Як вибрати велотренажер, бігову доріжку для дому?

У придбанні велотренажера для домашніх тренувань є маса плюсів: всі заняття ви зможете проводити в домашніх умовах, і вам не потрібно буде витрачати час на відвідування спортивних залів, а також переплачувати зайві гроші за тренування.

Крім того, для будинку можна вибрати саме той тренер, який буде повністю відповідати вашим цілям, і на якому вам буде дійсно зручно займатися. Розповімо докладно, як вибрати підходящий велотренажер для дому.

При виборі домашнього спортивного обладнання вам потрібно буде обов’язково розглянути і врахувати деякі важливі параметри і характеристики зручного велотренажера. Давайте розглянемо ці характеристики детально.

Вага конструкції

Один з найважливіших параметрів, підкажуть як правильно вибрати необхідний велотренажер для дому – це облік ваги конструкції.

Чим меншою вона буде володіти вагою, тим легше її буде переміщати, але тренуватися на полегшеної моделі набагато складніше. Крім того, масивні машини здоров’я більш стійкі, а, значить — і більш безпечні.

Визначаючись з вагою, яким буде володіти ваш ідеальний велотренажер, не забудьте врахувати і власну вагу. Він також має значення, тому що певні моделі розраховані під певний вага спортсмена.

Увагу до маховика

Точніше сказати, ви повинні звернути увагу не на сам маховик, а на плавність його руху. Маховик – це диск в конструкції, який надає потрібне для навантажень опір.

Якої можна вибрати велотренажер за цим параметром?

На думку експертів – якісні машини оснащуються маховиками з вагою від 7 кілограм. Тому що тільки при достатньому вазі цього елемента буде виникати потрібне опір для ефективної тренування на спортивному агрегаті. Але яким би важким не був диск деталі, він обов’язково повинен плавно рухатися, тільки при дотриманні цієї умови ваші заняття будуть проходити комфортно.

Навантажувальна система

Можливо, якщо ви раніше відвідували спортивні зали, то звертали увагу на те, що деякі велотренажери видають при занятті жахливий і неприємний шум. Якщо ви не хочете, щоб ваша домашня спортивна машина виробляла такі ж звуки — вибирайте моделі з магнітною або електромагнітної навантажувальної системою. Вони працюють безшумно.

Джерело неприємного шуму може бути не тільки в системі навантажень, але і в корпусі. Який же корпус конструкції буде ідеальним? Професійні спортсмени радять вибирати агрегати з великим або середнім корпусом – при значних розмірах деталь буде в потрібній мірі поглинати звук і сама не відтворювати вібрацій, що створюють шум.

Набір корисних програм

Сучасні машини додатково оснащені різними програмами, що дозволяють не тільки стежити за ступенем навантаження, але і, наприклад, рахувати калорії, які згоріли під час тренування на спортивному агрегаті. Ця функція особливо стати в нагоді тим, хто набуває тренажер з метою схуднення.

Комфорт і додаткове обладнання

При виборі спортивної тренувальної машини ви повинні не забувати про те, що під час тренування вам повинно бути комфортно, користуватися технікою, ви повинні зручно сидіти. Перевірте, чи є на обладнанні можливість індивідуально налаштувати кріплення сидіння і регулювання сідла під ваші параметри – вага, зріст. Якщо ви під час занять хотіли б знати силу навантажень, стежити за показниками пульсу вам варто придивитися до моделей з сенсорами.

Але вибрати краще не агрегат з сенсорами на поручнях, а машину з нагрудними кардиодатчиками, які зручно кріпляться до грудей і не заважають при тренуванні.

Складаємо детальну інструкцію для вдалої покупки домашнього тренажера

Розглянувши всі перераховані вище характеристики і параметри, перед покупкою агрегату відповісти собі на головне питання: для якої мети ви збираєтеся купувати спортивну машину. Цілі можуть бути різними: ефективне схуднення, підтримання себе у спортивній формі, профілактика серцевих патологій та інших хвороб. Зрозуміло, в дорогих моделях є повний набір функцій, які допоможуть досягти всіх описаних цілей відразу, але зазвичай такі моделі коштують шалених сум і не використовуються на всі 100%, тому немає сенсу переплачувати.

Дамо кілька корисних порад по темі:

  • Якщо ваша мета — зміцнити власну серцево-судинну систему і серце, то правильно буде вибрати машину з системою регулювання ступеня навантаження, журналом тренувань, вимірниками пульсу;
  • Хочете просто тримати себе у відмінній формі? Вам підійдуть велотренажери простих моделей з плавним ходом, в яких передбачена магнітна або електромагнітна система гальмування, з оригінальними програмами, які зроблять тренувальний процес по-справжньому захоплюючим;
  • Як правильно вибрати модель велотренажера для схуднення? Варто придивитися до варіантів з більшою ступенем навантаження (важким маховими елементом) та за наявністю спеціальних тренувальних програм.

Також варто задуматися про ергономічності моделі і її габаритах.

Додаткова перевірка в магазині

Уподобавши якусь конкретну різновид спортивного агрегату в магазині, обов’язково перевірте її працездатність на місці. Попросіть консультанта підключити тренажер і попрацюйте на ньому в різних режимах хвилин 10-15.

Не економте надмірно і не купуйте агрегати невідомих виробників. Марка є марка, вона є певною гарантією довговічності і якості апарату.

Уточніть по інструкції до техніки, підійде вам агрегат по вазі. Зверніть увагу на педальні кріплення – вони повинні бути зручними, міцними, м’якими, регулюватися за розміром.

Якщо в ході тренування кріплення будуть натирати вам ноги, на такому тренажері ви не зможете повноцінно займатися.

Якщо у вас є проблеми з хребтом або ви страждаєте від варикозного розширення вен, можна у магазині випробувати варіант горизонтального велотренажера. Тренуватися на такій моделі, можливо лежачи на спині, спина спортсмена упирається в спинку агрегату, а педальная частина розташована на рівні живота.

Бігова доріжка або велотренажер

Це питання обов’язково приходить на розум людині, що збирається облаштувати домашній спортзал.

Бігову доріжку так само відносять до групи кардіотренажерів, і може здатися, що особливої різниці між агрегатами немає, але це не так. Давайте детально розберемося, у чому різниця між машинами і знайдемо відповідь на питання, що краще вибрати для домашнього спортзалу, бігову доріжку або велотренажер.

Головне, що потрібно знати про бігових доріжках – це те, що на них неможливо займатися при наявності травм нижніх кінцівок, а також артриті, а ось на велотренажері ці обставини не є перешкодою для занять.

Доріжка – компактніше, є навіть складні моделі, але з агрегату можна легко впасти, тоді як кріплення на сидінні і в області педалей на тренажері велосипедного типу будуть надійним захистом від падінь.

Істотно поступається велосипедна спортивна машина доріжці у видах навантаження: займаючись на даному агрегаті, ви буде навантажувати переважно м’язи ніг, тоді як при ходьбі і бігу на доріжці будуть працювати також м’язи живота і сідниць.

Вдалого вам придбання та ефективних тренувань!

Залишити коментар