Як вибрати матеріали для кухонного фартуха?

Ремонт на кухні завжди хвилює господинь дещо більше, ніж оновлення тій же спальні або особистого вбиральні. Чому? Напевно, відповідь криється в тому, що саме жінці судилося більшу частину свого часу витрачати на приготування їжі та миття посуду. Тому її бажання робити все це в красивих, зручних і сучасних умовах можна вважати цілком обґрунтованим і навіть законним.

Сьогодні ми пропонуємо ознайомитися з не новим, не від того не менш затребуваним варіантом оформлення кухонного робочої поверхні спеціальними панелями з пластику і навіть МДФ.

З чого доведеться вибирати?

Фартух для кухні з пластику може являти собою:

 • АБС-лист, прикрашений фотодруком вибраного вами малюнка, пейзажу, фото або абстрактного візерунка;
 • Панель ПВХ, шириною від 15 до 50 см, і довжиною не більше метра. Подібна обробка вже прикрашена декором, нанесеним в заводських умовах, а її надійність і довговічність повністю залежать від вихідних показників твердості та товщини;
 • ПВХ-вагонка. Ці пластикові панелі мають ширину від 10 до 12,5 см, тоді як максимально можлива довжина однієї смуги може досягати 3-х метрів. Зазвичай вагонка для кухні має нейтральний бежевий або кремовий окрас, хоча може імітувати і текстуру дерева;
 • Пластиковий фартух досить часто передбачає використання не зовсім типових матеріалів. Наприклад, таким словосполученням дизайнери можуть іменувати робочу зону, декоровану акриловим склом або МДФ з вологостійким покриттям.

Для тих, хто сумнівається: всі проти і за

Якщо для вас подібне інтер’єрне рішення стало принципово новим і незвичайним, буде абсолютно правильно з’ясувати всі плюси і мінуси майбутнього фартуха кухні з кольорового пластику.

До переваг такої обробки можна віднести:

 • Доступність в плані наявності в магазинах і цінової категорії;
 • П’ятирічний термін експлуатації, що дуже навіть непогано при такій бюджетності і легкості монтажу панелей;
 • Бесшовность готового покриття, або наявності на ньому практично непомітних місць стикування;
 • Кутові кухні з пластика, а, вірніше, їх облицювання робочого фартуха, доступна людині, яка не має будівельного досвіду. Декоруєму площину не потрібно вирівнювати, демонтаж і заміна покриття на нове або інше не приносить зайвих проблем і витрат;
 • За панелями можна прокладати проводку і ховати дефекти стін;
 • Малюнки і кольори на пластику витримують багаторазове миття;
 • Оздоблення кухні смугами з пластику не боїться підвищеної вологості і різких температурних коливань;
 • Ви самі можете задавати тон місцем приготування їжі, замовляючи стильні панелі з матовим або блискучим покриттям, однотонні або різнокольорові, з фотодруком, що імітують гальку, дерево або мозаїку.

Не будемо забувати і про те, що будь-яка стінова панель для фартуха кухні, зроблена з пластику з малюнком має свої власні мінуси, наприклад:

 • Вона помітно програє натуральної обробці в плані солідності зовнішнього вигляду;
 • Обробка може почати деформуватися при температурі, що перевищує +80 C°. Цього можна уникнути, якщо область перед піччю додатково прикрити гартованим склом;
 • Панель ПВХ побоюється чисток абразивними засобами, металевими щітками і «йоржиками», на що вона реагує подряпинами, помутніннями та іншими механічними дефектами;
 • Пластик, особливо візерунковий і кольоровий, неприпустимо обробляти ацетоном і хімією, до складу якої він входить.

Варіанти монтажу

Стінова пластикова обробка фіксується на стіні або шляхом приклеювання ( що ускладнить можливу переробку інтер’єру), або прикручується саморізами. Оскільки перший спосіб зрозумілий без зайвих слів, і використовується дуже рідко, поговоримо детальніше про другому.

Почати варто з того, що матеріал краще прикручувати не просто до площини, а до каркасу з дерева або металевого профілю для гіпсокартону. У всіх чотирьох кутах кожної смуги робляться мінімальні отвори під кріпильні елементи, а після їх остаточного вкручування капелюшки закриваються декоративними ковпачками/заглушками.

Трохи про колір і дизайні

Складно сказати, яка кухня краща: та, робочу зону якої прикрашає пластик, або її версія з МДФ панелями між стільницею і шафками.

Єдине, що можемо порадити, так це брати до уваги такі дизайнерські тонкощі:

 • Для маленьких кімнат не варто підбирати смуги з помітним або великим малюнком яскравого кольору. Набагато логічніше буде виглядати світлий матеріал, чутки про маркості якого явно перебільшені;
 • Зрозуміло, що колірна гамма фартуха цілком і повністю залежить від того, яка меблювання та інша обробка присутні в тому ж приміщенні. Все повинно бути гармонійним;
 • Пам’ятайте про те, що стильні кухні, робочі стінки яких прикрашають панелі з пластика з фотодруком, іноді виглядають наляписто і дуже строкато. А все тому що формат смуг не дозволяє наносити деякі зображення в повноцінному, «розгорнутому» вигляді.

Сподіваємося, що ця стаття попадеться вам на очі до того, як ви закінчите ремонт в своїй кухні. Так, пластикові панелі мають свої недоліки, вони присутні у будь-якого оздоблювального матеріалу, потрібно лише глибше копнути.

В цілому ж, ПВХ-фартухи демонструють суцільні плюси, головний з яких – демократична цінова категорія.

Залишити коментар