Як вибрати тонометр?

У житті кожного з нас незмінно настає момент, коли доводиться знайомитися з такими діагнозами, як підвищений або знижений тиск. На жаль, торкнутися вони можуть як літньої людини, так і дитини, багатого і бідного, спортсмена і відчайдушного ледаря. Як тільки лікар підтверджує побоювання щодо того, що тепер доведеться постійно відстежувати тиск крові в артеріях, стає зрозуміло: життя вже не буде такою, як колись, і в ній з’явиться ще один незмінний супутник – тонометр.

Від його справності і правдивості часом залежить людське життя, а це значить, що правильно обраний прилад – запорука здоров’я і довголіття вас і ваших близьких.

Відвідавши аптеку з метою придбання подібного пристосування, починаєш розуміти, наскільки широкий їх асортимент, різна цінова категорія і несхожий принцип роботи. Який вибрати тонометр для використання у себе вдома, щоб не пошкодувати про покупку, швидко навчитися нею користуватися і не міняти на нову в найближчому майбутньому?

Пропонуємо докладний опис найпопулярніших модифікацій, серед яких обов’язково знайдеться прилад для мешканців вашого будинку.

Для самостійного користування

У тому випадку, коли тиск доведеться постійно вимірювати поодинці, є сенс вивчити асортиментний ряд автоматичних тонометрів. Вам доведеться тільки своїми руками нагнати повітря в манжету, натиснути на приладі кнопку «старт», і почекати, поки на електронному табло висвітиться результат процедури. Варто зауважити, що прилад придатний не тільки для вимірювання тиску, але і для встановлення частоти пульсу.

З особливих «прийме», на яких ґрунтується остаточний вибір тонометрів напів — і повністю автоматичних, потрібно виділити такі:

 • вони елементарні в експлуатації;
 • пристрій пристосування повністю виключає надмірне або повторне нагнітання повітря в манжету;
 • тиск в манжеті розподіляється рівномірно;
 • в удосконалених моделях є функція запам’ятовування останніх даних;
 • людина не може вплинути на результати самостійного дослідження.

З негативних моментів можна виділити два:

 • Висока вартість приладу часто стає відчутною перешкодою для пенсіонерів або безробітних;
 • Згідно з відгуками користувачів, автоматичні тонометри нерідко «брешуть». Як кажуть лікарі і самі виробники, машини помиляються не рідше людей, але в основному похибки трапляються із-за неправильної експлуатації пристосувань.

Тонометри ручного принципу дії

Механічний прилад вважається товаром масового використання, мають прийнятну вартість, звичний зовнішній вигляд і спосіб застосування.

Всі пристрій — це груша, стетоскоп і манжетка, які легко збираються воєдино, і точно так само розбираються для зберігання і транспортування. Оскільки подібні пристосування відрізняються лише нюансами, бажаними виробникам, то питання того, який конкретно вибрати механічний тонометр можна вважати не зовсім важливим. Зрозуміло, що краще купити товар відомої торгової марки, у якого буде гарантійний строк і маса позитивних відгуків.

Але, як і у випадку з усіма іншими промисловими виробами, ризик браку і інших неприємних моментів виключати не можна. Набагато краще і важливіше буде ознайомитися з тим, що вам, як кінцевому користувачеві, дасть вибір тонометра ручного принципу дії.

До його плюсів можна віднести довговічність і надійність, тоді як недосвідченому користувачеві варто приготуватися до таких «сюрпризів»:

 • Робити вимірювання повинен досвідчений чоловік, а ще краще, якщо у нього буде медичну освіту;
 • Літнім людям тонометр здасться некомфортним в застосуванні;
 • Оскільки в процесі особистого вимірювання тиску будуть приймати участь обидві руки, то отримані результати не можна вважати точними;
 • Якщо є потреба дуже часто міряти ПЕКЛО, то прилад не впорається з повноцінною передачею серцевих тонів;
 • Механічні пристосування важко використовувати в екстрених ситуаціях, коли на вимірювання тиску їсть всього кілька секунд.

Монітор тиску цілодобового дії

Тим, у кого артеріальний тиск скаче безперервно, можна порекомендувати ДМАТ – добовий монітори артеріального тиску.

Вони здатні контролювати тиск крові в артеріях цілодобово, фіксувати показання з заданим інтервалом, запам’ятовувати їх, або виводити на електронний дисплей.

Подібні пристрої зручні тим, що манжета тонометра накачується автоматично, є звукові сигнали закінчення і початку чергового вимірювання, і є можливість попутно вказувати актуальне психофізичний стан.

Тонометр на зап’ястя

Прилад, що фіксується не на плечі, а на зап’ясті – це ще один сучасний відповідь на те, який саме тонометр вибрати.

Його основні переваги полягають у наступному:

 • немає потреби підбирати обхват манжети;
 • ним можуть користуватися люди з хворими суглобами або судинами;
 • вимірювання відбувається в гранично стислі терміни;
 • ПЕКЛО стає відомим в будь-якому місці і ситуації;
 • стильний зовнішній вигляд, який викликає асоціації з дорогими наручним годинником.

З негативних моментів варто сказати про досить високої вартості, яка не дозволяє пенсіонерам або незаможним вибрати такий прилад, а також і те, що їм небажано користуватися після 50 років. Вважається, що в такому віці судини стають малоэластичными, і не дають точно зафіксувати тиск.

Правила вимірювання тиску

Якщо вірити відгукам, ідеального тонометра не існує. Лікарі наполягають на тому, що міряти тиск – це тільки їхня прерогатива, і домашніх умовах неможливо отримати точні результати. Насправді це реально, але тільки при дотриманні визначеної послідовності всієї процедури. Наприклад, людині потрібно сісти, спокійно посидіти 15 хвилин, не схрещувати ноги і розташувати руку на рівні серця.

Манжета повинна бути зафіксована щільно, але не в обтяжку, говорити або пересуватися в момент вимірювання категорично заборонено. І ще: за годину до маніпуляції треба припинити їсти, палити і споживати напої з кофеїном. В ідеалі, міряти тиск потрібно три рази поспіль, і обчислювати середнє значення отриманих підсумків.

Як бачите, весь величезний асортимент тонометрів можна розподілити за чотирма основними групами.

Потім залишиться тільки визначитися з тим, прилад якої цінової категорії вибрати, його виробником і додатковими функціями у вигляді підсвічування, голосових сповіщень та інше.

Будьте здорові!

Залишити коментар