Як вибрати турку для кави

Незалежно від того, що з кожним роком асортимент побутової техніки, за допомогою якої в домашніх умовах можна приготувати каву, збільшується, головним інструментом, все ж, залишається турка.

При виборі турки самий важливий параметр, на який звертається увага в першу чергу, звичайно ж матеріал, з якого вона виготовлена.

Матеріал для турків

Матеріалів, використовуваних для виготовлення джезви, на сьогоднішній день чимало. Проте пальма першості належить сріблу, нержавіючої сталі та міді.

Найпопулярнішими є металеві турки. Термін їх служби помітно довше, вони не вимагають особливого догляду. Метал для виготовлення може використовуватися різний. Купуючи турку з алюмінію або нержавіючої сталі потрібно бути готовим до того, що смак кави вийде не дуже хорошим.

Срібна модель коштує недешево і швидше за все стане відмінним прикрасою кухні.

Мідна турка

Мідь — традиційний метал для виготовлення турки. Відрізняється підвищеним показником теплопровідності, поступається в цьому лише сріблу. Це означає, що тепло по всій поверхні посудини буде поширюватися рівномірно, також буде відбуватися і нагрівання напою. Завдяки рівномірному нагріванню вдасться проконтролювати процес і вчасно зняти напій з плити, не давши йому закипіти.

Однак, мідна джезва має і недоліки. Нагріваючись, цей метал виділяє шкідливі речовини, що потрапляють в каву. Тому, віддаючи перевагу турці з міді, слід зупиняти свій вибір на судинах, покритих зсередини спеціальними харчовими металами — олово, мельхіор, срібло.

Мідна турка — найкраща, але коштує таке задоволення недешево.

Алюмінієва турка

В основі такого виробу лежить дешевий алюміній, відрізняється дешевизною і практичністю.

Цей матеріал має непоганий теплопровідністю, але є спірним харчовим металом. Та й виглядають такі моделі не зовсім презентабельно.

Турка з глини

Турка, виконана з такого матеріалу, коштує дуже дешево, але є крихкою. До того ж, глина здатна вбирати в себе запахи, зберігаючи його тривалий час. Тому готувати в такому посуді можна тільки один вид кави. Є і плюси. Глина здатна пропускати кисень, тому при варінні кави збагачується киснем і смак виходить відмінний.

Керамічна турка

Керамічні джезви — та ж сама глина, в яку були додані стабілізатори та добавки. Матеріал такий же крихкий, як глина, але зате менш пористий, що дозволяє займатися приготуванням кави різних сортів, так як запах не вбирається.

Керамічна турка — відмінний варіант для домашнього користування. Стінки судини товсті, що дозволяє довго зберігати тепло. Дуже легко миються, кава в них виходить дуже смачним. Вибирати джезву краще з дерев’яною ручкою.

Нержавіюча сталь

Вироби з нержавіючої сталі — найгірший варіант. Метал володіє низькою теплопровідністю, зварити смачну каву в такій ємності навряд чи вийде.

Таким чином, найкращою джезвою є мідна з мельхиоровым або олов’яним внутрішнім покриттям. Керамічна турка трохи гірше, але все ж прийнятний варіант.

Форма турки

Турка повинна бути обов’язково певної форми — конічна, з вузьким горлечком і розширеним дном. Горлечко в 2-3 рази вже дна. Завдяки розширеному дну вдається отримати стійкість і велику поверхню нагріву. Вузьке горлечко утворює пробку, що з’являється в результаті скупчення на поверхні щільної плівки. Завдяки плівці доступ кисню до напою блокується, що знижує швидкість закипання, так і всі аромати не випаровуються.

Також завдяки конічній формі кавова гуща швидко осідає і відділяється від плівки.

Обсяг джезви

Чим більше обсяг турки, тим нижче якість напою. У зв’язку з цим при виборі джезви слід пам’ятати непорушне правило: чим менше об’єм, тим краще. Стандартна порція кави становить 1 чайну ложку порошку на 75 мл. води. Ідеальним обсягом турки є варіант до 100 мл

При використанні великий джезви кількість порцій, що готуються в ній, повинна бути збільшена. У будь-якому випадку, піднімається пінка повинна закупорити горлечко.

Важливі нюанси при виборі джезви

Визначившись з формою, розміром і матеріалом, необхідно звернути увагу ще на деякі моменти, які є важливими.

  • Товщина дна
  • Чим воно масивніше, тим краще. В цьому випадку нагрів буде відбуватися не швидко, що позитивно позначиться на якості кави.
  • Ручка

Вона не повинна бути металевою, яка здатна швидко нагріватися. Кращими визнані ручки з дерева або мають додаткову ізоляцію.

На кріплення ручки теж слід звернути увагу. Бажано, щоб власник був прикріплений за допомогою болтів, а не приварений.

Оформлення, оздоблення

Від аплікаційних прикрас на турці краще відмовитися. Декоративні елементи дуже швидко прийдуть в непридатність. Та й мити такі моделі важче.

Мідні джезви зазвичай прикрашають штампуванням або гравіюванням, які нанесені на поверхню. Керамічні та глиняні варіанти мають графічні візерунки, що наноситься за спеціальною технологією.

Вибір турки — особиста справа кожного. Орієнтуючись на власний смак, не варто також забувати про розумних правила, які допоможуть зробити вибір оптимально корисним. Тоді процес приготування кави буде радісним, а напій, отриманий в результаті, перевершить усі очікування.

Залишити коментар