Як вибрати велосипед для міста і бездоріжжя?

Останнім часом все більше людей пересідає з громадського транспорту на велосипед. Цей спосіб пересування має багато переваг – швидко, дешево і зручно. Тому новачків хвилює питання: «Як вибрати велосипед?». Якщо придбати ту модель, можна пошкодувати про своє рішення.

До вибору велосипеда треба ставитися відповідально. В першу чергу, необхідно визначитися, до якої цінової категорії відноситься ваш майбутній «залізний кінь». Віддайте перевагу перевіреним виробникам, які заслужили гарну репутацію. Порівняйте всі схожі моделі, знайдіть у кожній компонент більш високого рівня.

Виберіть розмір

Найпоширеніша помилка, яку роблять початківці велосипедисти – купують транспортний засіб для міста або бездоріжжя не того розміру. Важливо знати, що кожна модель випускається в декількох «ростовиках».

Розібратися, як можна вибрати велосипед по зростанню, допоможе таблиця. Необхідно визначити відстань від осі системи до перетину кінця труби.

Вимірюється вона в дюймах:

 • 14″ – дуже маленький;
 • 16″ – маленький;
 • 18″ – середній;
 • 20″ – вище середнього;
 • 22″ – великий;
 • 24″ – надвеликої.

В залежності від росту, раму необхідно вибирати за такими критеріями:

 • 14″ — 140-150 см;
 • 16″ — 150-165 см;
 • 18″ — 165-178 см;
 • 20″ — 180-190 см;
 • 21″ — 194-203 см;
 • 24″ — 198-210 див.

Рама підбирається індивідуально, потрібно враховувати особливості будови тіла. Для різних типів байків теж існують особливі рекомендації.

Основоположне значення має довжина ніг. Щоб підібрати модель, поставте велосипед між ніг і перевірте, чи можете ви присісти на глибину 7-10 див. Це необхідно для того, щоб у разі аварії або нещасного випадку ви могли зіскочити.

Є гарантія?

Перевірені виробники завжди надають гарантію на раму і комплектуючі. Обов’язково поцікавтеся, чи має торгова точка власну майстерню. Так ви будете знати, як пройшов ваш байк передпродажну підготовку і в разі поломки зможете звернутися до фахівця.

Прослідкуйте, щоб гарантійний талон заповнений правильно, чітко і розбірливо. Продавець обов’язково повинен зробити відмітку про продаж в паспорті.

Коли ви вирішили, який велосипед краще вибрати для міста і бездоріжжя, його повинні перевірити у вашій присутності. Переконайтеся, що гальма і перемикачі працюють справно, немає вісімок на ободах, виключіть несправності.

Любите кататися по горах?

Тоді вам не обійтися без гірського байка. Який краще вибрати велосипед? Вони бувають декількох типів, і щоб вибрати той, який підійде саме вам, подумайте, які завдання стоять перед вашим «залізним конем». Як вибрати гірський велосипед, щоб покупка не виявилася марною?

Найбільш доступні за ціною гірські велосипеди початкового рівня. Вони мають базове обладнання і досить велику вагу. Найчастіше їх виготовляють їх хроммолибдена, сталі або алюмінію.

Байк з передньої амортизаційної вилкою носить назву хардтейл. Це найпопулярніший вид гірських велосипедів, який користується великим попитом. На ньому їздять спортсмени, які займаються крос-кантрі. Такі моделі виготовляють з хроммолибдена, титану, карбону або алюмінію.

Для більш агресивних моделей встановлюють дискові гальма, щоб підвищити ефективність гальмування. Потужність цього механізму більше, ніж ободних гальм. Велосипед має механічний або гідравлічний привід.

Той самий тип, але призначений для більш спокійної та м’якої їзди, називають комфортним хардтейлом. Сідло кріпиться на амортизований підсідельний штир. Є рухливий винос керма, присутній кут нахилу, тому посадка може бути більш прямий. Протектор розвинений не дуже сильно, шина середньої товщини. По асфальтових доріжках він пересувається плавно і безшумно.

Підвищеним комфортом характеризується двопідвіс – полноподвесочная гірська модель. Це можливо завдяки задньому і передньому амортизатору. Ці моделі виготовляють з карбону, алюмінію і, іноді, зі сталі.

Двопідвіс для екстремальної їзди називають фрірайдом. Його відмінність від попереднього типу в тому, що присутній двухкоронная вилка і гідравлічні або дискові гальма. Вага велосипеда великий, виготовляють його з алюмінію.

Вузли та механізми

Разораться у всіх деталях часом досить складно, всі вони виробляються різними торговими марками. Тому необхідно орієнтуватися хоча б в найбільш важливих елементах, не рахуючи рами.

Амортизаційна вилка прийшла на зміну жорстким передніх вилок. Вона є у всіх моделях, крім бюджетних.

Найчастіше досвідчені велосипедисти віддають перевагу пружинно-эластомерному типу. Більш дорогий варіант – пружинно-гідравлічний і повітряний. Хід їх коливається від 2,5 до 7 дюймів, залежно від типу.

Перемикачі бувають передні і задні. За важливістю вони займають друге місце після рами. Передній призначений для того, щоб перекидати ланцюг між трьома передніми зірками. Задній – між 6-9 задніми зірками. Їх ручки розташовані на нулі: права відповідає за задній перемикач, ліва – за передній.

Ручки можуть бути двох типів. «Рэпидфайр» має два важеля. Один використовується для руху ланцюга на менші зірки з великих, а другий – у зворотному порядку. Перемикати можна з допомогою пальців.

«Грипшифт» – це другий тип. Ручки схожі на ті, які встановлюють в мотоциклах, і перемикання здійснюється за допомогою обертання. Відмінність цього типу в тому, що можна змінювати швидкості одним рухом у всьому діапазоні. Які ручки вибрати – особиста справа кожного велосипедиста.

Систему пристрою можна назвати серцем. Вона складається з передніх зірок і шатунів. До систем висувають дві основні вимоги: мала вага і жорсткість. Не менш важлива рама. Ознакою її якості вважають «баттинг» – це процес виготовлення труб, який дозволяє регулювати товщину їх стінок. Вони повинні бути найбільш щільні в тих місцях, які піддаються високому навантаженні. Завдяки цьому способу вага рами істотно знижується.

Жіночі моделі

Вони вже давно перестали бути новинками. Жінки нарівні з чоловіками освоюють не тільки звичайний велосипед, але і екстремальний гірський. Жіночі і чоловічі моделі відрізняються не тільки кольором, але і технічними параметрами.

Як вибрати велосипед для жінки?

Особливості жіночих моделей:

 • Низька рама або скошена труба;
 • Маленький вагу;
 • М’який амортизатор.

При конструюванні враховуються анатомічні здібності жіночого тіла, їх стиль їзди.

Щоб підібрати модель, продумайте, для чого вам потрібен цей транспорт і якими дорогами ви збираєтеся кататися.

Підберіть розмір

Визначитися з «ростовкою» вам допоможе таблиця розмірів. Як правило, він вказується під сидінням і відповідає конкретному зростання дівчата. Дані таблиці можуть трохи відрізнятися у кожного виробника, тому краще уточнювати у продавця і «приміряти» велосипед перед покупкою.

Перевірте, щоб відстань до рами було досить великим – вам повинно бути зручно зістрибувати під час їзди. Посадка теж заслуговує уваги. Якщо кермо далеко і спина дуже напружена, то під час поїздки вібрація буде віддавати в хребет.

Переконайтеся, що сидіння зручне. Якщо воно занадто вузьке або широке, але в цілому модель вас влаштовує, його можна замінити на більш комфортне. Перед покупкою продумайте, які додаткові «потрібності» вам знадобляться: ліхтар, дзвіночок, фляга для води.

І не забудьте про захисній екіпіровці, адже запасні частини для людського тіла поки не продають!

Залишити коментар