зупиняє зима. Зазвичай куртка – пухова, дута, для більшого комфорту і тепла, а сама маска йде як капюшон – продовження куртки.

Кращий матеріал для балаклави

Виготовляти подібні шапки-маски можуть і різних матеріалів, для кожного з яких характерні свої плюси і мінуси:

  • натуральні тканини, наприклад, БАВОВНА або шерсть. Такі маски приємні на дотик, не електризуватися. Але вони погано захищають від вітру, отже, не можуть бути використані в сходженнях і зимових походах. Більше рекомендовані мотоциклістам.
  • Фліс – синтетичний матеріал, що відрізняється відмінними теплоізоляційними властивостями. Матеріал швидко сохне, пропускає повітря, але не найкращим чином захищає від вітру, і якщо намокне, не може утримувати тепло.
  • Полартек – синтетичний матеріал, який дещо схожий на фліс. Але цей матеріал краще утримує тепло, навіть коли намокає, і відмінно захищає від вітру.
  • Віндстоппер, або виндблок – високотехнологічний матеріал, це спеціальний, теплоізоляційний фліс, зі спеціальною мембраною. Така технологія робить балаклави непроникними для вітру і вологи. Також може стати захистом від дрібних трав та незначних ударів.

Зимова маска – це тепловий захист, призначена для органів дихання. Саме маски підтримують тепловий баланс організму, знижує теплові втрати через дихання в умовах низької температури.

Незамінними такі маски будуть для осіб з захворюваннями органів дихання – астматики, холодова алергія. Постійне носіння таких масок дозволяють не відчувати різницю температур.

Залишити коментар