Як правильно вибрати тренажерний зал для занять?

Якщо ви плануєте почати вести здоровий і активний спосіб життя або стежити за своєю фігурою і вдосконалювати тіло, то відмінним способом досягти цих цілей стане відвідування спортивного залу. І щоб тренування були безпечними, ефективними і приємними, важливо правильно вибрати заклад. Зі статті ви дізнаєтеся, на що потрібно звертати особливу увагу.

Розташування

Цей критерій вибору дуже важливий, адже напевно ніхто не захоче добиратися до спортзалу через все місто: у багатьох просто немає часу на дорогу. Тому обирайте варіанти, що знаходяться у вашому районі або хоча б в сусідньому, якщо кордон з ним розташовується недалеко.

Якщо вирушати в спортивний зал ви плануєте з дому, то заклад повинен знаходитися недалеко від нього. Якщо ви будете тренуватися після роботи, то вибирайте місце, що знаходиться поруч з офісом.

Ідеальний варіант – крокова доступність. Погодьтеся, приємно, зручно і корисно прогулюватися до місця призначення пішки: перед тренуванням ви разогреетесь, а після неї закріпіть результат. Якщо в окрузі спортивних залів немає, то виберіть той, до якого можна буде доїхати швидко і за можливість без пробок.

Аналізуємо приміщення

Якщо ви не знаєте, як правильно вибрати тренажерний зал, то уважно вивчіть саме приміщення. І при його оцінці приділяйте увагу наступним моментам:

 1. Вентиляція. Цей чинник дуже важливий, адже відсутність свіжого повітря і доступу кисню здатне зробити заняття вкрай дискомфортними і навіть шкідливими. Вентиляцію забезпечують відкриваються (в тому числі в режимі провітрювання вікна, а також витяжки, розташовані по периметру приміщення. Оцініть і свої відчуття: якщо без верхнього одягу в залі свіжо, це відмінно. Якщо ж у спортивній формі жарко ще до тренування, це погано. Насторожити повинен спертий запах, хоча все ж у приміщенні може трохи пахнути потом і матеріалами, з яких виготовлені нові недавно встановлені тренажери.
 2. Площа і вільний простір. Якщо місця в залі вкрай мало, і простору між тренажерами невеликі, то займатися буде некомфортно декому неприємно близьке знаходження сторонніх людей.
 3. Оснащення. Воно дуже важливо, і в залі обов’язково повинні бути присутнім основні найзатребуваніші тренажери, а також використовується для тренувань спортивний інвентар: штанги, гантелі, скакалки, еспандери. Причому важливо не тільки оснащення, але і розміщення всіх елементів. Ідеально, якщо вони розподілені по зонах: так буде легше орієнтуватися і займатися. Важливо і стан тренажерів: якщо вони старі і тим більше несправні, тренуватися на них просто небезпечно.
 4. Чистота в залі. Хоча на заняття безпосередньо вона не впливає, але дихати пилом і ходити по брудному підлозі вкрай неприємно. У залі повинен бути присутнім відповідає за регулярне прибирання співробітник, підтримує чистоту всіх поверхонь і тренажерів.
 5. Роздягальні. Їх наявність обов’язкова, причому повинні бути окремі приміщення для чоловіків і жінок. Відмінно, якщо в роздягальнях є душ і закриваються на ключ шафки, в яких можна без страху залишати речі.

Відвідуваність і завантаженість залу

Щоб не стояти в черзі біля тренажерів, перевірте, наскільки завантажений зал, яке кількість відвідувачів. Для цього прийдіть в години, які ви плануєте займатися, і подивіться на найбільш популярні зони. Якщо вони зайняті, а поруч стоять очікують займаються, то вам навряд чи вдасться продуктивно і комфортно тренуватися.

Години пік у більшості тренажерних залів припадають на вечір, а саме період з 18:00 до 22:00. У цей час багато працюють люди, які вирішили зайнятися собою, відправляються на тренування після роботи. Якщо ви належите до цієї категорії відвідувачів, то краще вибрати великий зал з значною кількістю тренажерів.

Як проходять тренування

Обов’язково з’ясуйте, як проводяться тренування. Наприклад, досвідченому спортсмену наставники не потрібні: він сам знайде потрібні тренажери і зможе правильно на них займатися. А ось молодої недосвідченої дівчині обов’язково знадобиться тренер, який покаже, як використовувати обладнання і грамотно виконувати вправи.

Тренер повинен мати належний зовнішній вигляд: бути одягненим у спортивну форму, носити бейдж з ім’ям і посадою, володіти певними фізичними даними. Клієнт має право попросити у нього документи, що підтверджують кваліфікацію: диплом про закінчення профільного навчального закладу, сертифікат про проходження курсів.

Якщо на один величезний зал єдиний тренер, навряд чи вам вдасться зловити його і розпитати. В ідеалі на перший час краще найняти індивідуального наставника, який буде приділяти увагу виключно вам. Потім, коли ви освоїте ази, від його послуг можна відмовитися.

Додаткові послуги

З’ясуйте, які додаткові послуги в спортивному залі виявляються. Це можуть бути:

 1. Басейн. Приємно і корисно поплавати і розслабитися після інтенсивного тренування.
 2. Солярій дозволить отримати гарну засмагу в будь-який час року.
 3. СПА-процедури посилять ефект тренувань і допоможуть швидше скорегувати фігуру і знайти красу.
 4. Заняття боротьбою, пілатесом, фітнесом або іншими напрямками. Вони можуть бути груповими або індивідуальними.
 5. Масаж корисний і ефективний: перед тренуванням процедура дозволить підготувати і розігріти м’язи, а після заняття забезпечить максимальний ефект і розслаблення.
 6. Сауна теж корисна і сприяє зниженню ваги.
 7. Продаж спортивних добавок. Така послуга сподобається професійним спортсменам або бодібілдерам.
 8. Консультації дієтолога допоможуть налагодити харчування, адже воно не менш важливо, ніж фізична активність.

Вартість

Звичайно, важливу роль відіграє і вартість занять, адже не хочеться витрачати на тренування левову частку свого бюджету. Вигідніше придбати місячний абонемент, якщо ж брати його на півроку або рік, то ви непогано заощадите. Причому деякі абонементи оформляються без обмежень частоти і тривалості відвідувань, так що тренуватися можна практично скільки завгодно.

Корисні рекомендації

Наостанок поради тим, хто ще не визначився з вибором спортивного залу:

 • З’ясуйте, чи є в спортивному залі медик. Його наявність – величезний плюс, адже новачкові після інтенсивного тренування може стати погано, і тоді буде потрібна допомога лікаря.
 • Подивіться, чи є в залі кулери з водою. Якщо так, то вам не доведеться носити воду з собою.
 • Не варто ставити на перше місце престижність залу. Так, можливо, його відвідують заможні або відомі люди, але це зовсім не говорить про те, що заклад дійсно гідно поваги. Модно – не значить добре.
 • Звертайте увагу і на не найбільш важливі моменти: контингент, інтер’єр та оформлення залу, ввічливість персоналу.
 • З’ясуйте, пропонується безкоштовне пробне заняття. Якщо так, ви зможете оцінити спортзал зсередини і зрозуміти, чи подобається вам тут.

Вибравши підходящий тренажерний зал, ви зможете займатися спортом продуктивно, комфортно і безпечно! І тепер ви знаєте всі важливі критерії вибору такого закладу.

Залишити коментар