Як вибрати оригінальний і корисний подарунок на новосілля?

Новосілля – досить рідкісна подія в житті будь-якої сім’ї. Тому новосели намагаються відзначити його весело та пишно, влаштовують свято, запрошують гостей. У культурі багатьох народів існує звичай дарувати на новосілля подарунки. Особливо популярний він у нашій країні, де прийти на новосілля з порожніми руками вважається поганим тоном. Що подарувати на новосілля? Як вибрати корисний і оригінальний подарунок друзям, родичам, колегам? Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Вибір подарунка: основні моменти

При виборі подарунка на новосілля слід орієнтуватися в першу чергу на те, кому ви його піднесете. Хто новосели? Молодята або літня подружня пара? Багатодітна сім’я або одинока подруга? Сусіди, поруч з якими ви прожили багато років, або колега по роботі, з якою ви ледве знайомі? Який у них будинок? Особистість новоселів відіграє головну роль при виборі.

Але незалежно від того, кому призначений подарунок, він повинен володіти наступними якостями:

  1. Корисність. Купівля житла і його ремонт завжди пов’язані з великими матеріальними витратами.
    Тому новоселів більше обрадує корисна в господарстві річ, яку вони не змогли придбати самі. Це в першу чергу відноситься до побутових приладах і посуді;
  2. Практичність. Річ має бути простий у використанні і зручною. Не варто дарувати швейну машинку подрузі, що не вміє шити. Це правило відноситься і до великогабаритним подарунків: меблів, великим ваз, скульптур, яким в маленькій квартирі просто не знайдеться місця;
  3. Доречність. На новосілля не дарують так звані «інтимні» подарунки: нижня білизна, засоби гігієни, парфуми, прикраси. Якщо ви робите презент сімейним людям, то варто вибрати такий, яким зможуть користуватися всі у сім’ї, включаючи дітей. Доречною повинна бути і вартість даріння. Воно не повинно бути занадто дешевим. Все-таки подія важлива і рідкісне. Однак дуже дорогу річ варто купувати тільки близьким родичам і друзям. Колеги чи сусіди, не маючи можливості разі подарувати вам такий же, будуть відчувати себе ніяково;
  4. Оригінальність. Незважаючи на те, що ваш дар повинен бути корисним і практичним оригінальність йому не завадить. Адже кожен одержувач подарунків сподівається – йому подарують те, що він сам собі не купить. Якщо ви вибрали річ повсякденного використання: побутову техніку, посуд, текстиль, то бажано, щоб вона відрізнялася стильним дизайном або рідким матеріалом, з якого виконана. При виборі враховуйте характер, захоплення і смаки новоселів.

Подарунок для молодят

Молодята, мабуть, самі вдячні одержувачі подарунків. Для облаштування нового житла їм треба практично все: посуд, побутові прилади, меблі, домашній текстиль, можливо, телевізор або домашній кінотеатр.

Молода сім’я на новосілля буде рада отримати такий подарунок, як супутникова антена або підключення до мережі інтернет.

Вибираючи подарунок молодій сім’ї, згадайте одну важливу деталь: що дарували парі на весілля? Постарайтеся не повторюватися. Зупинивши вибір на побутових приладах, віддайте перевагу тим, якими зможуть користуватися і чоловік, і дружина.

Звичайно, перфоратор вкрай корисна в господарстві річ, але навряд чи він стане подарунком для молодої господині.

Доречні будуть речі, які служать для того, щоб прикрасити будинок: світильники, елегантний текстиль, оригінальні годинник. Якщо молодята захоплюються кімнатним квітникарством, сміливо даруєте молодій сім’ї рідкісне кімнатна рослина. Можна подарувати сувенірний барометр або домашню метеостанцію, для того, щоб молодята завжди могли стежити за погодою в домі».

Що подарувати друзям

Вибираючи, що подарувати друзям на новосілля, попередньо дізнайтеся, чого не вистачає в їхньому будинку.

Можливо, це посуд або побутова техніка? А може бути, вони давно мріяли придбати в будинок акваріум. Можна подарувати спеціально виготовлений великий сімейний портрет або камін, біля якого буде збиратися вся родина.

Друзів на новосілля варто дарувати набори келихів для вина, мангал, садові меблі, речі, що приносять затишок у будинок. Всі ці предмети знадобляться, коли ви знову прийдете в гості і нагадають про гамірливому та веселому новосілля, яке ви відсвяткували разом. Можливо, найкращим подарунком для самотнього друга або подруги стане домашнє тварина.

Тим більше існує стара традиція першої запускати в будинок кішку. Вибираючи живий подарунок, обов’язково уточніть бажання новосела.

Подарунки для колег

Вибираючи подарунок на новосілля для колег, ми прагнемо, щоб він коштував недорого і виглядав оригінально. Погодьтеся, що складно радіти, приймаючи в дар четверту однотипну вазу або десяту рамку для фотографій.

Уявіть, як вони «прикрасять» будинок. Самі вази, рамки для фото дуже гарні. Однак постарайтеся, щоб ваші дари були не схожі на подарунки решти колег. І тут можуть виручити магазини виробів ручної роботи, де за доступними цінами можна придбати гідний подарунок.

Недорогим і оригінальним подарунком може стати щось, зроблене своїми руками: в’язана серветка, ключниця, чайна лялька, ляльки-обереги. Виконані з любов’ю, вони будуть охороняти будинок.

Ще одна чудова ідея для колег – купити дорогу і потрібну новоселам річ у складчину. Обов’язково додайте до неї зроблену власноруч листівку з побажаннями довгого і щасливого життя в новому будинку.

Варіантів, що подарувати на новосілля безліч. Який з них вибрати – вирішувати вам. Головне, щоб дар був «від душі» і приніс радість в дім.

Залишити коментар