Як вибрати подушку для сну

Здоровий сон – важлива складова гарного самопочуття, енергійності та ефективної працездатності. Тому так важливо створити собі всі необхідні умови, щоб у нічний період повноцінно відпочивати і дати можливість організму відновитися. Матрац і подушка – два важливих елементи, від яких безпосередньо залежить якість сну. Часто виявляється, що вибрати подушку складніше, ніж інші складові ліжку.

Щоб придбати зручний і гарну подушку, важливо розуміти, якими характеристиками він повинен володіти, і порівняти між собою різні варіанти. На сьогоднішній день різноманіття наповнювачів для подушок дозволяє вибрати оптимальний варіант під будь-які потреби та побажання. Вона може бути з природних компонентів натуральної або штучної, що позначиться на її вартість та термін її експлуатації.

Наповнювачі для подушок

Завдяки сучасному різноманіття наповнювачів для подушок, буває складно вибрати найбільш підходящий варіант. Щоб прийняти правильне і оптимальне рішення, варто розібратися в особливостях кожного матеріалу, порівняти плюси і мінуси кожного з них. Тоді подушка прослужить довго і подарує багато годин спокійного глибокого сну.

Серед натуральних наповнювачів найчастіше використовують пух та пір’я птахів, бамбукове волокно, кінський волос, вовну деяких тварин, лушпиння гречки та інші.

Штучні наповнювачі найчастіше представлені силіконовими волокнами, кульками холлофайбера або комфореля, синтепоном.

Докладне порівняння кожного з них дасть змогу визначити найкращий варіант для себе.

Пір’я і пух птахів

Цей натуральний наповнювач є одним з найдавніших і найпоширеніших варіантів, який використовується в подушках. Пір’я і пух коштують відносно недорого, тому багато людей віддають перевагу саме їх. Співвідношення пір’я і пуху всередині може бути різне, більш якісними вважаються подушки, в яких переважає качиний або гусячий пух.

Серед плюсів натурального наповнювача можна назвати:

  • пропускає повітря;
  • зберігає тепло;
  • добре тримає форму подушки;
  • невисока вартість.

Співвідношення пуху і пір’я впливає на жорсткість подушки, чим більше першого – тим м’якше і легше вона буде. Але при цьому вони мають декілька істотних мінусів. По-перше, їх потрібно регулярно чистити і перебирати, оновлюючи наповнювач, оскільки в пір’ї швидко заводяться кліщі, грибок та інші шкідливі мікроорганізми. По-друге, такі подушки протипоказані алергікам. Крім того, строк їх експлуатації, як правило, не перевищує 5-6 років, після чого вони потребують заміни.

Лушпиння гречки

Останнім часом для наповнення подушок все частіше використовують гречане лушпиння. Вона екологічно чиста і безпечна, легко піддається корекції під формою голови і шиї, тому в якійсь мірі вважається натуральної ортопедичною подушкою. Лушпиння гречки добре пропускає повітря, зберігає тепло і забезпечує комфорт. Хоча перший час доведеться звикнути до постійного шелестіння всередині тканини.

Ще одним мінусом гречаного наповнення можна назвати недовговічний термін експлуатації. Через 3-4 роки гречана лузга перетворюється в пил, використання такої подушки стає некомфортним.

Верблюжа або овеча шерсть

Шерсть тварин вважається екологічно чистим і зручним наповнювачем, і, незважаючи на поширену думку, комфортна, як взимку, так і влітку.

Вона не накопичує пил, влагонепроницаема і гігроскопічна, тому часто використовується як наповнювач. Тим більше що термін придатності її набагато вище, ніж багатьох інших натуральних матеріалів.

Серед мінусів подушок з натуральної вовни можна назвати необхідність регулярної хімічної чистки, адже в домашніх умовах її проблематично випрати і висушити, а також протипоказання для алергіків.

Синтепон

Серед штучних наповнювачів найбільшою популярністю користується синтепон, оскільки він зручний і недорогий. Структура синтепону володіє м’якими властивостями, відсутністю запаху і здатністю накопичувати запахи, а також довговічністю. Подушку з таким наповненням можна прати в домашніх умовах.

Холлофайбер

Ще один популярний і зручний матеріал для наповнення – кульки-холлофайбер. У складі цього штучного матеріалу 100% поліестер, просочений силіконом. Цей легкий і нетоксичний матеріал є оптимальною заміною натурального пуху, не пахне і не вбирає запахи, легко чиститься в домашніх умовах.

Існують і інші варіанти наповнення подушок, кожен з яких має як плюси, так і мінуси. Важливо визначитися, які характеристики є найбільш принциповими у кожному конкретному випадку, тоді вибір буде свідомим і правильним.

Важливі параметри

Визначившись з матеріалом наповнення, варто врахувати також інші фактори, які впливатимуть на вибір підходящої подушки.

Серед таких характеристик можна назвати:

  • зручний розмір – більшість людей вважає за краще спати на прямокутнику 50х70 см, хоча деякі все ще вибирають 70х70см;
  • м’якість або твердість – вибирається індивідуально в залежності від побажань та зручності кожної людини;
  • можливість домашнього прання, інакше доведеться регулярно користуватися послугами професіоналів;
  • якісна наволочка – шви повинні бути щільними і акуратними, матеріал не витиратися і не скочуватися;
  • довго тримає форму і не збивається в щільний клубок.

Не всі ці параметри можна визначити при покупці і зрозуміти заздалегідь, однак найчастіше саме наповнювач впливає на те, як подушка буде експлуатуватися і наскільки довго прослужить. Важливо купувати її в надійному місці, магазині білизни і аксесуарів для сну, щоб написаним на етикетці складу можна було вірити. Тоді вибір буде правильним і принесе тільки задоволення, а якість сну забезпечить повноцінний відпочинок.

Залишити коментар