Як вибрати наручні та інтер’єрні годинники

Для багатьох сучасних людей наручні та домашні годинник перестали бути необхідністю. Їх з успіхом замінили стільникові телефони та інші розумні гаджети. Тепер на запитання перехожого: «котра година?», не підкидають руку особливим рухом, щоб подивитися на циферблат, а опускають в кишеню, щоб дістати мобільний телефон. Наручний годинник стали більшою мірою статусною річчю. Їх наявність та якість говорить про суспільне становище свого господаря.

Так і кімнатні годинники і будильники більше нагадують диво електронної техніки, ніж старі добрі предмети побуту.

Які бувають види годинників

Розвиток техніки зробила крок дуже далеко. Годинник з зозулею, які треба було заводити кожен раз в певний час, зустрінеш хіба що в антикварному магазині або у колекціонерів. Ну а сонячні можна випадково побачити тільки в музеї.

 

Ритм життя змінився і людям ніколи згадувати про обов’язкове заводі механізму або высчитывании часу за спеціальним пристрою. Адже простіше просто поміняти батарейку або звірити час з інтернетом.

Але все ж чимало людей в силу звички або статусності все-таки користуються цими механізмами.

Годинник складний механізм. Залежно від джерела енергії вони діляться на механічні і кварцові. В останні десятиліття цей ряд поповнили ще і електронні годинники. Хоча, за великим рахунком, назвати електронний пристрій годинами можна лише з натяжкою. Скоріше це прилад для визначення часу. На них немає стрілок і обов’язкового для годин маятника, який є їхньою відмітною рисою.

Які годинники вибрати для будинку

Ринок предметів інтер’єру дозволяє задовольнити потреби населення з будь-якими ідеями і вимогами. Слідуючи тенденціям моди годинникових справ майстри виробляють не тільки складні і точні механізми, але і надають їм гідні естетичні властивості.

Вибираючи годинник для дому, в першу чергу слід звернути увагу на те, як вони будуть відповідати інтер’єру приміщення. Великі підлогові і настінні годинники підійдуть для великих світлих кімнат, оформлених під старовину.

Велика різноманітність настінних варіантів в будь-якому стилі дозволить підібрати агрегат у відповідності з кольором оформлення кімнати, стилем і естетичними потребами власника. Варіанти для дитячих кімнат відрізняються величезною різноманітністю. Можна знайти годинник із зображенням будь-якого казкового героя.

Вибрати наручні годинники

Наручний годинник служать більше прикрасою й показником статусу. Суворі, в корпусі з дорогоцінних матеріалів, абсолютно не потрібні в повсякденному житті. Підбирають цей аксесуар до іміджу.

«Точний, як швейцарський годинник», кажуть, коли хочуть зробити комплімент відповідальній людині. Дійсно, ця європейська країна славиться своїми заводами по виробництву годин. Вироби прославлених майстрів відрізняються не тільки дуже низькою похибкою в показниках, але і відмінною якістю корпусу і прикрас. Це досить дороге прикраса. Ціна на швейцарські годинники починається від 10 тисяч рублів. При бажанні, можна замовити ексклюзивний варіант в золотому або платиновому корпусі з прикрасою з будь-яких дорогоцінних каменів. Tissot на зап’ясті скаже всім оточуючим про успішне діловій людині.

Не поступаються в якості механізмів і красою оформлення і японські годинники. Casio, Sitizen та інші відомі більше, як виробники електронної техніки. Тут можна зустріти і дивно точні марки з дорогим прикрасою. І більш бюджетні варіанти, виконані в пластиковому корпусі. Японські виробники одними з перших випустили годинник з електронним циферблатом.

Незаслужено забуті російські виробники годин. А адже ще кілька десятиліть назад марки «Промінь», «Слава» було у всіх на слуху. Вони не поступалися точністю жодному відомому виробникові.

Механічні або кварцові

Все ж головне достоїнство годин у їх точності та надійності. Цей показник залежить від багатьох факторів.

Вважається, що кварцові годинники найточніші. Якщо розбіжність в 10 секунд в добу дуже важливо, звичайно, краще купити кварцові.

Механічні вимагають уваги. Для багатьох саме це є недоліком. Їх потрібно заводити щодня. Ходу годинника вистачає рівно на добу зазвичай. Рекомендується проводити завод механізму в певний час. Для людей організованих це не проблема. Але якщо неуважність присутня в характері, то краще відмовитися від покупки. Батарейка кварцових годин розрахована на кілька місяців. Головне, не забути змінити її під час. На необхідність вкаже невелике відставання в показанні часу.

Механічні годинники більш складне інженерне пристрій. Тому і коштують вони дорожче, ніж кварцові.

Якщо в роботі передбачені різкі рухи або можливість удару, то краще взяти ударостійкий варіант. Корпус таких годин зроблений з матеріалів високої міри міцності. А механізм забезпечений додатковим захистом від збоїв.

Вологозахисна плівка, встановлена всередині, врятує від випадкового попадання вологи. Створені і такі агрегати, які не бояться навіть морської води. Вони призначені для любителів підводного плавання. У повсякденному житті цей дорогий варіант буде зайвою тратою коштів.

Які годинники прослужать довше, точно не встановлено. Виробництво кварцових почалося не так давно, і статистичні дані не відрізняються точністю.

Для деяких людей важливо плавний рух стрілок. Можна вибрати годинник з секундною стрілкою, яка постійно біжить по колу.

Спеціальні моделі, обладнані додатковими пристроями. Відома марка «Командирські» забезпечена хронометром, для відліку точних секунд і лічильником дати. Такі апарати були дуже популярні в радянський час.

Електронні годинник не мають стрілок. Час позначається миготливими цифрами. Це хороший варіант для людей з ослабленим зором і дітей.

В більшості випадків вибирати кварцові або механічні доводиться виходячи з вартості та пропонованого асортименту. Високий рівень виробників дозволяє вибрати будь-який з варіантів в оригінальному виконанні.

Цікаві годинники

Боротьба за споживача змушує виробників придумувати все більш цікаві моделі. Нікого вже не здивуєш годинами з дорогоцінних металів і каменів. Тому всі новітні винаходи електроніки намагаються використовувати у виробництві годин.

«Розумні годинник» здатні не просто показувати час, але і відраховувати пройдений шлях, вимірювати пульс і артеріальний тиск. Деякі визначають погоду на вулиці і температуру тіла. Але це вже не годинник в звичайному розумінні, а мінікомп’ютер на руці. Для любителів технологічних новинок, це самий підходящий варіант.

Залишити коментар